2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
zaten kim maske takıyor ki?maskeden başka ne tedbir kaldı ?sosyal mesafe yok,evde topu topu 6 gün kalıyorsun 1 gününü test olduğun güne çıkıyorlar . hiçbir normal hastalık günde 300 e yakın kişinin ölümüne neden olmuyor ! Amaçları bize normal hastalık gibi gösterip ,maliyetten kurtulmak .
Evet şu
24.haftada idari izin olayı kalkar mı acaba? Malum korona artık dünya gündeminden yavaş yavaş cikacakmis
Umarım kalkmaz onu bekliyorum dört gözle. Her gün okuldan birinden pozitif haberi geliyor iyice kapana sıkışmış hissediyorum

Detayliya giricem devlet Hastanesi'nde ama gittigim devlet hastanesi cinsiyet soylemiyor cinsiyet icin tekrar ozele gitmem gerekicek detaylida soylemezler yani
Detaylı da söylerler canım merak etme devlet bile olsa, detaylı haftasını bekliyorlar genelde devlette de cinsiyet söylemek için

Ben coronanın başından beri öldürücü olduğunu düşünmüyorum verdikleri ilaçlar öldürdü insanları hatta verilen ilaçlardan birini ben başka bir rahatsızlığım için kullandım günde 2 tane içiyordum bana bir sürü yan etki yaptı günde 7-8 tane o hap içilirse hem de kronik hastalıkların da varsa tabi ki öldürür.

Lazım tabi cnm penye battaniye de ama bende 10 taneyi buldu artık lazım değil😂
Valla hep diyorum 9 ay çok uzun şöyle 5-6 ayda tamamlansa hamilelik güzel olurdu kızımda diyo anne 7 aylık doğanlar var sende 7 aylık doğur zaman geçmiyo😂
5-6aya bende okeyim 🤪
Beş bitti son ayımda olsaydım fena olmazdı iyice sıkıldım 🤭🤭

Ben coronanın başından beri öldürücü olduğunu düşünmüyorum verdikleri ilaçlar öldürdü insanları hatta verilen ilaçlardan birini ben başka bir rahatsızlığım için kullandım günde 2 tane içiyordum bana bir sürü yan etki yaptı günde 7-8 tane o hap içilirse hem de kronik hastalıkların da varsa tabi ki öldürür.
İlaçlar mı öldürdü muamma ama büyük yaştaki insanların farklı sebeplerden; örneğin kalp krizi geçirip ölse de covid pozitif çıktıysa coronadan öldü dedikleri çok olduğunu düşünüyorum. Yani eceli gelip öldüğünde bile insanları coronadan öldü diye çok fazla şişirdikleri aşikar. Astım gibi akciğer rahatsızlıkları olanlar başka tabiki.. Virüsün öldürücü etkisi kesinlikle bağışıklık ve kişinin var olan hastalıklarıyla alakalı.

Kızlar bende de bugün aşırı bel ağrısı başladı sol tarafta. Ilk haftalarda vardı geçmişti baya iyiydik hatta. Bugün baya ağrım var ama solda sadece. Canım çok sıkıldı. Bir de ishal olmuşum karnım gurulgurul sinirlerim bozuldu. Zaten sadece kese gördüğüm için tedirgindim muayene zamanimi bekliyorum umarım gittiğimde kötü.bir sürprizle karşılaşmam. Adam karnıma bakarken ekrana bakamıyorum resmen. Kotu anılarım canlaniyor tüm gebeliklerimde aynı dr a gittim. Işinde iyi oldugu için başkasına güvenemiyorum. Ama yarin gitmemek için kendimi tutuyorum. Bir şey olsa kanama olurdu diye avunuyorum.. dua edin bana da 🤲🤲🤲
Ben de 6+5teyim dediğiniz gibi bel ağrım var. Bir de aşırı sulu ishalim. Bol bol su içiyorum. Sizde de olmuş, sonrasında sıkıntı olmadı değil mi?

Kronik hastalığı olanlara normal grip de ölümcüldür.
Aslında her sene gripten binlerce kişi hayatını kaybediyordu ama veriler açıklanmaya gerek görülmüyordu. Yaş farketmeksizin kronik hastalığı, organ yetmezliği olan kişilerdi bunlar.

Covid olduktan sonra verilen ilaçlara güvenmediği için kullanmayıp, bünyesi sağlam olduğu halde ağır atlatan kişiler de çok oldu çevremde. Nefes alamadım ölüyorum sandım diyorlardı. Düzenli spor yapan, sağlıklı beslenen kişiler 😒

Birkaç kişi sayabilirim tanıdığım ama uzar gider.
Hamile olduğu için ilaç tedavisi uygulanamayıp son çare entübe edilmek için bebeği doğurtulduktan sonra ölen kadınlar da var.

Bence bu konuda hala yeterli veri yok. O yüzden her kafadan bir fikir çıkıyor. Ben direk doktorumu baz alıp 3.aşıyı olmayı seçtim.

Bir çok şey yanlış uygulandı. Hem tedavi hem izolasyon konusunda. Ama covid öldürmüyor demek daha ütopik 🙄

İlaçlar mı öldürdü muamma ama büyük yaştaki insanların farklı sebeplerden; örneğin kalp krizi geçirip ölse de covid pozitif çıktıysa coronadan öldü dedikleri çok olduğunu düşünüyorum. Yani eceli gelip öldüğünde bile insanları coronadan öldü diye çok fazla şişirdikleri aşikar. Astım gibi akciğer rahatsızlıkları olanlar başka tabiki.. Virüsün öldürücü etkisi kesinlikle bağışıklık ve kişinin var olan hastalıklarıyla alakalı.

Virüs kalbi direk etkilediği, kalp yetmezliğine neden olduğu için covid kaynaklı ölüm dendi doğru 🙄

bence sadece ilaçlar öldürmedi insanları corona da öldürdü.corona geçirdiğinde bunun çok farklı olduğunu hissediyorsun .benim ilk gün nefesim kesildi mesela bir ara nefes alamadım .uzun süre olsa belki de entübe olacaktım .bana o ilaçlardan vermediler sonuçta .ilaç içmeyip ölen de oldu . ben 2 doz sinovac oldum keşke onu da olmasaydım .3 doz doktor değil kim önerirse önersin olmazdım .iş yerinde en ağır geçiren 3 doz biontech li ve sporunu yapan bir arkadaştı .en hafif geçirenler de hiç aşı olmayanlar .madem covid grip gibi o zaman maskeyi kaldırmayı düşündükleri gibi aşıyı da kaldırsınlar .sonuçta önemli değilmiş.niye her yerde aşı aşı diyorlar .

Kovit ne olursa olsun hala belirsizliğini koruyor. Maske konusunda da toplu taşıma ve kalabalık yerlerde takarım sanırım.

Konuyu değiştiriyorum. Az önce pilates ilk dersten çıktım. İlk on dk çok güzel. Hafif ısınmalar, güzel hareketler. Vücudum serotoninle doldu sanırım. Anlık olarak içimde ağlama isteği bile geldi rahatlamadan.😂 Sonra bir başladık germelere.Fenaa... Ders bitti ama üstümde otuz kilo ağırlıkla dolaşıyor gibiyim şuan. Ham vücuda fazla geldi bir anda. Birkaç ders alış, squat başlıyor dedi hoca. Çıktım su böreği gömerken kara kara ileriki dersleri düşünüyorum şimdi.😬

İşte yaşlı ve hasta bir de bi sürü ilaç bünye kaldırmıyor yan etkilerinin içinde kalp krizi vardı zaten ilaçların

coronadan kaynaklı kalp krizi geçiren 2 tanıdığım var ikisine de kalp krizi yazdılar.Aksine ölenleri yazmadılar bile .asla bu eceli gelenleri corona yazmadılar .arkadaşımın dedesi coronadan öldü ve sayılar o zaman azdı .mezarlik o kadar dolmuşki anlatamam sana dedi .bir ton bebek mezarı varmış .yenidoğan bebekler bile varmış

bence sadece ilaçlar öldürmedi insanları corona da öldürdü.corona geçirdiğinde bunun çok farklı olduğunu hissediyorsun .benim ilk gün nefesim kesildi mesela bir ara nefes alamadım .uzun süre olsa belki de entübe olacaktım .bana o ilaçlardan vermediler sonuçta .ilaç içmeyip ölen de oldu . ben 2 doz sinovac oldum keşke onu da olmasaydım .3 doz doktor değil kim önerirse önersin olmazdım .iş yerinde en ağır geçiren 3 doz biontech li ve sporunu yapan bir arkadaştı .en hafif geçirenler de hiç aşı olmayanlar .madem covid grip gibi o zaman maskeyi kaldırmayı düşündükleri gibi aşıyı da kaldırsınlar .sonuçta önemli değilmiş.niye her yerde aşı aşı diyorlar .
Aşı olanlardan da çok ağır geçirenler oldu ya ne kadar işe yaradığı şüpheli olduk ama Allaha emanet gidiyoruz

Bizim de öyle olsaydı, düşünsenize 😁
Çok tatlış bir hikaye anlatayım.
Komşumuzun 7 yaşlarındaki oğlu 10 yaşındaki abisine ;
- Abi seks diye bir şey duydum. Büyükler yapıyormuş. Annemle babam da mı yapıyor ? diye sormuş.
- Evet sadece büyükler yapıyor bunu. Annemler de yapmışlar ama sadece iki kere yapmışlar, demiş büyük olan.
- Sen nereden biliyorsun abi? Gördün mü?
- Saçmalama akıllım nereden göreceğim. İki kez yaptılar çünkü ilkinde ben, ikincisinde de sen oldun. Daha çok yapsalar daha çok kardeşimiz olurdu. Demek ki annemle babam bunu hayatlarında sadece iki kez yaptılar. Çünkü kaç çocuk istersen o kadar yapıyorsun 😁😁😁😁
Ya ben bunu duyunca ne kadar masum düşünmüş çocuk dedim 😂
Biz de hamile kalmak için pozisyondan pozisyona girip, amuda kalktık falan 🤪😁
Gülecem derken göbeğım zıpladı resmen. Ilahi çocuk 🤣🤣🤣

Merhaba kızlar bişi sorucam, İstanbulda yenidoğan destek paketi veriyomuş başvuranlara, hiç başvuran oldumu

Eklentiler

• CEB12787-0D98-4303-8441-8D9A92628192.jpeg
    CEB12787-0D98-4303-8441-8D9A92628192.jpeg
    35,9 KB · Görüntüleme: 85
X