2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Alerji ilacinin ismi ne bende de basladi bahar alerjisi az bisey güneşciksa basliyorum hapşirmaya, kestine diye hap var o cok iyi oluyor seninkinin adi ne?
Canım benim Bahar alerjisi işte 🙈 mahvediyor. Benim doktorum verdiği ilaç bu. Daha önce de kullanmisrim. Biraz uyku yapar ama olsun.
IMG_20220217_002238.jpg

Aaaa demekki bio oil iyi demekki 😍😍 işe yarar inşallah ,gerçi ben daha sıklıkla yapmıyorum göbeğim daha büyümedi diye düşünüyoeum kaşınmaya başlayınca düşünüyorum yapmayı🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Dediklerini bende yapıyım bebek yağıda var
Tek sıkımtı göğüs ucum yok fazla 🤦🏼‍♀️
O göğüs ucu emdikçe çıkar korkma..aynen gece yatarken bio dili sür..sabah uyanınca bebek yağını sür..çamaşırın bakmasın diyorsan eviniçinde bi yemeni gibi bi bez parçası koyabilirsin..ben ilk gebeliğimdeöyleğezdim çok şükür hiçolmadı bundada ikiz bakalım olur belki

O göğüs ucu emdikçe çıkar korkma..aynen gece yatarken bio dili sür..sabah uyanınca bebek yağını sür..çamaşırın bakmasın diyorsan eviniçinde bi yemeni gibi bi bez parçası koyabilirsin..ben ilk gebeliğimdeöyleğezdim çok şükür hiçolmadı bundada ikiz bakalım olur belki
İyi bakarsen sen olmaz belki😍
İnşaşlah emzirdikçe çıkar yaaa 🤦🏼‍♀️
Aynen sürmeye artık başlıyım

Kızlar çatlak kremi olarak ne kullanıyorsunuz? Doktorum lierac ve mustela önerdi. Kullananlarınjz var mı?
Ben bio oil ve vazelin kullanıyorum günde 3 kez falan dönüşümlü sürüyorum. Vazelin daha güzel nemlendiriyor gibi hissediyorum. Birde badem yağı ve Hindistan cevizi yağı almayı düşünüyorum 😂

Ben bio oil ve vazelin kullanıyorum günde 3 kez falan dönüşümlü sürüyorum. Vazelin daha güzel nemlendiriyor gibi hissediyorum. Birde badem yağı ve Hindistan cevizi yağı almayı düşünüyorum 😂
Vazelin kullanmayın. Petrol yağı içerikli bir kimyasal o. Hem de hamileyken hiç iyi değil. Mümkünse hiç kullanmayın. Doğal sokun sıkım yağlar en iyisi çatlak kremlerinin alternatifi.

Günaydın kizlar dun yazanlara cevap atamadım kusura bakmayın aile ziyaretine geldim ondan buradaki sağlık ocak pek öyle değil köy burası o yüzden sabah ilçe ye geldim kadın doğuma randevu aldım erken gelip insallah enfeksiyon değil sadece üşütmüşümdür hadi bakalım bekliyorum havalar ısınsa artık ya

Vazelin kullanmayın. Petrol yağı içerikli bir kimyasal o. Hem de hamileyken hiç iyi değil. Mümkünse hiç kullanmayın. Doğal sokun sıkım yağlar en iyisi çatlak kremlerinin alternatifi.
Bebekler için olan markaları kullanayım diyordum. Hiç başlamayayim. Teşekkür ederim bilgi için❤️ peki bebe yağı olur mu? Benim bu ara çıkmaya başladı karnım. Hafif de kaşıntı var😅 Başlayacağım daha

Doğal vazelin kullanıyorum canım. O içerikler malesef tüm kozmetik ürünlerinde koruyucu olarak var. 😌

Bebekler için olan markaları kullanayım diyordum. Hiç başlamayayim. Teşekkür ederim bilgi için❤️ peki bebe yağı olur mu? Benim bu ara çıkmaya başladı karnım. Hafif de kaşıntı var😅 Başlayacağım daha
İçeriği sadece bitkisel yağlardan olanlar olabilir ama bende mesela çoğu krem vs anında tahriş eder. Hindistan cevizi yağı bir süredir kullanıyorum hiçbir zararı olmadı. İlla yağ kullanacağım derseniz hindistan cevizi, acıbadem, kakao, jojoba içeren çatlak karşıtı yağ kullanabilirsiniz. Arifoğlu markasında vardı bu içerik. Alternatifi Lierac yada Mustela. Tabii genetik hariç bu konudan maalesef 😬

Doğal vazelin kullanıyorum canım. O içerikler malesef tüm kozmetik ürünlerinde koruyucu olarak var. 😌
Doğal vazelinden kastınız balmumu ve bitkisel yağlarla ev tipi yapılanma olur o zaten vazelin olmuyor. Diğerleri kimyasal tamamen çoğu kozmetikte olduğu gibi. Ama artık temiz içerikli kozmetik de üretilmeye başladı. Karar sizde artık 😌

Doğal vazelin nasıl oluyor?
Vazelinin kendi ham maddesi petrol diye biliyorum ben de zaten 🧐
Kızlar bu konu karmaşık biraz da vazelin in içine konulan petrol koruyucu olarak kullanılıyor petrolün saflaştırılmasıyla elde ediliyor. Yani bildiğimiz petrol değil kimyasal maddelerden ayrıştırılmış oluyor. Doğal şu şekilde benim babamın sedef hastalığı vardı çok ciddi ilerlemiş şekilde. Eczacımıza söylüyorduk kokusuz bir vazelin hazırlatıyordu çok iyi geliyordu. Zaten nemlendirici ürünlerin hemen hemen hepsinde petrol vardır petrolatum yazar. Tabi yine araştırıp en içinize sineni yapmakta fayda var

Kızlar günaydın nasılsınız? Ben dr cinsiyet kesin dediği için pembişleri almaya başladım ablalarından kalanlar hep süslü şeyler evde giydirmelik giysiler lazım tulum falan alıp duruyorum ama hala erkek umudu mu var millette nedir birkaç kişi sonra cinsiyet değişebilir alma falan dediler içime kurt düştü 17 haftadan sonra cinsiyet değişir mi ya🙄 Kız bebişe de adapte oldum artık bildiğim bir duygu olunca yadırgamadım yani değişirse aldıklarım da elimde kalacak. Devlet hastanesinde tabi ultrason kalitesi malum ama hiç yanıldığını duymadım dr.un bebişte büyüdü pipi olsa saklayamazdı bence yada dr benziyor emin olamadım falan derdi kesin dedi adam yani🤔

X