2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Alışverişe başlamayan bir ben kaldım sanırım 🙈
Bi kaç tane çorap 3-4 tane tulum aldım sadece
Ben onu da almadımmm 🤭
Geçen çarşıda hastane çıkış seti gördük tek bitane vardı bi niyetlendik neyse daha çeşit bakarız diye almadık hatta şu zamana kadar herhangi bi bebek mağazasına bile gitmedik daha önümüzdeki ay başlarız artık nasipse 🥰

İşin kötüsü benim deneyimim de yok gidip topluca alsam .. ne alınacak ne kadar alınacak ne ölçüde hangi boy hangi sekil alınacak sıfır bilgi 🤭 inşallah deneyimli annelerin başını bolca sisiricem bir kaç ay sonra 😅
Sen benmisin ya 😂
Bende deneyimsizim burda tecrübeliler yazdıkça not aldım 1/3 ay az 3/6 ay yoğunluk vericez onu çözdüm bazen ekran resmî filan alıyorum yazılanlardan ama almaya gidince gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi donup kalacağıma eminim 😂😂

diğerlerinde de 6 ayı bekledik. Bi de toplu yaptık alışverişi bu da öyle olacak inşallah 😊

Ben de ilkinde erken almamıştım.
Ama biz bunda da toplu yapsaydık o toplam tutar çok koyardı bize görünce. 😂
Bunda en azından hepsini bir arada ödememiş oluyoruz. Parça parça olunca koymuyor 😂

Çok pahalı herşey. İndirimdeyken ufak tefek almak iyi oldu benim için.
Deterjan, ıslak mendil, şampuan, göğüs kremi gibi şeyler kaldı ☺️
Neyseki yatak, dolap masrafımız yok 🤷

Nisan’da yapıcaz alışverişi diye karar verdik. Bi 6 aylık olsun dedik 🙈
Ben biraz birden ağır olur diye parça parça alıyorım, çok aldığım söylenemez ama yine işte yavaş yavaş ufak tefek şeyler😃😃
Ben de daha bir çorap bile almadım 😂 Ne bekliyorum ben de bilmiyorum 😁 Bebeğe dair evde hiçbir şey yok 🙃 Geçende alayım diye Zara’ya girdim, arkadaşımın bebeğine hediye alıp çıktım 😅
Ayyy ikinizede helal valla ben dayanamıyorum ufak tefekde olsa alıyorum😃😃😃

Hayırlı haberlerle gel inşallah.

Şükür hafifmiş en azından ilaç verdi mi? suyu arttırmamız lazım sanırım 🤦🏻‍♀️
Benim tüp bebek olduğundan doktor yeni izin verdi afedersin birleşme için 2 kez filan oldu bende eşime mana bulmuştum enfeksiyon filan ondan mı bulaştı acaba diye ama yaygınmış baksana topikte de çok var şu aralar doktor da çok görüyordur tabi 🤦🏻‍♀️
Vala kızlar böbreklerim dün kopuyordu doktora dedim dediğiniz gibi bol su iç dedi ilaçtan daha iyi dedi ama genede bugün var ama dünkü gibi değil içiyorum bol bol su

Alışverişe başlamayan bir ben kaldım sanırım 🙈
Bi kaç tane çorap 3-4 tane tulum aldım sadece
Kiyafet konusunda ben de varım. Hatta sen 3-4 tulum almışsın. Ben bir tane yazlık tulum, 4-5 çorap
Müslin battaniye
Yıkama süngeri
Emzik
aldım. Büyük şeyleri saymıyorum :)

Benimde siparişim geldi:KK73:trendyolda 67 tl şuan kızlar. 12 adet 60 yaprak. Arkadaşım çok memnun kaldığını söyledi. Ters çevirip karanlık bi yerde kalırsa kuruma yapmaz diye okudum.

Eklentiler

• 95C8DBBB-1DD7-4072-B519-5D0178582E91.jpeg
    95C8DBBB-1DD7-4072-B519-5D0178582E91.jpeg
    147,7 KB · Görüntüleme: 103
Alış veriş yapmayan arkadaşlara naçizane bir şey söyleyeceğim :)
Şu an yavaş yavaş sezon sonuna yaklaşıldığı için kışlıklar indirime giriyor bilginiz olsun. Benim aldığım çoğu şey indirimli denk geldi. 1 aya kalmaz reyonları daha ince şeylerle doldururlar

Sen benmisin ya 😂
Bende deneyimsizim burda tecrübeliler yazdıkça not aldım 1/3 ay az 3/6 ay yoğunluk vericez onu çözdüm bazen ekran resmî filan alıyorum yazılanlardan ama almaya gidince gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi donup kalacağıma eminim 😂😂
Ya istediğim kadar not alayım hiç almadığım için eminim kalicam öyle 🤭 ben daha önce hiç bebek mağazası da gezmedim önünden geçerken hep dua ederdim bize de nasip et diye , içerde nasıl bir dünya var onu da bilmiyorum 😅
Bi kere kuzenim doğum yapti hediye almaya girdim ama o zaman da bakardım aklımda çocuk düşüncesi bile olmadığı için boş dolaşmışım🤭🤭🤭

Benimde siparişim geldi:KK73:trendyolda 67 tl şuan kızlar. 12 adet 60 yaprak. Arkadaşım çok memnun kaldığını söyledi. Ters çevirip karanlık bi yerde kalırsa kuruma yapmaz diye okudum.
Birşey sorabilirmiyim son kullanma tarihleri oluyor mu bu ıslak mendillerin acaba

Ben ilkinde hep unibaby kullandım. İçeriği temiz olanları gayet rahat kullanıyorum. Pişik falan da olmadı.

Sleepy falan alırım herhalde. İndirim vardı geçen gün ama almadım daha çok var diye.
Dün ebebek mağazasına girdim. İndirimsiz şeyleri görünce alışveriş hevesim kaçtı 😂
Hem sleepy hem uni baby aldım :KK76:

Deneyimli anneler, travel yerine artık kabin boy düşünmeye başladım. 6 ay için puset alsam uyguna. Sonra katlanır baston tarzı bir araba daha mı iyi olur acaba? İlk bebek ve şimdiki düşüncem tek araba almış olmak.
Travel sürüşü rahat oluyor bebekte daha konforlu olduğu için rahat ediyor. Eksi özellikleri bence daha çünkü çok yer kaplıyor merdiven varsa şök çıkar zor oluyor otobüse dolmuşa sığmıyor arabanızın bagajı küçükse baska eşya koymaya yer kalmıyor. Şuan travel var ama hiç kullanmiyorum baston rahatima geliyor çok pratik olduğu için

Hayırlı haberlerle gel inşallah.

Şükür hafifmiş en azından ilaç verdi mi? suyu arttırmamız lazım sanırım 🤦🏻‍♀️
Benim tüp bebek olduğundan doktor yeni izin verdi afedersin birleşme için 2 kez filan oldu bende eşime mana bulmuştum enfeksiyon filan ondan mı bulaştı acaba diye ama yaygınmış baksana topikte de çok var şu aralar doktor da çok görüyordur tabi 🤦🏻‍♀️
Şimdilik ilaç vermedi 1 haftaya azalmazsa ya da geçmezse tekrar gel dedi. Yanma, kaşıntı vs yoksa antibiyotik için erkenmiş, inşallah suyla atlatırız

X