2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben daha hiç fiyat sormadım. Aslında sigortam var ama karşılıyor mu bilmiyorum. Ama diğer arkadaşların verdiği fiyat bilgilerine göre uygun gibi görünüyor. Devlette çok zor alınıyor sanırım. Büyük şehirlerde özel polikiniklerde de yapıyorlar bildiğim kadarı ile eğer büyük bir sehirdeysen belki telefonla arayıp fiyat sorabilirsin. Ben ilk çocukta Ankara da Yenimahalle de bir özel polikinikte yaptırmıştım o zaman için uygundu. Ama şimdi bilmiyorum.

Daha asağısında fiyat bulabileceğini sanmıyorum, İstanbulda arkadaşlarda bir çok yere sorup en aşağı 600civarı rakam aldıklarını söylemişlerdi. Elbette araştır inşallah bulursun ama bulamazsan da kötü bir rakam değil.

Benim doktor da özel bir doktor ismi verdi. Orada baktırırsın, sonucu iletirsin bana diye. Fiyat alıp uymazsa artık böyle yapayım. Her halükarda Zeynep Kamil'e muayeneye gitmeyi düşünüyorum.
Ben çok beğendim gebe takip bölümünü.
Jinekoloji filan böyle değildi.
Uzak Olmasa isterdim burda doğurmayıda ama kısmet...

Ayrıca detayşıyı yaptırmamayı düşünen arkadaşlar var ama bence asla böyle düşünmeyin.
2li 3lü 4lü nün tamamından daha kıymetli bir test. Bebeğinizi doğduğu zaman bile asla böyle inceleyemecekler. Tüm damarlar, organlar, kan akışı, büyüme oranı hızı herşeye bakılıyor ve inceleniyor. Gelecekte doğabilecek tehlikeler bile gözlemlenebiliyor.
Eksik bir organ varsa mesela bunu görüp doğduğu andan itibaren ona göre hareket etmek varken bir arkadaşım gibi 10 yaşındayken rutin bir tahlil sonucu kötü geldiğinde çocuğunun tek böbrekli olduğunu öğrenebilirsiniz. Allah koruyor elbette çok şükür onlarada bişi olmadı ama tedbir her zaman iyidir ve bilgi güçtür.

Iki gündür aksam yemeginden sonra midem den yukarı dogru yaniyor. Hamilelikten midir ya? Ilac almak istemiyorum bugün zaten demir hapına başlıycam. Daha da kötü olur muyum acaba? Mide ekşimesi reflü gibi seylere iyi gelcek bişiler var mı? Dün leblebi falan yedim ama cıkss yani

Bendede oluyor biraz zorluyor ams sade maden suyu çözüyor bu arada bebegin saçları cikmaya başladığı icin oluyormus bence değer

canım zaten ülkenin genel sorunu zengine her yol parisss ... fakir ölsün yaşamasın yemesin içmesin kimin umurunda ki .. ama bu bölüm ayrı bir bilgi ve okumak gerektiriyormuş sanırım 4 yılda perinatalog olunuyor sınav ile o yüzden değerli ve az bulunuyor ama bunun da temelinde yine bir sürü şey var konuşmaya kalksak ülke de refah para kaliteli yaşam standartları olmadığı için yeni doktorlar almanya gibi ülkelere gidiyor malesef.. ben inan ki hamile kalmadan önce başladım bakmaya hamile kaldığımdan beri de nerdeyse hergün bakıyorum bir kez bile boş denk gelmedim..kesin orada elden veriliyor ama bize nedense vermiyorlar randevu

Bendede oluyor biraz zorluyor ams sade maden suyu çözüyor bu arada bebegin saçları cikmaya başladığı icin oluyormus bence değer
Maden suyu mu? Ayy akşam yine olursa deneyim. Cok sagol. Evet saç mideyi yakıyor diye mevcut bir söylenti var. Kimisi de bebegim cok sacliydi gram yanmadı diyor. O da mı hurafe araştirip sormak lazım. dün ben de eşime kizimiz saclanip kıllaniyor mu napiyor midem yaniyor dedim. Iyi iyi saclı olsun dedi. en büyük tesellimiz ve idare etmemiz zaten minnak bir bebişin buna sebep olması sanırim

Hurafemidir bilmiyorum ama bebeklik fotograflarima bakip anneme sordugumda mide yanmasindan elma kemirirdim diyor 4 yasinda da kiz kardesim var net hatirliyorum gece annemin uyanip evden dolandigini dogdugunda saci bağlanacak kadardi 40 cikmadan da baglamistik benmde tek tesellim sacli dogacak umudu benmki erkek ama yinede sacini baglamak istiyorum

ben Dr. İsimleri aldım bir kaç tane okuyorum yorumlarını yarım saat sürüyormuş kimisi yazmış el ayak parmaklarına kadar saydı dr. diye,, tabi ki özel ve devlet arasında fark vardır normal muayene de bile fark var.. özelde daha çok ilgi alaka oluyor hemde daha detaylı inceleniyor.

Artik cok hoslaniyorum icim eriyor her hareketine sanirim bu kipirtilar bizleri bebeklere bagliycak olanlar anne oldugumu hissettiriyor bana

Valla kuzum açık konuşayım ilk hamileliğimde de bunda da öyle çok duygusal bakamıyorum ben. Bu minik kıpırtılar çok güzel ama öyle uzun uzun konuşmam, babası sen konuş demem, müzik dinletmem

Üstüne başına aldığım şeyler çok hoşuma gidiyor mutlu oluyorum, ultrason fotoğraflarına açıp açıp bakıyorum saklıyorum ama diğer taraftan günlük yazacak kadar da duygusal biri değilim. Doğunca poposunu bile öperim o ayrı

Valla kaçırma derim devlete alamazsan bu fiyat mükemmel.. ankarada 400 TL ye normal aylik kadın doğum muayeneni oluyorsun o kadar pahalı yani burası.. ayrıntılı usg 1000 den aşağı yok
Demir hapını yatmadan önce al derim , ben gün içinde aldım midem çok bulandı artık artık yapıyorum haftada iki omega kullanıyorum onu da gece alıyorum ilk gündüz aldım ve kustum.. Dr bana rennie şurup vermişti hamilelikte kullanılan bir şurup istersen bi sor dr una

Bende tam tersi ilk hamile oldugumu ogrendigimden beri hergun saatlerce konusurum aksam akadar günüm onunla geciyor anlatiyorum sanki dinliyor gibi esimede kizarik hatta ayazla ilgilenssene seni ozluyor falan diye bunun icin aglamisligim bile var sen benegimizi sevmiceksin falan diye hamilelikten sonra oldu bu kadaf duygusallık

canım nasıl veriyorlar randevu bende özel dışında oraya gidiyorum mhrs veya 182 den alacaksın dediler eğer alabilirsen bize de yazarmısın nasıl aldığını belki bizde alabiliriz..

aynen canım çok haklısın bir bebek arabasına 4.000 - 3.000 tl vermem ama sağlık için veririm.. daha ucuza birşey alırım ona vereceğim parayla tüm test tahlil ne varsa yaptırırım .. arkadaşının başına bizimle aynı şey gelmiş tek böbrekli şuan oğlum, ama bizim böbreğimiz vardı damarda daralma olmuş anne karnında kan gitmemiş doğduktan sonra beslenemediği için böbrek , doğduğu andaki gibi kalmış.. ve şuan hiç bir fonksiyonu yok herşey Allahtan sonrada olabilir ama ben içimin vicdanımın rahat etmesi için yaptırmaktan yanayım.

bende aynen senin gibiyim arada vicdan da yapıyorum bebeğimle hiç konuşmuyorum diye diğer oğlumda da öyleydim içten çok seviyorum tabi ki ama karnımla konuşmak saçma geliyor nedense

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…