2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bende bir küçük bir büyük boy var çok kullanmıştım. Küçükte yemek falan tasiyordum hatta.
Bende mama suyu yemek vs koyarım gerekli bir şey termos eskiden de vardı da uzun süre oldu atmışım😅 Sevi bebe marka da gördüm bakıcam artık hangisini bulursam.

Arkadaşlar merhaba bende Temmuz ayında tüp bebek annesi olma adayıyım 14 haftalık hamileyim. Yaşım 36.12. Haftada ikili test yapıldı ultrasonda herhangi bir bulgu yok fakat kanda kombine risk 1/196 çıktı. Down sendromu riski de 1/207 çıktı. Doktor risklisin dedi. Natera lab. Test gönderdik geçen pazartesi 7 gün kaldı bakalım sonuçtan inanılmaz korkuyorum. İnşallah bebeğim sağlıklıdır. Benim gibi sonucu olup temiz gelen var mı ? Rabbim herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin
Selamlar 🙋‍♀️ tüp bebekte bu tip risklerin olduğunu bilmiyordum. Ben de önlem amaçlı nifty test yaptırdım. Bekleyen herkes sağlık haberi alsın ins🍀 önceki hamileliğimde yaptirmistim. Riskim 1/261 di. Sonuç hem nifty de hem de amniyosentez de temiz gelmişti. Darısı simdikinin ve tüm bekleyenlerin başına 💙🍀

Dr.a baya saydırdım ama kadın yanlış tahmin olabilir demekte haklıymış🤣 Ya bana erkek deyip sonra kıza dönseydi bilmemekten daha kötü yaa😅
Bende bu fikirdeyim kız deyip erkek çıksa çok kızardım. Bana söyledi mesela ama zaten 2 oğlum var diye rahatti kadin😅 değişse bile kızmam su durumda🤣

İyi oldu bunu öğrendiğim pamuk alıyım o zaman 😁
Bebek pamukları da ıslak oluyor onu da alma😂
Askılı çıtçıtlı body al, tulum, alt üst takım, çorap, önlük, biberon, emzik, bakım çantası, alt açma, bebek arabası, beşik, battaniye, ateş ölçer, burun temizleme zımbırtısı, tırnak makası saç fırçası setlerinden, havlu, küvet, küvet filesi, yıkama süngeri, oyun halısı, bebek yastığı yorganı, bebek çamaşırı için deterjan yumuşatıcı falan bunları şimdiden alabilirsin.
Emzik yorumlara bak buradan da konuşuluyor çok çeşit var hangisini tutar belli olmuyor bu sıpalar birkaç çeşit almak gerekebiliyor hep birlikte karar vericez artık bişeyler. Biberon ben lansinoh aldım güzele benziyor benimki büyük ihtimalle mama takviyeli gidecek diye hazır ettim inşallah senin sütün bol olur ama anne sütü veya ileride su için de illaki biberon lazım al dursun. Bebek bezini doğuma yakın al derim bebeğin gelişimine göre mesela 3 kg civarı doğar der dr ona göre alırsın benimkiler 4 civarı doğuyor 1 no pek kullanılmıyor. Islak mendil ve ıslak pamuk kuruyabilir onları da doğuma yakın al. Şampuanı da ilk etapta küçük boylardan al her bebeğe her marka yaramıyor değiştirmen gerekirse koca bir şişe elinde kalmasın.
Aklıma gelenler şimdilik bunlar🤗

Kiz o nasil iş 16 haftalikta bilemiyceklersede artik ne diyeyim🤦‍♀️ ultrasonumj iyi değildi yada bebekmi pozisyon vermedi
Öksür saga dön sola dön falan dedi ama net degil dedi acaba haftada gelmem için mi hemsiresi haftaya kesin söyler dedi zaten daha da gitmem eve yakın diye fiyatı da iyi diye gidiyordum ayrıntılı ya kaldı en son ben ögrenecegim herhalde

Öksür saga dön sola dön falan dedi ama net degil dedi acaba haftada gelmem için mi hemsiresi haftaya kesin söyler dedi zaten daha da gitmem eve yakın diye fiyatı da iyi diye gidiyordum ayrıntılı ya kaldı en son ben ögrenecegim herhalde
Kesin en son ben öğrenirim merak etme😂

X