2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
İlçe avantajlı mı dezavantajlı mı bilmem ama 2 tane hastane var devlet bedava özel de 4500 sezaryen +tüpleri bağlatmayı sormadım. Devlette odalar ve muamele nasıl bilmiyorum doğuma yakın öğrenicem ama tipik devlet hastanesidir suratsız ebeler çalışmayan temizlikçiler. Kızları özelde doğurdum memnundum ama pek devletten farkı yok yani sıcak su dahi akmıyor tv deseniz 37 ekran tüplü uydusuz yanındaki koltuk tepesinde yatmak zorunda. Al birini vur ötekine hesabı. Sadece özel olduğundan muamele daha iyi nazın geçiyor. Daha iyi lüks yer istersem en az 1 saat uzaklıktaki hastaneye gitmem gerekiyor orası da 10-15 bin arası dediler. 1-2 gecelik bir mesele olduğu için ve ailelerin çocuklarımın gelmesi mümkün olmadığı için gitmeyi düşünmüyorum.

Valla ben bir miktar aldım. 🙈 Ki aldığından bu yana fiyat arttı. Tanesi 75 kuruşa gelmiş aldıklarının. Şimdi 1tl
Stoklayıp memnun kalmazsam elimde kalma ihtimali var gerçi prima alırım diyorum ben ama 7 aydan sonra alırım 200 gr çocuğa çok fazla alışveriş yaptım şimdiden😂 Mama da aynı şekilde ya yemezse ya farklı marka almak gerekirse vs derdi var eczacı arkadaşa eşantiyon mama bulursan sakla deneyip öyle alırım dedim eşantiyon bile bırakmıyolar valla dedi😅

Hayır açtırmadım sanırım saglık ocagını direk aramam gerekecek ben sisteme düşüyor sanmıştım
Ben kayıt açtırmamıştım. Koronaydım. Hemen karantinadan çıktım gidip dahiliye var bi kadin dogum yok da dahiliyeye bi kan verdim. Pozitif cikti. Hamile oldugumu öğrendim o gün işe gittim eşim evde hala karantinadaydı. Bi iki gün sonra Eşime nasılsınız demeye aramışlar eşiniz de hamileymiş yarın gelsin demişler. 😆 her gittigimde aile hekimi zaten hamilelik istiyorsan hamile kalirsan haber ver diyip duruyordu. Benimkiler de yakamı bırakmıyor. 17+3 falandı gittim tetanoz vurdular. Kalp dinlediler. Kan idrar tahlili verdim. Kan ilacı verdi. D vitamini başladim. Idrarda az enfeksiyon var su iç simdilik doktoruna söyle dedi. Belki saglik ocaginin da ilgilenmesi iyi bişeydir 😊

5 ay sonrası için bez yedeklemeye de gerek var mı yahu🤔
Yani akarı yok kokarı yok illa kullanılcak😂😂 kenarda durucak ve her seferinde zamlanıyo, bi kaç tane 1-2ve 3 numara alıcam kenara koyucam😃
Islak mendilde korkum var sadece kurur diye

Birde yeni doğum yapmış kuzenim var omdan taze bilgilen alıyorum sleepy prima almıştı oda sleepyle devam edicek, bende onu kullanırım

İlçe avantajlı mı dezavantajlı mı bilmem ama 2 tane hastane var devlet bedava özel de 4500 sezaryen +tüpleri bağlatmayı sormadım. Devlette odalar ve muamele nasıl bilmiyorum doğuma yakın öğrenicem ama tipik devlet hastanesidir suratsız ebeler çalışmayan temizlikçiler. Kızları özelde doğurdum memnundum ama pek devletten farkı yok yani sıcak su dahi akmıyor tv deseniz 37 ekran tüplü uydusuz yanındaki koltuk tepesinde yatmak zorunda. Al birini vur ötekine hesabı. Sadece özel olduğundan muamele daha iyi nazın geçiyor. Daha iyi lüks yer istersem en az 1 saat uzaklıktaki hastaneye gitmem gerekiyor orası da 10-15 bin arası dediler. 1-2 gecelik bir mesele olduğu için ve ailelerin çocuklarımın gelmesi mümkün olmadığı için gitmeyi düşünmüyorum.
Benim de benze ozelle devlet arasında çok fark yok ama en azından daha az bekliyorum istedigim zaman randevu alıyorum. Daha uzağa gitmek işime gelmez. Benim oğlan da gelemez. Burda hastane eve yürüyerek bile 10 dk. Benim çocuk bile gidip gelebilir tek başına. Herkes şartlarına göre seçim yapıcak. Bu benim işime gelen.

X