2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kızlar çok şükür girdim tekrar basta dönmüyor haftaya bidaha gel dedi nazal kemikle burnuna bkmk için sonra bi çalkaladı doktor karnımı :) döndü güldü hatta bi dürtmek gerekiyomus demekki çok güzel döndü hemde annesını bıdaha gelmekten kurtardı dedı dedi :KK70: bi sorun gormedık dedı hamd olsun darısı gıdecek olnların basına guzel haberler alırsınız insAllah

Birde kızlar unutmusum detaylıda kan fln alınmıyo dimi

Kızlar çok şükür girdim tekrar basta dönmüyor haftaya bidaha gel dedi nazal kemikle burnuna bkmk için sonra bi çalkaladı doktor karnımı :) döndü güldü hatta bi dürtmek gerekiyomus demekki çok güzel döndü hemde annesını bıdaha gelmekten kurtardı dedı dedi :KK70: bi sorun gormedık dedı hamd olsun darısı gıdecek olnların basına guzel haberler alırsınız insAllah

Gözün aydın ne güzel 🥰 yok kan alınmıyor.

Gözün aydın canım bi kontroli daha bitirmiş oldun😍😍😍

Hadi gözün aydın 🤗çok şükür güzel bir şekilde atlattin bunuda 🤲

Estağfurullah canım ne demek çok şükür ki halledebildin sorunsuzca önemli olan bu 🥰darısı bizlere inşallah bizlere de dua et inşallah güzel geçer 🤲🌺
İnşAllah dualarımdasınız 😍 ben 20+3 tüm 21 den sonra bebek buyuk olunca bakması daha kolay oluyormus doktor oyle soyledı siz 21 den sonrasına randevu aldınız hemencik hersyni gosterır guzel sonuclar alırsınız ınsallah canım ☺️ bugun bende dahil bir cok kısı iki üç kez girdi bebek dönmedigi icin sonuclar iyi olsunda beklemeye degiyor

İnşAllah dualarımdasınız 😍 ben 20+3 tüm 21 den sonra bebek buyuk olunca bakması daha kolay oluyormus doktor oyle soyledı siz 21 den sonrasına randevu aldınız hemencik hersyni gosterır guzel sonuclar alırsınız ınsallah canım ☺️ bugun bende dahil bir cok kısı iki üç kez girdi bebek dönmedigi icin sonuclar iyi olsunda beklemeye degiyor
Yok valla canım 😅 benimde randevum 20+5 olcak en fazla 2 üç ilerde çıkıyor genelde ama bakalım insallah rahat görünür 🤗evet öyle olduğunu duymusdum gidip gelirken gebedekilerden, ben sabah saatlerine aldım bilerek o yüzden tekrar girersem vs aynı gün hallolsun diye.hatta yoncaya da söyledim oda öyle aldı.sen alırken bilmediğim için aldigini sana diyemedim hiç.

Gözün aydin canım 🥰

Canim sen radyolojiyemi yaptırdın ,yoksa perinatologmu yapti 🤔

gözünaydın canım :)
peki sonuç için rapor mu veriliyor sadece?

Kızlar aranızda SMA hastalığını araştırma adına birşey yapan oldu mu? Tahlille ultrasonla belli olmuyor galiba. Sağlık ocağında bir test yapılıyor diyenler olmuştu ben sormadım ama burada yapmazlar heralde yaptıran oldu mu? Detaylıya girenler dr undan bununla ilgili bilgi alan oldu mu?
Evet ben sordum .Direkt bebekte var mı diye baktırmak istiyorsan kordondan kan alınması gerekiyor .Bebege geçme ihtimali var mı diye baktırmak istiyorsan anne ve babaya bakıyorlar ve masraflı bir test. Ama anne ve babadan var diye illa bebege geçecek diye bir şey yok .
Nifty ya da amniyosentezle tespit edilemiyor .

Evet ben sordum .Direkt bebekte var mı diye baktırmak istiyorsan kordondan kan alınması gerekiyor .Bebege geçme ihtimali var mı diye baktırmak istiyorsan anne ve babaya bakıyorlar ve masraflı bir test. Ama anne ve babadan var diye illa bebege geçecek diye bir şey yok .
Nifty ya da amniyosentezle tespit edilemiyor .
Öğrenmek neredeyse imkansız desene.

Hep duyardım bende adet bittikten sonra hemen ilskı olursa yumurtlama olursa kız öbür adete yakın gec yumurtlama olursa erkek olurmus cınsıyet hatta saka yapardım arkds ortmnda kız bebek tarıfı verıcek olan yokmu dıye :KK70: herks sey derdı adet bıtınce ılski olnc kız oluyo ınanmzdm dogruyms bende duzenli takvim kullanıyorum evlendgmden belli ilski gunlernı de hamilelik dusunmeye basldıktan sonra kayıt ederım hep oglum gec dollenmeydı tek ilski ile oldu zaten beklemıyorduk sok gecrmıstık :KK70: smdıde cınsıyet kız adetım 6 gun suruyor bız 9.16 gunlerı degerlendrdık yanı hemen adet sonrasını bu bır tesaduf olablr tabı ama bır doktordanda bunu acıklayıcı bır yorum dınlemıstım yumurtlmdan once ılskı olursa kız yumurtlama gunu olursa erkek olurmus dıye 😬
Bu teoriye göre benim erkek olması gerekiyordu çünkü benim ilişkiden çok sonra tutmuştu ve geç döllenme olmuştu. Ama benim kız 😁

Kızlar aranızda SMA hastalığını araştırma adına birşey yapan oldu mu? Tahlille ultrasonla belli olmuyor galiba. Sağlık ocağında bir test yapılıyor diyenler olmuştu ben sormadım ama burada yapmazlar heralde yaptıran oldu mu? Detaylıya girenler dr undan bununla ilgili bilgi alan oldu mu?
Benim bildiğim devlet artık , yeni evlenenlerden test istiyo olma olasılığı varmı diye, eğer evlendiysen şuanda bebek doğduğunda bakılıyor denilmişti tv yeni uygulama diye ..ama doğru mu değilmi bilmiyorum

Ben de 21 de gitmeyi düşünüyorum. Ne kadar doğru bilmiyirum bir yerde okumuştum. Bu haftalarda bebeğin suyu Max seviyeye ulasirmis. O yüzden de tum organlar en net şekliyle gorulurmus❤️

Ancak hamile kalmadan önce baktirabilirdik .Onda da eğer risk varsa tüp bebek oluyormuş ve bozuk genleri taşımıyor.

Benim bildiğim devlet artık , yeni evlenenlerden test istiyo olma olasılığı varmı diye, eğer evlendiysen şuanda bebek doğduğunda bakılıyor denilmişti tv yeni uygulama diye ..ama doğru mu değilmi bilmiyorum
Çok şükür iki çocuğumuzda da ailelerimizde de yok böyle bir şey ama insan herşeyden korkuyor işte🙄

İyi tabii. Ya bir de insan cildine sürülünce içeriği iyi bişeyler olsun istiyor. Ben hep mühendisinoğlu’nu takip ederdim. Baya yardımcı oluyor her bütçeye göre ürün karşılaştırıyo
aynen canım ben de takip ediyorum tabi önceden bebek olmayınca bebek ürünlerine bakmıyordum şimdi bir şey almadan hep bi bakıyorum sayfasına :)

X