2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
2017ye kadar vaka sayıları. Neonatal olan yenidoganlarda vaka sayısı. Çok düşük. Ha tabii o risk seni gelir bulur ayrı.Pek çok hastalık için bundan fazla risk var. Yaptırınca kötü bir şey olacağına da inandığımdan değil. Yıllardır yapılıyor. Internette sayisiz araştırma ve bilgi var tetanoz konusunda, şüphesi olanlar okuyabilir.

Kendi adıma şöyle diyim, hayatımda kediye, köpeğe, bıçağa, iğneye, makasa dokunurken en dikkatli olduğum dönem hamilelik benim zaten. Prenses gibi takılıyorum 😄 aşı olmak için hamile oldugum bu zamanı seçmek saçma geldi. Bir de tek doz ne kadar korur diyince süresi yok, 4 hafta sonra tekrar yaptırınca biraz bi süre koruyor işte. Sonra 6 ay sonra tekrar falan derken tam koruma için 5 doza kadar çıkıyorsun. O da belli bir yaşa kadar falan filan.
Aşı karşıtı degilim bu arada, aşıseverim hatta😄 tetanoz da olurum ama hamilelikten sonra daha uygun benim için.önceki yıllarda da olmuşluğum var zaten ama 6 yıl oldu en sonuncusundan beri. Zaten covid aşısı da oldum. Bedenimi bi rahat bırakayım hamilelikte.
Bende aradayımmm gidip gitmemekle herkes ol diyo amaaaa ne biliyim🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Dediğin gibi aslında dikkat ediyoruz yani çok gereklimi gereksizmi çözemedim

Bende aradayımmm gidip gitmemekle herkes ol diyo amaaaa ne biliyim🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Dediğin gibi aslında dikkat ediyoruz yani çok gereklimi gereksizmi çözemedim
Gelismekte olan ülkelerde gerekli bir aşı deniyor. Bizi de o kategoriye sokuyorlar aslında. Evde doğum yapma durumunda falan kesin gerekli. Ameliyathaneden kapilacagina inanmiyorum bu devirde.

yildizsavascisi yildizsavascisi canım sen iyi bilirsin ben bugün dahiliye de insülin degerime baktırdım daha önce hiç bakilmamisdi.annem şeker hastası baktırayim ne olur ne olmaz dedim. Açlık şekerim 78, insülin 27.5 çıkmış buda insülin direcimin 5.29 çıkması demek oluyor. Yarın kadın doğuma gidecegim sonuçları göstermek için ama fikrin varmı hiç çok mu kötü cikmis 😐normalde şekerim hiç yüksek cikdigi olmaz, açlık şekerim yani.tokluk hiç baktirmadim.
Bana iyi geldi canım çünkü benim insülin direnci 13 çıktığı halde iğne vermeden diyet vermişti ha yatkınlık vardır ona da anlarsın acıkınca ter basar elin ayağın titrer yemek sonrası canın kaçar ayak altın yanar bu belirtiler varsa endokrinoloji bölümüne gidersin diyet önerirler hic sıkma canını sorun olduğunu sanmıyorum 😘

Bana iyi geldi canım çünkü benim insülin direnci 13 çıktığı halde iğne vermeden diyet vermişti ha yatkınlık vardır ona da anlarsın acıkınca ter basar elin ayağın titrer yemek sonrası canın kaçar ayak altın yanar bu belirtiler varsa endokrinoloji bölümüne gidersin diyet önerirler hic sıkma canını sorun olduğunu sanmıyorum 😘
Ayy Allah razı olsun canım içim rahatladı biraz çok sukur 🥰elim ayağım titremesi vs pek bunları yaşamıyorum şu an ama yaşayabilirim tabi belli olmaz.yarin ne diyecek bakalım doktor hayırlısı artık. Şeker yuklemesi öne cekilebilir falan da demişler ama bilemiyorum bakalım ne olacak.

Şöyle oluyor canım, benim mesela 78 glukoz çıkmış onunla insulini carpiyorsun .benim 27.5 insülin. çıkan sonucu 405 e boluyorsun sonuç 2.5 altı olmaliymis normalde benim 5.29 seninde o civarlar sanırım aşağı yukarı.biraz strese girdim bakalım ne diycek yarın.seker yüklemesini daha erkene cekebilirmis doktor gerekli görürse.hic de baktirmamisdim daha önce.princ patates limon falanda varmis o listede 😐
Ya o zaman mutlaka benide yarın haber eder misin..o zaman biz yavaş yavaş diyete başlayalım yani 😭😭😭

Ya zaman mutlaka benide yarın haber eder misin..o zaman biz yavaş yavaş diyete başlayalım yani 😭😭😭
Korkma canım dur daha bişey belli değil bak yildizsavascisi yildizsavascisi çok daha hakim konuya o iyi gibi sorun olacağını sanmıyorum demiş.beni biraz rahatlattı. ben yarın gideyim de haber veririm sanada doktor ne diyor diye seninle aynı sonucumuz.en fazla diyet verirler herhalde bakalım.

Kızlar benim toxoplazma igm 0.7 çıkmış 0.5-0.6 normal değer oluyor bi tık üstü ve pozitif img şuan geçiriliyor demekmiş ve sonuçları bebek üzerinde kötü. Dr un bugün ameliyat günü gitsem muhattap bulabilir miyim bilmiyorum yarına kalırsa da ilaç kullanmak falan lazım mı geç kalıyor muyum bilmiyorum. Kedi dışkısıyla falan haşır neşir olmadım çiğ ette yemedim ama tahlil doğru mu onu da bilmiyorum birkaç ay önce negatifti yeni mi kaptım hiçbişe anlamadım başıma ağrılar girdi.
Canım stres yapma. Labratuvar hatası bile olabilir. Üstelik değerin sınıra çok yakın sorun yaşayacağını sanmam. Bende de benzer bir cmv yanlış pozitifliği oldu. İçinin rahat etmesini istyırsan toxoplasma avidite testi yaptır.

Dün tiktoktada şunu gördüm 😀

Eklentiler

• 95543F03-13B6-446B-9261-A11606BE2D93.png
    95543F03-13B6-446B-9261-A11606BE2D93.png
    264 KB · Görüntüleme: 85
Canim aman diyim kullan bak ben 18 haftada enfeksiyon yüzünden bebeğimi kaybettim kullan bebeğe bişey olmaz.doktorunuz ne diyorsa ona uyun.
Ahhhh nasıl kaybettiniz peki ?
Tedbir alınmamış mıydı ?
Belirtileriniz nelerdi peki biraz bahsedebilir misiniz ?

Canım stres yapma. Labratuvar hatası bile olabilir. Üstelik değerin sınıra çok yakın sorun yaşayacağını sanmam. Bende de benzer bir cmv yanlış pozitifliği oldu. İçinin rahat etmesini istyırsan toxoplasma avidite testi yaptır.
Canım 0.7 değilmiş 0.07 miş yani 1 den de aşağıymış ya boşuna korktum😅

Ahhhh nasıl kaybettiniz peki ?
Tedbir alınmamış mıydı ?
Belirtileriniz nelerdi peki biraz bahsedebilir misiniz ?
Hiç bir belirtim oslmadi.gece sıtma tuttu grip olacam zannettim sabah suyum boşaldı.birkac saat sonra kanama oldu.hastaneye gittim bebeğin kesesi enfeksiyondan delinmiş denildi.suni sancıyla doğum yaptım.rutin kontrollerime gidiyordum.

Hiç bir belirtim oslmadi.gece sıtma tuttu grip olacam zannettim sabah suyum boşaldı.birkac saat sonra kanama oldu.hastaneye gittim bebeğin kesesi enfeksiyondan delinmiş denildi.suni sancıyla doğum yaptım.rutin kontrollerime gidiyordum.
Peki idrar enfeksiyonuna dair ara zamanlamada da olsa tahlil verdiğinizde bişey çıkmıyormuydu?
İlk kez belirtisiz bi durum duydum , içler acısı gerçekten .
Açıkcası ben rutin kontrollerde ki doktora bağlardım ne bileyim , can acısından nereye saracağımı bilemezdim Allah başa vermesin

Peki idrar enfeksiyonuna dair ara zamanlamada da olsa tahlil verdiğinizde bişey çıkmıyormuydu?
İlk kez belirtisiz bi durum duydum , içler acısı gerçekten .
Açıkcası ben rutin kontrollerde ki doktora bağlardım ne bileyim , can acısından nereye saracağımı bilemezdim Allah başa vermesin
İdrar tahlillerim temiz çıkmıştı. Ne kadar zor olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez.basimdan aşağıya kaynar sular döküldü sanki.ama elimden gelen bişey yok.allah kimseye yaşatmasın.simdi daha temkinliyim en ufak bişey olsa doktora gidiyorum.oyuzden bu hamileliğim hep tedirginlikle geçiyor.ileriye dönük asla hayal kurmuyorum. Bebek doğmaya yakın gider bir günde herşeyini alırım.

İdrar tahlillerim temiz çıkmıştı. Ne kadar zor olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez.basimdan aşağıya kaynar sular döküldü sanki.ama elimden gelen bişey yok.allah kimseye yaşatmasın.simdi daha temkinliyim en ufak bişey olsa doktora gidiyorum.oyuzden bu hamileliğim hep tedirginlikle geçiyor.ileriye dönük asla hayal kurmuyorum. Bebek doğmaya yakın gider bir günde herşeyini alırım.
Öyle üzüldüm ki anlatamam .
Gerçekten bazı doktorlar artık rutinleşmiş …
Bende de mesela geçmek bilmeyen sarı akıntı var . Doktorum hep vitamin bazlı tedavi uygulamayla yenebileceğimi düşündü ama geçmiyor . Günde kaç lt su içersem içeyim az da olsa o sarımsı akıntıyı görünge artık beynen yoruluyorum .
Hatta bazen kasıklarım bile ağrıyor ..
İnan böyle can yakıcı tecrübeler duyunca ister istemez moral de bozuluyor çünkü hem okuyup öğrenip temkinli olmak istiyor insan hem de acaba diyor içinden …

Başın sağ olsun canım, bir çocuğunu çok erken kaybetmişsin. Acını tahmin etmek bile beni kahretti. Bu gebeliğin sağlıkla ilerliyor çok şükür. Her şey güzel olacak, sağlıkla kucağına alacaksın allah'ın izniyle. Sen gönlünü ferah tut. Kendini çok da sıkma, alışveriş yapmak istiyorsan yap, hayalini kur. Yaşanan çok zor olaylar olsa da gelecek hep umut dolu😊

X