2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bu da bizimkisi. Oh ne güzel kandırdım diyip uyudu herhalde 😅

Eklentiler

• 73DE8350-A7CA-4F10-B1A2-A34B31A31EF0.jpeg
    73DE8350-A7CA-4F10-B1A2-A34B31A31EF0.jpeg
    57,9 KB · Görüntüleme: 85
Kız çocuk haberi alınca üzülüp erkek çocuk doğurunca sevinen hemcinslerimizi duyunca çok üzülüyorum. (Erkek çocuğu üstünlük olarak gördüğü için isteyenlerden bahsediyorum tabii, yoksa herkesin tercihleri olabilir.) Burada kızıp kötüleyip geçiyoruz, ancak bu altında çok derin mevzuların yattığı bir durum. Düşünsenize, kendi hemcinsi bu dünyaya geleceği için üzüntü, utanç, eksiklik hisseden kadınlardan hissediyoruz hanımlar. Kadın oldukları için 'eksik' olduklarına inandırılmışlar, tamamlanmak için erkek bebek istiyorlar. Kendileri için isteseler ve burda bitse neyse, bizlerden yani kızlarından/gelinlerinden/torunlarından istiyorlar. Ve bazılarımız bu istekler, beklentiler altında eziliyoruz.
Kız çocuk haberi alınca 'olsun' diyip, erkek olmadığı için üzülen insanlara kızmadan önce onların bu ezik, eksik hisseden hallerini aklımızdan geçirmeliyiz bence. Belki de 'neden öyle diyorsun, bak sen bir kız evlat olarak ne kadar hayırlısın, ailen ne şanslı' demek lazım. Erkekliğini ispatlamak için erkek babası olması gerektiğine inanan bir erkek de toplumsal roller altında ezilmiş ve kendini değerli hissetmenin yollarını arayan biri olabilir. Yine ona da evlatlarından ve cinsiyetlerinden bağımsız olarak değerli olduğu hatırlatılmalı.
Allah bize cehaletle savaşabilecek güç ve sabır versin. Ha bi de kendi cehaletimizi de görebilecek iç görü. Zor.
Bizzz bunu yeni nesil olarak değiştireceğiz kısmetse 😍😍🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Çok şükür yeni nesil erkekler böyle düşünmüyor çok mutlu oluyorum🙏🏻🙏🏻🌸
Oğlum olucak şakasına eşime bana bi kız çocuk veremedin dedim😀😀 millet zamanında bunu erkek çocuklar için dedi sıra bizde..
bizi küçük görenlere böyle cvblarını vericezzz , kadınlar olarak😍🌸
Eski nesil cahil insanlar malesef böyle

Aynen benim durumumu anlatmışsın. Ailelerden değil ama çevreden ilk çocuktan beri bir de oğlun olsa lafı duydum hep. Ben kızlara hastayım hiç erkek hevesi olan bir insan değildim ama insanlar yüzünden sanki erkek doğurmazsam eksikmişim gibi hissetmeye başladım kendimi. Gerçi bunu kızı olmayıp hep oğlu olanlara da yapıyorlar. İki kızımla çok mutluydum kimsenin lafı umrumda da değildi ve asla 3. Çocuk fikri yoktu ama kısmet süpriz oldu. Daha öğrendikleri gibi herkes ama herkes erkek dediler ben dedim kız hissediyorum yok diyolar erkek biri diyo ben hesapladım biri diyo ben takvime baktım biri diyo benim dediğim tutar herkes erkek deyip durdular ama o kadar da eminler ki beni büyük bir strese soktular. Dün de kız olduğunu duyunca ah vah edenler oldu teselli edenler oldu halbuki ben o kadar da kahrolmadım sonuçta benim elimde olan bir şey değil ki bu nasipte ne varsa o olur yeter ki sağlıklı olsun. Bugün o toxoplazmayı pozitif sandım ya dünya başıma yıkıldı internette riskler yazıyor ödüm patladı. Ayrıca artık kızı erkeği yok aslında eskidenmiş o erkek olsun birlikte otururuz bize bakar mevzuları artık kimse kimseye bakmıyor kimse de bana bakmasın zaten ne kızdan ne erkekten beklentim yok sadece iki kızım olduğu için bir de oğlum olsun hem dostun düşmanın çenesi dursun hemde ben farklı meyveden tatmış olayım istedim ama kısmet değilmiş Rabbim neylerse güzel eyler hayırsız bir evlat verip nereden doğurdum bunu dedirteceğine hayırlı bir evlat versin yeter...
Bir insanin iki kızı varken üçüncüyü erkek istemesi kadar doğal bir şey olamaz bence😊 o tecrübeyi de yaşamak istemek gayet hakkın. Bunu sen dile de getirebilirsin, allah bu sefer de bir oglan nasip etsin bana diye dua da edersin. Ama başka bir insanın en kibar haliyle bile bunu dile getirmesi pek hoş değil. Hele ki kaba saba söylemler falan. Anne yüreği kolay inciniyor, insanlar böyle konularda bir adım geri durmalı.
3er oğlu olan 2 farkli arkadaşım var. Biri kiz arama derdine 3.yapti, diğeri kazara. Kazara yapan o kadar bıkmış ki evde erkek oyuncaklarından😄 gidip kendine pahalı bir bebek almış oyuncak. Su içip işeyenlerden😂 naptin diyorum, oturdum oynadım tek başıma diyo🤣🤣 en son dişi yavru kedi sahiplendi, kızım da kızım 😅😅 eğer erkek bebe delisi akrabalarınla baş edemezsen arkadaşlarımı yollayabilirim sana, işi kökten çözerler, esaslı kadındır ikisi de🤣🤣

Bir insanin iki kızı varken üçüncüyü erkek istemesi kadar doğal bir şey olamaz bence😊 o tecrübeyi de yaşamak istemek gayet hakkın. Bunu sen dile de getirebilirsin, allah bu sefer de bir oglan nasip etsin bana diye dua da edersin. Ama başka bir insanın en kibar haliyle bile bunu dile getirmesi pek hoş değil. Hele ki kaba saba söylemler falan. Anne yüreği kolay inciniyor, insanlar böyle konularda bir adım geri durmalı.
3er oğlu olan 2 farkli arkadaşım var. Biri kiz arama derdine 3.yapti, diğeri kazara. Kazara yapan o kadar bıkmış ki evde erkek oyuncaklarından😄 gidip kendine pahalı bir bebek almış oyuncak. Su içip işeyenlerden😂 naptin diyorum, oturdum oynadım tek başıma diyo🤣🤣 en son dişi yavru kedi sahiplendi, kızım da kızım 😅😅 eğer erkek bebe delisi akrabalarınla baş edemezsen arkadaşlarımı yollayabilirim sana, işi kökten çözerler, esaslı kadındır ikisi de🤣🤣
Bizde akraba falan da değil bildiğin elalem bu modda. Hastaneye dün yalnız gittim saati eşime uymadı çıkışta eşime uğradım yanında çalışanlardan yaşlı bir amca var kız olduğunu duyunca ayy vah tüh bi başladı dedim acaba yanlış bişey mi anladı. Allah bana hem kız hem erkek verdi diyo bide. Verdi de ne oldu diyecektim ama hadi dedim boşver. Adam oğlanı okutmuş mühendis yapmış hala çalışıyo bi araba lazım alamıyorum diyo geçende oğlu ameliyat oldu babasına ödetti hastane masraflarını biriktirdiği de gitti çok hayırlı evlat. Bir arkadaşın da 2 kızı var o da aa belki değişir ya üzülme falan dedi yok benim kesin sen bulursun artık 3.de dedim içimden de dedim inşallah yine kızın olur😂

yildizsavascisi yildizsavascisi canım sen iyi bilirsin ben bugün dahiliye de insülin degerime baktırdım daha önce hiç bakilmamisdi.annem şeker hastası baktırayim ne olur ne olmaz dedim. Açlık şekerim 78, insülin 27.5 çıkmış buda insülin direcimin 5.29 çıkması demek oluyor. Yarın kadın doğuma gidecegim sonuçları göstermek için ama fikrin varmı hiç çok mu kötü cikmis 😐normalde şekerim hiç yüksek cikdigi olmaz, açlık şekerim yani.tokluk hiç baktirmadim.

Canım üniversite hastanesinde doçent bakacağı için mi ücretli yoksa herkese mi doçent bakıyor yani doçenti sen mi tercih ettin
Canım 182 yi arıyorsun.ben kadın doğum özel muayene olcam diyorsun.bütün hocaların ücreti 182 TL..ister doçent olsun ister uzman..ben doçenti tercih ediyorum hep..bi tane doç.senem hoca var o kadar çok tercih ediliyor ki ben ona gidiyorum.2 hafta sonraya senem hocadan randevu aldım.kendisi bakacak başka cihazla..ücretine 220 TL dedi..özeller çok pahalı hemde doçent falanda değiller diye ben tercih ettim.aklınra olsun iyi hoca..

Aaaaa neden ne yazıyodu🤔🤔🤔
2017ye kadar vaka sayıları. Neonatal olan yenidoganlarda vaka sayısı. Çok düşük. Ha tabii o risk seni gelir bulur ayrı.Pek çok hastalık için bundan fazla risk var. Yaptırınca kötü bir şey olacağına da inandığımdan değil. Yıllardır yapılıyor. Internette sayisiz araştırma ve bilgi var tetanoz konusunda, şüphesi olanlar okuyabilir.

Kendi adıma şöyle diyim, hayatımda kediye, köpeğe, bıçağa, iğneye, makasa dokunurken en dikkatli olduğum dönem hamilelik benim zaten. Prenses gibi takılıyorum 😄 aşı olmak için hamile oldugum bu zamanı seçmek saçma geldi. Bir de tek doz ne kadar korur diyince süresi yok, 4 hafta sonra tekrar yaptırınca biraz bi süre koruyor işte. Sonra 6 ay sonra tekrar falan derken tam koruma için 5 doza kadar çıkıyorsun. O da belli bir yaşa kadar falan filan.
Aşı karşıtı degilim bu arada, aşıseverim hatta😄 tetanoz da olurum ama hamilelikten sonra daha uygun benim için.önceki yıllarda da olmuşluğum var zaten ama 6 yıl oldu en sonuncusundan beri. Zaten covid aşısı da oldum. Bedenimi bi rahat bırakayım hamilelikte.

Eklentiler

• 20220216_185110.jpg
    20220216_185110.jpg
    70,2 KB · Görüntüleme: 63
  • 20220216_185036.jpg
    20220216_185036.jpg
    100 KB · Görüntüleme: 68
yildizsavascisi yildizsavascisi canım sen iyi bilirsin ben bugün dahiliye de insülin degerime baktırdım daha önce hiç bakilmamisdi.annem şeker hastası baktırayim ne olur ne olmaz dedim. Açlık şekerim 78, insülin 27.5 çıkmış buda insülin direcimin 5.29 çıkması demek oluyor. Yarın kadın doğuma gidecegim sonuçları göstermek için ama fikrin varmı hiç çok mu kötü cikmis 😐normalde şekerim hiç yüksek cikdigi olmaz, açlık şekerim yani.tokluk hiç baktirmadim.
Benimde30 çıkmış insülin yazıyor..onu nasıl 5.29 a hesaplanıyor ki..sınır 5 diye biliyorum ben canım..sanki bizimki azcık fazla ..pirinç ekmek hurma kuru üzüm yaş üzüm muz bunları az tüketmemiz lazımmış bi arkadaşıma doktoru demişti

Bizde akraba falan da değil bildiğin elalem bu modda. Hastaneye dün yalnız gittim saati eşime uymadı çıkışta eşime uğradım yanında çalışanlardan yaşlı bir amca var kız olduğunu duyunca ayy vah tüh bi başladı dedim acaba yanlış bişey mi anladı. Allah bana hem kız hem erkek verdi diyo bide. Verdi de ne oldu diyecektim ama hadi dedim boşver. Adam oğlanı okutmuş mühendis yapmış hala çalışıyo bi araba lazım alamıyorum diyo geçende oğlu ameliyat oldu babasına ödetti hastane masraflarını biriktirdiği de gitti çok hayırlı evlat. Bir arkadaşın da 2 kızı var o da aa belki değişir ya üzülme falan dedi yok benim kesin sen bulursun artık 3.de dedim içimden de dedim inşallah yine kızın olur😂
Amcaya çok güldüm kızz😄

Sabah beycegizimi korona testine gönderdim negatif çıktı. Sen beceremedin bu işi bi de ben gidiyim dedim🤣 bakalım benimki ne çıkacak. Boğazım aciyo, geniz akıntım var, sesim değişik, halsizim.bi de başım agriyo.sinuzitten de olabilir baş ağrısı. Anlamadım ki noldu. Aşı olali yenice 2 hafta oldu.

Benimde30 çıkmış insülin yazıyor..onu nasıl 5.29 a hesaplanıyor ki..sınır 5 diye biliyorum ben canım..sanki bizimki azcık fazla ..pirinç ekmek hurma kuru üzüm yaş üzüm muz bunları az tüketmemiz lazımmış bi arkadaşıma doktoru demişti
Şöyle oluyor canım, benim mesela 78 glukoz çıkmış onunla insulini carpiyorsun .benim 27.5 insülin. çıkan sonucu 405 e boluyorsun sonuç 2.5 altı olmaliymis normalde benim 5.29 seninde o civarlar sanırım aşağı yukarı.biraz strese girdim bakalım ne diycek yarın.seker yüklemesini daha erkene cekebilirmis doktor gerekli görürse.hic de baktirmamisdim daha önce.princ patates limon falanda varmis o listede 😐

X