2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ayrıca detayşıyı yaptırmamayı düşünen arkadaşlar var ama bence asla böyle düşünmeyin.
2li 3lü 4lü nün tamamından daha kıymetli bir test. Bebeğinizi doğduğu zaman bile asla böyle inceleyemecekler. Tüm damarlar, organlar, kan akışı, büyüme oranı hızı herşeye bakılıyor ve inceleniyor. Gelecekte doğabilecek tehlikeler bile gözlemlenebiliyor.
Eksik bir organ varsa mesela bunu görüp doğduğu andan itibaren ona göre hareket etmek varken bir arkadaşım gibi 10 yaşındayken rutin bir tahlil sonucu kötü geldiğinde çocuğunun tek böbrekli olduğunu öğrenebilirsiniz. Allah koruyor elbette çok şükür onlarada bişi olmadı ama tedbir her zaman iyidir ve bilgi güçtür.
Kesinlikle katılıyorum bence de ayrıntıliyi mutlaka yaptırmak şart. ☺️ Evet fiyatlar baya uçmuş ama Sevil'in dediği gibi bütün organlarına herseyine bakılacak çok önemli.☺️

Iki gündür aksam yemeginden sonra midem den yukarı dogru yaniyor. 😞 Hamilelikten midir ya? Ilac almak istemiyorum bugün zaten demir hapına başlıycam. Daha da kötü olur muyum acaba? Mide ekşimesi reflü gibi seylere iyi gelcek bişiler var mı? Dün leblebi falan yedim ama cıkss yani 🥴

Bendede oluyor biraz zorluyor ams sade maden suyu çözüyor bu arada bebegin saçları cikmaya başladığı icin oluyormus 🥰🥰 bence değer
Arkadslar ilk hamileliğimde miğde yanmasıdan mahvoldum. Ve hamilelikten sonra reflü miras kaldı. Hiç geçmedi. Şimdi hamilelik basladigin gundern beri miğde yakası beter hale geldi. Rennii dua içiyorum şurup . Resmen her yerde şurup var doktor kasa kasa yazıyor. Çantamda , baş ucumda, iş yerimde arabada.... Ama yanma öksürme yapıyor bazen geçen kanamam olunca doktora yanıp oksurd dedim. Renni nin kesmedigini anlayınca hap verdi. Evett şurup anlık rahatlatıyor ama 20 dk sonra yine oluyordu. Şimdi doktorun verdiği hapı 1 haftadır içiyorum inanın şurubun tadını unuttum 😂 o günden beri sıfır miğde yanması. İlacın adı rabiza

Ben Allah izin verirse ankara şehir hastanesinde yaptircam ama orada perinatoloji değil radyoloji bölümü bakıyormuş inşallah iyi bakarlar ilgilenirler .. 10 dk bakıp çıkabilirsin demezler inşallah
Ben özelden randevu aldım ama bana da radyoloji bakacak ☺️ çoğu yerde radyoloji bakıyor zaten.

canım nasıl veriyorlar randevu bende özel dışında oraya gidiyorum mhrs veya 182 den alacaksın dediler eğer alabilirsen bize de yazarmısın nasıl aldığını belki bizde alabiliriz..
Canım önce "gebe takip" bölümüne randevu al.
Muayne olmadan önce tansiyon ölçüyorlar. Bir odada ön bilgi veriyorlar hangi haftada ne yapmanız gerektiğini söylüyor hemşire.
Daha sonra muayne oluyorsun. Doktor ultrasonla bakıyor kullandığın ilaçları filan soruyor.
Sen doktora "Detaylı ultrason" için randevu açmasını söylüyorsun.
Daha sonra da 182 den ya da MHRS den "Perinatoloji" bölümü çıkıyor. Oraya randevu alıyorsun. Şansımıza yakın tarihler boş.

Benimkini açmayı unutmuş aman ona dikkat et. Doktordan çıkınca kapının onunde otur ve randevuyu almayı dene yanlışlık olmasın.

Ben çok soru sordum sanırım ondan arada kaynadı 🙈 Cuma yine gideceğim o yüzden 😂

bende aynen senin gibiyim arada vicdan da yapıyorum bebeğimle hiç konuşmuyorum diye diğer oğlumda da öyleydim içten çok seviyorum tabi ki ama karnımla konuşmak saçma geliyor nedense 🥴🥴

Ay neden vicdan yapıyosun? Zaten sürekli duyuyorlar bizi. Doğunca çene kaslarımız ayrılacak konuşmaktan :KK70:

Hele biraz daha büyüyünce laf anlatmaktan ikna çabalarından boğazımın şiştiğini hatırlıyorum :KK70:

Muayne olmadan önce tansiyon ölçüyorlar. Bir odada ön bilgi veriyorlar hangi haftada ne yapmanız gerektiğini söylüyor hemşire.
Daha sonra muayne oluyorsun. Doktor ultrasonla bakıyor kullandığın ilaçları filan soruyor.
Daha sonra da 182 den ya da MHRS den "Perinatoloji" bölümü çıkıyor. Oraya randevu alıyorsun. Şansımıza yakın tarihler boş.

Benimkini açmayı unutmuş aman ona dikkat et. Doktordan çıkınca kapının onunde otur ve randevuyu almayı dene yanlışlık olmasın.

Ben çok soru sordum sanırım ondan arada kaynadı 🙈 Cuma yine gideceğim o yüzden 😂
canım zaten gidiyorum takip ediliyorum o hastanede de ama bundan haberim yoktu kimse perinatoloji falan açmadı 😤 çok teşekkürler bir daha gidip konuşayım bakalım.. sende alabilirsen yine bize yaz benim gibi bir çok arkadaş bekliyor burada belki hepimiz bu yöntemle alabiliriz 1bal1kaymakannesi 1bal1kaymakannesi mesela 👍

canım zaten gidiyorum takip ediliyorum o hastanede de ama bundan haberim yoktu kimse perinatoloji falan açmadı 😤 çok teşekkürler bir daha gidip konuşayım bakalım.. sende alabilirsen yine bize yaz benim gibi bir çok arkadaş bekliyor burada belki hepimiz bu yöntemle alabiliriz 1bal1kaymakannesi 1bal1kaymakannesi mesela 👍

1bal1kaymakannesi 1bal1kaymakannesi tabi tabi alabilirsiniz.
23. Haftaya kadar Detaylı ultrasonu yaptırman gerek dedi.
Ben çok beğendim doktoru. Asistanı vardı gerçi ama sağolsun video almama izin verdi. Bayağı konuştuk uzun baktı.

aynen canım çok haklısın bir bebek arabasına 4.000 - 3.000 tl vermem ama sağlık için veririm.. daha ucuza birşey alırım ona vereceğim parayla tüm test tahlil ne varsa yaptırırım .. arkadaşının başına bizimle aynı şey gelmiş tek böbrekli şuan oğlum, ama bizim böbreğimiz vardı damarda daralma olmuş anne karnında kan gitmemiş doğduktan sonra beslenemediği için böbrek , doğduğu andaki gibi kalmış.. ve şuan hiç bir fonksiyonu yok herşey Allahtan sonrada olabilir ama ben içimin vicdanımın rahat etmesi için yaptırmaktan yanayım.
Ah demek gelişememiş. Sağlık olsun her şey allahtan bende senin gibi düşünüyorum ve nasipse yaptırıcam inşallah ☺️

Maden suyu mu?😳 Ayy akşam yine olursa deneyim. Cok sagol.😌 Evet saç mideyi yakıyor diye mevcut bir söylenti var. Kimisi de bebegim cok sacliydi gram yanmadı diyor. O da mı hurafe araştirip sormak lazım. 🙃 dün ben de eşime kizimiz saclanip kıllaniyor mu napiyor midem yaniyor dedim. Iyi iyi saclı olsun dedi. 😄 en büyük tesellimiz ve idare etmemiz zaten minnak bir bebişin buna sebep olması sanırim🥰
Ben maden suyunu günde 1 tane içiyorum kalsiyum ve magnezyum içerdiği için. Hem yanma için hem de doğal kalsiyum ve magnezyum kaynağı olduğu için içebilirsiniz.

Arkadslar ilk hamileliğimde miğde yanmasıdan mahvoldum. Ve hamilelikten sonra reflü miras kaldı. Hiç geçmedi. Şimdi hamilelik basladigin gundern beri miğde yakası beter hale geldi. Rennii dua içiyorum şurup . Resmen her yerde şurup var doktor kasa kasa yazıyor. Çantamda , baş ucumda, iş yerimde arabada.... Ama yanma öksürme yapıyor bazen geçen kanamam olunca doktora yanıp oksurd dedim. Renni nin kesmedigini anlayınca hap verdi. Evett şurup anlık rahatlatıyor ama 20 dk sonra yine oluyordu. Şimdi doktorun verdiği hapı 1 haftadır içiyorum inanın şurubun tadını unuttum 😂 o günden beri sıfır miğde yanması. İlacın adı rabiza
Not alayım da sorayım dr a gidince ya bi de benim hiç yoktu yeni yeni midem bulanmaya başladı özellikle sabahları çok midem bulanıyor uygulamada artık sabah bulantilariniz geçti rahatlarsıniz yazıyor benim tam tersi hiç yoktu yeni yeni başladı 🤭🤭🤭
Ben özelden randevu aldım ama bana da radyoloji bakacak ☺️ çoğu yerde radyoloji bakıyor zaten.
Aaaa bilmiyordum ben normalde perinatoloji bakıyor sanıyordum canım

Yakın tarihler boş mu ? 😀önümüzdeki 10 sene boyunca doludur heralde 😂😂

Mümkün değil sade Maden suyu içemiyorum meyveli içerim ama onunda faydadan çok zararı varmış. Sade Maden suyunu içenlere hep uzaylı gibi bakmışimdir keşke ben de içebilsem o yüzden dr hem kalsiyum hem magnezyum ilacı verdi Maden suyu içsem vermeyecekti

Mümkün değil sade Maden suyu içemiyorum meyveli içerim ama onunda faydadan çok zararı varmış. Sade Maden suyunu içenlere hep uzaylı gibi bakmışimdir keşke ben de içebilsem o yüzden dr hem kalsiyum hem magnezyum ilacı verdi Maden suyu içsem vermeyecekti
Biraz limonla tatlandırabilirsin bir de öyle dene canım ekşi seviyosan

İyi akşamlar kızlar, umarım hepiniz çok iyisinizdir 😊 size birşey sormak istiyorum. 17+0 haftalık hamileyim. İlk bebeğimiz fakat hareketlerini hissedemiyorum. Ne yapmalıyım? Hisseden arkadaşlar kaçıncı hafta hissetti?
Valla bana hissediyorum gibi geliyodu çokta emindim ama hissedememeye başladım telaş yaptım dr da herşey normaldi arkası dönüktü ya ondan ya da barsak hareketlerini bebek sandım ama sanmıyorum öyle bi barsak hareketi olamaz😂
İlk bebekse 20. Haftayı buluyor ikincilerde 16 dan sonra genelde.

X