2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Oda düzelse de yarın veya perşembe taburcu etseler artık Allah’ın izniyle🤲🏻 Nezaman çıkarırlarmış tahmini bişey demediler mi bu arada uyuttukları uyu olmuş geceyide rahat geçirmişsindir en azından refakatçi izni varmı yanında kalabiliyorlar mı
Evet cok şükür valla sabah doktor daha bizimlesin dedi ama net birsey soylemedi refakatciya izin vermiyolar ama oda arkadaslarim cok yardimci oluyorlar

Cok gecmis olsun canim. Benim bu aralar nabiz yuksek idrara cok sıkışıyorum gidip gelince nabzıma bakıyorum iniyor. Acaba bu enfeksiyondan mı nabız yükseliyor. Ben perşembe gidecegim de 10 gün kadar once enfeksiyon cok az gorunuyordu idrarda suan acaba ondan mı diye dusundum. 🤔🤔🤔
Valla bilemiyorum ki suan normale donmus benim nabzim 92 cikti en son

Ben nisana beklesem çatlarım herhalde 😆
Canım aldığın beşiği kurdun mu nasıl sence ne zaman kadar kullanılır tahmini? Bende bir tiny love ana kucağı var il çocuğu 6 ay yanımda onda yatırdım geceleri. Gündüz normal yatağı var orda yattı. Şimdi ahşap beşğimiz duruyorç ilk çocuk 5 yaşına kadar yattı. Ama iki çocuk aynı odada büyük zorlanır geceleri 1 yaşa kadar yanımda olsa iyi olur diye düşünüyorum. Bu durumda tiny love olmaz. Senin aldığından mı alsam diye düşündüm. Canlısını da göremeyince karar veremedim.

Alış veriş yapmayan arkadaşlara naçizane bir şey söyleyeceğim :)
Şu an yavaş yavaş sezon sonuna yaklaşıldığı için kışlıklar indirime giriyor bilginiz olsun. Benim aldığım çoğu şey indirimli denk geldi. 1 aya kalmaz reyonları daha ince şeylerle doldururlar
Kışlık konusunda bende aynı fikirdeyim. Mesela sezonda carters tutumlar 300 lirayi buluyor. Şuan indirimde 140 150 civarı. Ben şimdiden seneye kış için aldim. 5 6 parça almış oldum. Sezonu beklesem lcw ancak bu fiyata bulurum. Yaz içinde geçen sezonun indirimli ürünlerinden kalanlara baktım. Sezonda da aldim ama en azından karım oldu baya.

Ya istediğim kadar not alayım hiç almadığım için eminim kalicam öyle 🤭 ben daha önce hiç bebek mağazası da gezmedim önünden geçerken hep dua ederdim bize de nasip et diye , içerde nasıl bir dünya var onu da bilmiyorum 😅
Bi kere kuzenim doğum yapti hediye almaya girdim ama o zaman da bakardım aklımda çocuk düşüncesi bile olmadığı için boş dolaşmışım🤭🤭🤭
Ben e bebek e girdim bi kaç kez dediğin gibi kaldım öyle:))bi sıkıntı bastı amaan daha çok var deyip bişey almadım da:halay:
şimdi not alıyorum forumlardan öyle öyle çözeceğim inşallah:)

Canım aldığın beşiği kurdun mu nasıl sence ne zaman kadar kullanılır tahmini? Bende bir tiny love ana kucağı var il çocuğu 6 ay yanımda onda yatırdım geceleri. Gündüz normal yatağı var orda yattı. Şimdi ahşap beşğimiz duruyorç ilk çocuk 5 yaşına kadar yattı. Ama iki çocuk aynı odada büyük zorlanır geceleri 1 yaşa kadar yanımda olsa iyi olur diye düşünüyorum. Bu durumda tiny love olmaz. Senin aldığından mı alsam diye düşündüm. Canlısını da göremeyince karar veremedim.
Ben yazdım ama arada kaynamis🥰 baby plus var ama o olmaz senin tiny love gibi. Ahşap besik vardi bende tamir olması lazımdı eşim almayayım diye büyük bir aşkla tamir etti😁bunu kullanacağım sonra bakacagom duruma göre.

Eklentiler

• 16455348551746317407680352724915.jpg
    16455348551746317407680352724915.jpg
    100,8 KB · Görüntüleme: 82
Ben de ilkinde erken almamıştım.
Ama biz bunda da toplu yapsaydık o toplam tutar çok koyardı bize görünce. 😂
Bunda en azından hepsini bir arada ödememiş oluyoruz. Parça parça olunca koymuyor 😂

Çok pahalı herşey. İndirimdeyken ufak tefek almak iyi oldu benim için.
Deterjan, ıslak mendil, şampuan, göğüs kremi gibi şeyler kaldı ☺️
Neyseki yatak, dolap masrafımız yok 🤷
Valla doğru ben öncekinde her ay bir bez alıp koymuştum. :) Şimdilik aldıklarım;
2 tane biberon
2 tane emzik
2 Tane 5li hastane çıkışı
Küvet için file (minder gibi olanlardan)
Süt saklama biberonu 4lü
Bez, ıslak mendil, 1 kutu mama
Deterjan

Geriye kalan : Şampuan Başka gerekli bir şey var mı şimdilik aklıma gelmiyor :)

Allahtan ilk çocukta her şeyi saklamışım şimdilik başka gerekli bir şey yok gibi sanki

Ben yazdım ama arada kaynamis🥰 baby plus var ama o olmaz senin tiny love gibi. Ahşap besik vardi bende tamir olması lazımdı eşim almayayım diye büyük bir aşkla tamir etti😁bunu kullanacağım sonra bakacagom duruma göre.
Ben seni aldın diye kalmış aklımda :) bu da güzelmiş ama bu da az kullanılır ne yapmalı acaba :KK64:

Valla doğru ben öncekinde her ay bir bez alıp koymuştum. :) Şimdilik aldıklarım;
2 tane biberon
2 tane emzik
2 Tane 5li hastane çıkışı
Küvet için file (minder gibi olanlardan)
Süt saklama biberonu 4lü
Bez, ıslak mendil, 1 kutu mama
Deterjan

Geriye kalan : Şampuan Başka gerekli bir şey var mı şimdilik aklıma gelmiyor :)

Allahtan ilk çocukta her şeyi saklamışım şimdilik başka gerekli bir şey yok gibi sanki

Böyle düşününce benim de aklıma hemen gelmiyor. Mağazada görüp alırız boşver 😂
Zaten çok bişey de almayacağız.

Ben ilkinden birşeyler sakladım ama cinsiyet farklı yine de kıyafet falan alınacaktı zaten. Aldım birkaç parça abartmadan. Hastane çıkışı almadım daha ama onu da belki takım olarak almam.

Neyseki kanguruyu falan vermemişim kimseye. Kardeşime verdim ondan alırım sonra..
Benim yeğenimden ve eşimin yeğeninden gelecek olanlar var. Hiç ekstra para bayılamam birkaç ay kullanılacak şeylere 😁

Kardeşim çocuğu duşakabinde yıkanmaya başlayınca küveti filesi boşa çıkacak zaten. Aralarında 9 ay olacak. Neden gidip para vereyim dimi 😂

Amaan ikinci çocuk kafası rahatmış hakkaten. İnşallah bakması da kolay olur 😂😂

Böyle düşününce benim de aklıma hemen gelmiyor. Mağazada görüp alırız boşver 😂
Zaten çok bişey de almayacağız.

Ben ilkinden birşeyler sakladım ama cinsiyet farklı yine de kıyafet falan alınacaktı zaten. Aldım birkaç parça abartmadan. Hastane çıkışı almadım daha ama onu da belki takım olarak almam.

Neyseki kanguruyu falan vermemişim kimseye. Kardeşime verdim ondan alırım sonra..
Benim yeğenimden ve eşimin yeğeninden gelecek olanlar var. Hiç ekstra para bayılamam birkaç ay kullanılacak şeylere 😁

Kardeşim çocuğu duşakabinde yıkanmaya başlayınca küveti filesi boşa çıkacak zaten. Aralarında 9 ay olacak. Neden gidip para vereyim dimi 😂

Amaan ikinci çocuk kafası rahatmış hakkaten. İnşallah bakması da kolay olur 😂😂
Öyle valla ne rahat. :) Benim küvet takımı duruyor da öncekinde ince file vardı onu güncelledim bir tek. :) Zaten dediğin gibi küvet çok kullanılmıyor ben 2 ay ancak kullandım.

Benim de cinsiyet farklı ama çoğu şeyi unisex almışım Allahtan :) Bu kız olduğu için artık her ay grubundan 1-2 şey alınır zamanla. Zaten anneanne babaanne de alır bir şeyler :) Neyse ki büyük ve pahalı malzemelerin hepsi var. Şanslıyız :))

X