2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben zorunlu sezeryan oldum. O yüzden bu da öyle olacak . :) panik atak diyelim
Doktor sordu zaten soyledım. Ok. Dedi.

Doktorla alakalı bir durum. Karşısındaki kişiyi net bulmamıştır belki.bısı dıyemıyorum
yani panik ataktan mı zorunlu sezaryen oldun ?bu gidişle ben de sezaryen olacağım .bunu duyduğumdan beri midem ağrımaya başladı .ben yapamıcam normal doğumu .

Akşama misafir var 😀😂 bütün yeni gelin eşyaları koymam lazım🤪😂 çiçeğim mumlarım yok 😂😂🤦🏼‍♀️

Eklentiler

• 9BFD24E1-F7DF-4733-BED9-FFA06D277949.jpeg
    9BFD24E1-F7DF-4733-BED9-FFA06D277949.jpeg
    147,2 KB · Görüntüleme: 82
yani panik ataktan mı zorunlu sezaryen oldun ?bu gidişle ben de sezaryen olacağım .bunu duyduğumdan beri midem ağrımaya başladı .ben yapamıcam normal doğumu .
Canim yorumlarini okudum bende epiduralli normal dogum yapan biryim , 4 cm olana kadar parmaklandim sezeryan yapin beni dedim yeterki elinizle oynamayin cok kotu oluyorum dedim doktorum kizdi yolu yariladin az kalfi igne olcaksin dedi ve anestezi uzmani aksam uzeri 4 gibi geldi igneyi oldum kuş gibi hafifledim aksam 9 da 10 cm olmustu acilma ve cok guzel bi sekilde agrisiz sizisiz dogumum gerceklesti sana tavsiyem guzel dogum hikayelerini oku kotuyu okuyup etkilenme bu yuzden anlattim iyi hikayerlde var🤗

Ay bir de pahalı bunlar insan bilmeden alınca yanlış almaktan korkuyo zaten oto koltuğu ve bebek arabasını nasıl alcaz diye düşünüyorum bari doğru alalım da küçük boy olmasın büyüyünce de kullansın istiyorum 🤭 ama hiç de anlamıyorum hayırlısı bakalım alışverişe başlayacağım zaman gidip bi de mağazalar dan dinlerim onlarda hızlı hızlı karışık anlatıyor 😅😅
Araba alırsan ve modelini travel seçersen bir adet iskelet iki adet üst takma parçası toplam 3 parça olarak satın alıyorsun zaten. Genel olarak set ve modeller bu şekilde çok az marka da tek tek satın alıp kendin set yapıyorsun genelde de pahalı markalar bu şekilde.
Oto koltuğu dediğin bambaşka bir şey bebek arabasıyla aldığın ve ortalama ilk 6ay kullanılan ana kucağı da o işleve kullanılıyor diye onunlamkarıştırma 9kg-18kg - 9kg36kg şeklinde seçenekleri var.
Örnek olması adına koydum resimleri ☺️

Eklentiler

• 8680075433723_1.webp
    246,3 KB · Görüntüleme: 43
  • lBYP-926944-0071_2.webp
    169,7 KB · Görüntüleme: 32
Araba alırsan ve modelini travel seçersen bir adet iskelet iki adet üst takma parçası toplam 3 parça olarak satın alıyorsun zaten. Genel olarak set ve modeller bu şekilde çok az marka da tek tek satın alıp kendin set yapıyorsun genelde de pahalı markalar bu şekilde.
Oto koltuğu dediğin bambaşka bir şey bebek arabasıyla aldığın ve ortalama ilk 6ay kullanılan ana kucağı da o işleve kullanılıyor diye onunlamkarıştırma 9kg-18kg - 9kg36kg şeklinde seçenekleri var.
Örnek olması adına koydum resimleri ☺️
Hmmm yani ben aslında pusetsiz tek bebek arabası almayı planlanmıştim ardından puseti oto koltuğu da olur deyince o zaman pusetli bebek arabası alayım dedim ama bu puset denilen şey ile oto koltuğu çok farklı aslinda yani .. anladim canim cok yardımcı oldun sagolasin bebek ufakken oto koltuğu koyulmaz her halükarda kucakta taşımak istemiyorsan pusetli bebek arabası almak daha mantıklı yani aslında

Panik atagım yok. Ama panik yapacağımdanm adım gibi emindim. Sonuçta insan kendisini bilir. O yüzden doktora panik atagım var yapamam dedim.

Evet, allah kadının doğası gereği vajinal doğum yapabilecek sekilde yarattmış olabilir Bazılarının bünye ya da psikoloji kaldırmıyor bence. benim bünye kaldırıyor mu bilemem ama psikolojimin kaldırmadıgı kesin.
Ben de bebek kadar önemlıyım sonucta 😂
Bu da zorunlu sezeryan olacak yani.

Bu arada lütfen kötü hikayeleri okumayın. Herkesin kötü olacak diye kural yok.
Ben bu zamana kadar ne nasıl doğum yapılır şekline baktim
ne sezeryana baktim. zaten istesem de bakamam, izleyemem 😀
Sadece bildiğim sezeryan da 7 kat kesiyorlar
İzlemedim, bilgi olarak biliyorum.

Normal doğumu sorunsuz yasayan da var
Sorunlu yasayan da.

Sezeryan da sorun yaşayan da var, yaşamayan da...

Aklına ve aklınıza kötü şeyler getirmeyin . Kendi kendinizi korkutup doldurmayın.

Merhaba arkadaslar. Bugun ultrasonda doktor bebeyimin burun kemiginin kalin oldugunu soyledi. Ikili testim iyi cikti. Bir sorun yoktu. Ama simdi bir tek burun kemiginde sorun varmis. Nipt testi varmis doktor vermemi istedi. Ama cok paha. Acaba bir tek burun kemiginde kalinlik olmasi ciddi bir sorun teskil edermi. Lutfen bilen olursa yazsin. Tesekkur ederim

Merhaba arkadaslar. Bugun ultrasonda doktor bebeyimin burun kemiginin kalin oldugunu soyledi. Ikili testim iyi cikti. Bir sorun yoktu. Ama simdi bir tek burun kemiginde sorun varmis. Nipt testi varmis doktor vermemi istedi. Ama cok paha. Acaba bir tek burun kemiginde kalinlik olmasi ciddi bir sorun teskil edermi. Lutfen bilen olursa yazsin. Tesekkur ederim
Canim doktor o şekilde söylemiş olabilir fakat sen o testi yaptirip sonuc kotu gelince bebegine kiyabilecekmisin , bu fikir zihninde yoksa yaptirma derim ama yo icimiz rahat edecek dersen bişey diyemiyorum🤷‍♀️

Canim yorumlarini okudum bende epiduralli normal dogum yapan biryim , 4 cm olana kadar parmaklandim sezeryan yapin beni dedim yeterki elinizle oynamayin cok kotu oluyorum dedim doktorum kizdi yolu yariladin az kalfi igne olcaksin dedi ve anestezi uzmani aksam uzeri 4 gibi geldi igneyi oldum kuş gibi hafifledim aksam 9 da 10 cm olmustu acilma ve cok guzel bi sekilde agrisiz sizisiz dogumum gerceklesti sana tavsiyem guzel dogum hikayelerini oku kotuyu okuyup etkilenme bu yuzden anlattim iyi hikayerlde var🤗
Ya o parmaklama için bile sezaryen olurum. Emin olun benim duyduğum çok nadir sizin gibi olanlar. Normal dogum çok aksiyonlu .güzel hikayeleri de okudum ama 10 dogum varsa 2 si güzel 8 tanesi berbat .kadının üstüne çıkanları mi ararsın. Dikiş atıp sezaryenden beter olanı mı? Bir kere yüzde 90 bana alttan dikiş atılacak.ben bunu asla istemiyorum .oradaki dokularım zarar görebilecek Ayrıca bebek icin de komplikasyon riski çok fazla .Yani normal dogum bebek için de harika bir süreç değil ki ona haksızlık etmiş olayım. Aksine sezeryan onun konforu için daha önemli. Benim korkum sancı çekip çekip sonunda sezaryen olmak .2 kere dogum gibi olacak .ağrı esigim zaten aşırı düşük. Ben 1 dakika bile ağrıya tahammül edemiyorum

kızlar beşik alan oldu mu beşiğin içine yatak vs ne koyacaksınız? ben şöyle bir yatak aldım park beşik için deneyimli olanlar bir fikir verirseniz sevinirim :) uyku setleri falan görüyorum instagramda bunlardan da almalı mıyız başka ne lazım??

Ya o parmaklama için bile sezaryen olurum. Emin olun benim duyduğum çok nadir sizin gibi olanlar. Normal dogum çok aksiyonlu .güzel hikayeleri de okudum ama 10 dogum varsa 2 si güzel 8 tanesi berbat .kadının üstüne çıkanları mi ararsın. Dikiş atıp sezaryenden beter olanı mı? Bir kere yüzde 90 bana alttan dikiş atılacak.ben bunu asla istemiyorum .oradaki dokularım zarar görebilecek Ayrıca bebek icin de komplikasyon riski çok fazla .Yani normal dogum bebek için de harika bir süreç değil ki ona haksızlık etmiş olayım. Aksine sezeryan onun konforu için daha önemli. Benim korkum sancı çekip çekip sonunda sezaryen olmak .2 kere dogum gibi olacak .ağrı esigim zaten aşırı düşük. Ben 1 dakika bile ağrıya tahammül edemiyorum
Sende kendince böyle bi karar vermişsin ama sezeryan oluncada bebegini rahat emziremiyceksin yatma yok surekli gezmen gerekcek lohusaligini yaşayamiyorsun sütun geç gelme durumu oluyor , iyilesme sureci uzun olabiliyor bunlarida düşün canım tabi bu süreçleri hafif geçirenler var ama ben genel anlamda boyle biliyorum , karar senin tabi yinede🤔

X