2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Hamılelıgın yarısına ulaştım sayılır. 4 kilo almışım.
Ama önemli olan diğer yarısı zaten
Artık 50 kilo alırım kalan kısmında da :KK53:
Normal yiyorum ona rağmen 4 kilo almışım .
Akşamları midem kazanınca biraz meyve ve kuruyemiş yıyıyorum sadece.

Ne yesem yarıyor bana hamilelikte
Bebekte doğar 2750 :KK53:
Bence bu 4 kilo olmamalıydı :tokat:
Valla ben son tartildigimda 8 din2 haftadır tartilmiyorum. Tartıya küstüm😂 Aynı senin gibi normal yiyorum. Ama bazen şekerim düşünce ekstra yemek zorunda kalıyorum. Bir de insulin bakalım ne olacak 🙈

Bence bu aya kadar 4 kilo şahane 👏🏻 max. 12-15 kg arası kapatırsın sen bu hamileliği.
Ben ilk 3 ayda 7kilo aldım eyvah dedim her 3 ayda 7 kilo son 3 ay şişerim bide 25 30u bulucam yine ama hala +7deyim. 18-20yle kapatırsam şükredicem sanırım 🤭🤭
Ben de 74 75 le hamile kaldım .Korona olmadan önce 71 kiloydum .Corona döneminde 1 kilo aldım. 72 kiloyum .Benim almam gereken kilo 10 kilo falan .80 le bitirmeyi hedefliyorum .bakalım nasıl olacak ???

Selam kızlarr bende dün kontroldeydim 😊
Erkek annesi oluyorum bende 😍
Çok şükür her şey yolunda bir hafta önden gidiyor boyu kilosu çok güzel dedi doktorum🤗 ben 8kilo vermişim, düzelirsem rahatlıkla kilo alabilirim artık 😂 tabi bulantılarım hala devam ediyor anlaşılan 9ay böyle gidecek.. yazmasamda sizleri takip ediyorum sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz inşallah ❤️

Çok şükür her şey yolunda bir hafta önden gidiyor boyu kilosu çok güzel dedi doktorum🤗 ben 8kilo vermişim, düzelirsem rahatlıkla kilo alabilirim artık 😂 tabi bulantılarım hala devam ediyor anlaşılan 9ay böyle gidecek.. yazmasamda sizleri takip ediyorum sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz inşallah ❤️
Yaaaa hayırlı olsun canımmm çok sevindim😍😍😍🌸🌸🌸

Bebeğinin hareketini hisseden anneler nasıl şeyler hissediyorsunuz ?Benim hissettiğim bir şeyler var ama emin olamadım. Böyle göbeğimin altında vurma ,düşme hissi gibi .Hep aynı bölgede değil. Göbeğimin altı ama hep farklı yerde.

Valla ben son tartildigimda 8 din2 haftadır tartilmiyorum. Tartıya küstüm😂 Aynı senin gibi normal yiyorum. Ama bazen şekerim düşünce ekstra yemek zorunda kalıyorum. Bir de insulin bakalım ne olacak 🙈
Yemeyince midem bulanıyor
Yoksa akşamları ağzıma hicbir şey almam sudan başka.

Hayırlısı ile bi doguraydık😂

Oglumdayken bu cantayi aliexpressten almistim Asiri memnun kaldm malum bebek cantasi defalrca yikamama rağmen sapasaglam duruyor hala elim kolumdu canta hem birsuru kiyafet bez aliyor hem ondeki termal gozu canta icindeki su gecirmez gözü flan efsaneydi smdide var almayacagim oyuzden :) ama o cantanin aynisi sanirim bu deseni farkli sadece .. birde baby bag diye bir canta var ona gözümü diktmistim ilk ciktiginda baya ucuzdu smdi 250 tl olmus el cantasi sirta takilmiyor degermi bilmiyorum 🤔
Bu arada benimki sırta takılıyor
Özellikle tercih ettim

Hayırlı olsun canim. :KK200:
Bebeğinin hareketini hisseden anneler nasıl şeyler hissediyorsunuz ?Benim hissettiğim bir şeyler var ama emin olamadım. Böyle göbeğimin altında vurma ,düşme hissi gibi .Hep aynı bölgede değil. Göbeğimin altı ama hep farklı yerde.
Nasıl anlatsam ki bilemiyorum 😀
Özellikle ben yan uzandığım zaman bebeğin hareket ettiği yerlerde bir gerginlik hissediyorum. Sonra gerginlik başka alana geçiyor. Içerde geziniyor ya
Ve gaz ile cok benzıyor.
Karnının ne tarafındaysa o bölgede pıT pıt bisi atıyor gibi bir his.
Kelebek ucusuyormus gibi

Sezeryandan çıktığımda o kadar gazım vardı ki, karnıma bir baktim aşırı hareket ediyor ıçerde bebek var sandım. Ve cok sasirmistim. Gaz da karnı hareket ettiriyor düşün 😀
O yüzden bebekle gaz karıştırılabilir.

Elimi koydugumda elim hissetmiyor daha o hareketleri. Küçük daha cunku.

Anlatabildim mi acaba :KK53:

Canım ben dün otobüste bayağı sallandim. Sonra pazara uğradım eve geldim oturdum yok böyle birsey. 1 tencere kuru fasulye yemiş gibiydim 😂 Güzel hareketler kelebeklenmeler hissettim 😂

Benim ki baya vuruyor artık😍
2 gündür hissedemiyordum birAz canım sıkılmıştı bu duruma çünkü yolculuk ve 2 gündür çamaşır belası ile kendimi çok yormuştum.
Çok şükür az önce minik tekmeleri hissettim 🙏🧿

Onu almayan da var ama :KK53:
Bebek her türlü depolardan beslenıyor zaten .
Gerçi ben vitamin de kullanıyorum
Dün demire de başladım. Kokusu cok güzel
Tahmin ettiğim gibi değilmiş 😂
Ohoo kadarı bünye meselesi tabiki ama sonuöta normal sınırlardasın😋 kaldı ki 15. haftadan sonra yağlanmanın en çok artvağı en fazla kilo almaya başlayacağınız dönem deniyor. Artık biz ne yersek bebişler de onu yiyor. Son kontrolde doktor bana aç kalmanı istemiyorum iki saatte bir az az atıştır bebek acıkır dedi. Depolardan beslenme dönemi bitti yani

Ohoo kadarı bünye meselesi tabiki ama sonuöta normal sınırlardasın😋 kaldı ki 15. haftadan sonra yağlanmanın en çok artvağı en fazla kilo almaya başlayacağınız dönem deniyor. Artık biz ne yersek bebişler de onu yiyor. Son kontrolde doktor bana aç kalmanı istemiyorum iki saatte bir az az atıştır bebek acıkır dedi. Depolardan beslenme dönemi bitti yani
Vitaminler de kullanıyorum canim.onlar yeter bebişe😂2 saate bir yesek ayı gibi oluruz yahu .

Asıl bu saatten sonra hızlanacak kilo alımı
İnşallah çok almam . Kiloya takıyorum artık evet. Cunku yas ilerledikçe kalıcı oluyor bazı şeyler

X