2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben bugunden itibaren hissetmeye basladim canim boyle yumuşak yumuşak vuruyor resmen sert degil guzel bi vurma böyle :KK39::KK73:
Ben de hissediyorum sana yazacaktım, tatildeydik giremedim buralara 😍 hatta dün akşam öyle bir vurdu ki eşim karşıdan gördü 🤭
Yani akarı yok kokarı yok illa kullanılcak😂😂 kenarda durucak ve her seferinde zamlanıyo, bi kaç tane 1-2ve 3 numara alıcam kenara koyucam😃
Islak mendilde korkum var sadece kurur diye

Birde yeni doğum yapmış kuzenim var omdan taze bilgilen alıyorum sleepy prima almıştı oda sleepyle devam edicek, bende onu kullanırım
Ben ilkinde ıslak mendil almıştım canım 18 paket. Evim yerden ısıtmaydı o yüzden yüksek bi yerde sakladım doğuma kadar da kuruma vs olmadı.

Ben de hissediyorum sana yazacaktım, tatildeydik giremedim buralara 😍 hatta dün akşam öyle bir vurdu ki eşim karşıdan gördü 🤭

Ben ilkinde ıslak mendil almıştım canım 18 paket. Evim yerden ısıtmaydı o yüzden yüksek bi yerde sakladım doğuma kadar da kuruma vs olmadı.
Valla bi ondan korkuyorum alırım kururda eşimin dilinden kurtulamam diye.. olmadı alırım koliyle geliyo zaten dolap üstüne koyarım 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Allahım ne kadar da plan proje kadını😍
Ben karambole gidiyorum valla😂 Ama 3. olduğu için bizde işler biraz farklı ilerliyor bir de cinsiyeti öğrenmem lazımdı en ufak bişey bile pembe yada mavi.
Giysilerden başladım çünkü bir çocuğu daha kabullenmem zor oldu mini mini giysiler ancak heveslendirirdi indirim kupon falan da yakalayınca oradan başladım bol bol da gerekiyor zaten giysi 1 yaşa kadar karışık bedenlerde aldım daha da alırım.
Biberon, emzik, termos aldım muhtemelen mama takviyeli gideceğimiz için hazır bulundurmam lazımdı ama yedek biberon emzik vs almadım gidişata göre doğumdan sonra alırım. Mama ne kullanırım bilemiyorum artık çok çeşit var doğuma yakın fiyat performans ürünü bişey bulurum.
1 tane müslin örtü aldım pusete falan da örterim diye o da indirim koduyla 2.5 tlye geldi zaten.
Kalın ince bir çok battaniye evde var cinsiyette aynı olunca yine pembiş takılacağından hepsini kullanabilirim hatta benim bebeklik battaniyelerim bile var. Ağız mendilleri de var.
İlk bebek arabasını aldık eşim çok heveslendi diye aldık iyi de oldu 200 tl kredi kartı puanımız vardı onu da kullandık şuan aldığımız fiyattan neredeyse 1000 tl daha pahallı.
Şampuan kızlara hala dalin kullanıyorum ona da dalinle başlarım öyle gider diye düşünüyorum birçok marka denedim çok pahallıları da dahil biz en çok dalini sevdik alerji yapanlar bile olmuştu akşam 900 ml 4 şişe dalini 108 tlye ısmarladım gittigidiyordan düşünen varsa bakabilir.
Küvet ve aksesuarlarını bulamadım galiba atmışım arkadaşım ben veririm dedi bir de ufak beşik var sallanan onu da veririm dedi gerçi alır mıyım bilmiyorum emanet mal ve tekrar bebek düşünürse geri sağlam vermem lazım ya bişe olursa diye stres olacağıma hiç almam son aylarda konuşcam bak gözden çıkardıysan ver gibilerinden olmadı alırım ufak bir beşik ve küvet falan çok pahallı şeyler değil. Büyüyünce çocuk odasına yatak ekleyeğiz. Dolaplarını şifonyerlerini kocaman yaptırmıştım zaten onun eşyalarına da yer var.
Burun aspiratörü, tırnak makası, derece, alt açma, deterjan gibi ufak şeyler kalıyor onları da 1 günde bile hallederim.
Basak burcu olmanın faydaları 😁😁Şimdi de şunları aldım. Evde kalacak olsam almazdım. Bebeğime taze taze verirdim ama bu tarz ürünlere çok ihtiyacım olacak.Sut sagma makinesini de 2.el aldım. Normalde 3600 liraydı ben 180 TL ye aldım. Tabi kullanılmış olduğu için biberon ve ara aparatlarini sıfırdan 200 liraya aldım. 3600 liralık ürün 380 liraya geldi .kullandım biraz bayağı da güzel çekiyor

Eklentiler

• Screenshot_20220219-144719_Chrome.jpg
    Screenshot_20220219-144719_Chrome.jpg
    43,2 KB · Görüntüleme: 69
  • Screenshot_20220219-144644_Chrome.jpg
    Screenshot_20220219-144644_Chrome.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot_20220219-145151_Chrome.jpg
    Screenshot_20220219-145151_Chrome.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 80
Kızlar selam,kontrolüm vardı bugün çok şükür herşey yolunda.hastanede covid aşımı da yaptırdım.aslında kararsızdım ama doktorum heryer hastalık kaynıyor yaptır dedi.magnezyum demir ve d vitamini yazdı.
yoncambenim yoncambenim canim detaylı icin doktorum betatom a yönlendirdi bahcelievlerde yeri.doktor yönlendirdiği icin 700 TL dedi

Kızlar selam bizim bebiş 25cm 450gram olmuş çok göstermedi kendini ya plasenta ya da kordonun arkasına saklandı hep 🙈
Biz ayrıntılı ultrasondan vazgeçtik hoca zaten yarım saat inceledi tek tek tüm organları, beyni, spinal kordu ekstremiteleri ölçtü bir sorun görmedi benim de içim rahatladı çünkü merkeze gitmek randevu bulmak zor ayrıntılıya
Bi de bebek ihtiyaçları konuşulmuş ben 11.hafta civarı büyük şeyleri aldım hep dayanamadım 😅 ebebek şubat indirimleriyle de geriye kalanları toparladım neredeyse her şeyi hazır bebişin 😍

Eklentiler

• Screenshot_20220219-144942_Gallery.jpg
    Screenshot_20220219-144942_Gallery.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 96
Kızlar selam,kontrolüm vardı bugün çok şükür herşey yolunda.hastanede covid aşımı da yaptırdım.aslında kararsızdım ama doktorum heryer hastalık kaynıyor yaptır dedi.magnezyum demir ve d vitamini yazdı.
yoncambenim yoncambenim canim detaylı icin doktorum betatom a yönlendirdi bahcelievlerde yeri.doktor yönlendirdiği icin 700 TL dedi
Heeeee benim kuzenimde oraya gidiyo incirli caddesine yakın hatta , iyi ozman canım nezman gidicen

Burada paket falan yok canım ya zaten muayene ucuz 130 tl mi ne tahlillerin çoğunu dış lab.a gönderdikleri için pahallı onları da bilsem devlette yaptırırdım ama bilgisizliğime geldi. Acil bi durum yatış olmadı çok şükür. İşte doğum da 4500 dediler ben tüpleri de bağlatmak istiyorum onu sormadım. 2li için 200 tl vermiştim devlet 3lüyü yaptı 4lüyü de yaptırmam artık diyorum. Ayrıntılı burada zaten yok mecbur fakülteye gitcez 230 tlmiş ücreti. Seninle aynı hesaba geliyo yani böyle de. Ama küçük yer avantajı sen paketsiz 20 ye çıkardın.
Öyle tabi daha pahalıya gelirdi. Sigorta iyi oldu. Ama paket değil benim ki sigorta istersen bir araştır sizin oradaki hastane ile annlasmasi var mı diye. Demir Hayat iki can yaptırdım.

21.haftadan 1-2 gun sonra bakiliyo dedi kadın.henuz randevu almadım ararım bir kac güne randevu oluştururum.pahali ama fiyatlar hep böyle sanırım en azından doktorumun tavsiye ettiği yer olsun
Aynenn canımm kuzemim 1100 tl demişti sen 700 dedim demekki kuzenim bana sallamış fiyatı😃😃 ahh ahh
Aynen doktor tavsiye ettiği yerse bencede gitmek de fayda var en azından güzel bakarlar inşallah🙏🏻🙏🏻
Bebeğin içinde sevindim herşeyn güzel gitmesine🧿🧿💜💜

Gözümüz aydin canım artik boyle devam eder ,bu arada ben plasentadan dolayi hissetmiyormusum rahim agzina cok yakin dedi yukari ciktikca hisedersin demisti oyle oluyor galiba🥰

Bu ikisinden alıcam galibaaa 1 numara 12 gün fln anca yetiyomuş kuzenimde 80li yeter hemen büyüdü dedi ozman 1numaradan 1 tane alıcam yeter

Eklentiler

• 28A39DE9-2A88-47BE-8261-F229A296B7D7.png
    28A39DE9-2A88-47BE-8261-F229A296B7D7.png
    319,3 KB · Görüntüleme: 69
  • 142098C4-C667-4852-892F-27837AAD3A85.png
    142098C4-C667-4852-892F-27837AAD3A85.png
    300,2 KB · Görüntüleme: 76
Aynenn canımm kuzemim 1100 tl demişti sen 700 dedim demekki kuzenim bana sallamış fiyatı😃😃 ahh ahh
Aynen doktor tavsiye ettiği yerse bencede gitmek de fayda var en azından güzel bakarlar inşallah🙏🏻🙏🏻
Bebeğin içinde sevindim herşeyn güzel gitmesine🧿🧿💜💜
Saol canim benim 😍
1000 tl dedi zaten ama doktor adını sordu 700 olur dedi ama nakit diye de ekledi😂😂sen napacaksın randevu bulabildin mi ?

Bu ikisinden alıcam galibaaa 1 numara 12 gün fln anca yetiyomuş kuzenimde 80li yeter hemen büyüdü dedi ozman 1numaradan 1 tane alıcam yeter
Bu sleepy nin de paketleri çeşit çeşit bebek resimlileri eski paket mi oluyor? Trendyolda yorumlara baktım bebek resmi olan paketlerde 1 noya çok küçük 2 no 4-5 kg bebeğe ancak oluyor falan yazmışlar.

Bu sleepy nin de paketleri çeşit çeşit bebek resimlileri eski paket mi oluyor? Trendyolda yorumlara baktım bebek resmi olan paketlerde 1 noya çok küçük 2 no 4-5 kg bebeğe ancak oluyor falan yazmışlar.
Yaaaa böyle sipariş veriyomuşsun o seninnn dediğin bebekli olan geliyomuş sanırım,
Ama dediğin gibi 1 numara baya küçükmüş cidden bende duydum . Oyuzden ondan 1 tane aldım şimdi başka almıcam. 2-3 numara fln daha çok kullanılır herhalde

Kızlar kendime suwenden bu iki gecelikten aldım sabahlığı yok temmuz sıcağında kat kat giyinemem kollarını da kestireceğim yazlıklar iyice iç gösteriyorlar ya da boydan çok kısalar odalar küçük olduğu için koridorda gezmeye çıkarım kilom da var biraz uzun ve iç göstermeyen bişeyler olsun dedim kızçemin hastane çıkışlarıyla da uydurdum renkleri aynı renkleri giyeriz kısmetse😍 Evde de efil efil iyi olur dantelli süslü ekru renk loğusa pijamam da var ama pijama rahat olmuyor özellikle de altında hasta bezi varken😅

Eklentiler

• FF79D17C-3BCF-4B2E-81E5-458F19EB76DC.png
    FF79D17C-3BCF-4B2E-81E5-458F19EB76DC.png
    539,8 KB · Görüntüleme: 94
  • C3542DAF-A0C9-42B6-ADEE-0860B2DBB849.png
    C3542DAF-A0C9-42B6-ADEE-0860B2DBB849.png
    516,3 KB · Görüntüleme: 92
  • 87EFFB54-54CC-4AF4-B936-887FC3E301E9.png
    87EFFB54-54CC-4AF4-B936-887FC3E301E9.png
    287,1 KB · Görüntüleme: 94
  • BFB2BC9F-F63C-49EC-AB1A-7B1A2DF3D135.png
    BFB2BC9F-F63C-49EC-AB1A-7B1A2DF3D135.png
    343,8 KB · Görüntüleme: 96
Yaaaa böyle sipariş veriyomuşsun o seninnn dediğin bebekli olan geliyomuş sanırım,
Ama dediğin gibi 1 numara baya küçükmüş cidden bende duydum . Oyuzden ondan 1 tane aldım şimdi başka almıcam. 2-3 numara fln daha çok kullanılır herhalde
2 noda da göbek oyuntusu varmış benim bebeler 4 kg doğuyo zaten direkt 2 alırım ben. Prima mis gibi kokuyodu bunlar da kokuyo mu acaba? Göstergesi olması da güzel. Ama hiç kullanan tanıdığım yok görsem iyi olurdu.

X