2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bende özellikle akşamları inanılmaz bir şişkinlik oluyor. İlk ayda da olurdu. Şimdi sanki 3. Ay bitmiş de bir anda karın ortaya çıkmış gibi oldu. Az yemek yediğim halde inanılmaz derecede şişiyor.

Dün gece göbek üstü kısım şiş gibiydi. Yani nefes zor alıyorum. Bir de sanki göbeği geçtim midenin olduğu üst kısım da şişmiş gibiydi. Size de oluyor mu böyle? 🥲
Aynen aksamları böyle oluyorum şişkinlik hazimsizlik kaç saat cekiyorum nefes zor aliyorum son aylarda daha beter mi olur böyle giderse, cok da yemiyorum yani su içsem şişiyorum asagi inmiyor:KK43: artık az az yiyorum ve yemeyi 6 'da kesiyorum

Aynen aksamları böyle oluyorum şişkinlik hazimsizlik kaç saat cekiyorum nefes zor aliyorum son aylarda daha beter mi olur böyle giderse, cok da yemiyorum yani su içsem şişiyorum asagi inmiyor:KK43: artık az az yiyorum ve yemeyi 6 'da kesiyorum
Benim her akşam olmuyor. Arada oldu,arada durdu. Bu akşam yemek üstüne tatlı yedim dışarıda. Şimdi tamamen şiştim. Hadi bu yemek sonrası ama boş midede bile şişkinlik çok fena oluyor maalesef. Her akşam böyleyseniz büyük sorun, Dr unuza iletin bence

Cırt cırtlılar yarım kundak galiba öyle hatırlıyorum. Hayır canim kalın olmuyor yahu 😀 o kalın giydirrenler bakmayı bilmiyordur. Yoksa mevsime gore giydirilmeli bebekler ve çocuklar.
Incecik penyeleri var bunların. Onlar kullanılmalı. Ama dediğim gibi bazı evler aşırı serin oluyor. Onlar normal kalınlıkta gıydırebılrler.
Olabilir canım kış ya belki kalınlar vardır şuan. Zaten bir tane yazlık bişi bulamadım hiç bi yerde.
Tüm mağazalar kadifeler kışlıklar, kalın kotlar vs sanırım bir ay daha var şubat sonu martta çıkar yazlıklar

Benim her akşam olmuyor. Arada oldu,arada durdu. Bu akşam yemek üstüne tatlı yedim dışarıda. Şimdi tamamen şiştim. Hadi bu yemek sonrası ama boş midede bile şişkinlik çok fena oluyor maalesef. Her akşam böyleyseniz büyük sorun, Dr unuza iletin bence
Söyleyeceğim aç olursam cok rahatim boşken mide rahatsız etmiyor, kahvalti yapınca da rahatim ama aksam 5 ten sonra yediklerim inmiyor

Kızımdan kalma var . Ama bu aralar öylesine bakınıyorum. Hem kullanışlı hem rahat kapanan tarzlar dikkatimi çekiyor. Kabin boy
Araştırıp videolara bakınabilirsin. Ayrıca dolap uygulamasında da satılan bazı temiz arabalara da dikkatimi çekti.
Bir marka veremem ama google de " kabın boy bebek arabaları " diye arayabilirsin canim. Ve bir yer var
Orası da dikkatimi çekti 1790-2000 arası
Fiyatlar.

Özellikler; kolay kapanır olacak tek elle
Ve her bagaja rahat sıgacak :)

Bebak ya da mecıtefendı . İlk kızımda araştırarak almıştım. Hiç duymadım zararlı diye. 🤷‍♀🤷‍♀ bir zararını mi görmedim
Canım kabin boy ben kullandım sen kullandın mı?
Ben travel sistemden sonra hiç memnun kalmadım (şahsi düşüncem) çünkü genel olarak kabin boylarda bebek/çocuk dik oturmuyor baya bir yatar pozisyonu var 45derece bir eğimi var evet çok rahat açıp kapatması ama çocuk çok konforlu gelmedi bana, traveli taşımak zor gelince kabin aldık sonra onu satıp joie markanın baston modelini aldım ondan çok memnun kaldım güzel kemilki bir araba ama şimdi ikinci numaraya travel sistem de aldık çünkü ilk 2 sene çok konforlu oluyor çocuk için bence

Kizlar ben durduk yere bu down sendromu riskine takmış durumdayım. Eski şeyleri de okuyorum .2015 yılında falan amniyosentez yaptırıp temiz çıkanlarda bile down sendromlu riski yüksek çıkmış. Benim 2 kan testinde de 1/10.000 çıktı. Yani bilemiyorum ben mi evham yapıyorum .Bu yaptırdığımız ikili dörtlü testlerin doğruluk payı ne acaba ?

Kizlar ben durduk yere bu down sendromu riskine takmış durumdayım. Eski şeyleri de okuyorum .2015 yılında falan amniyosentez yaptırıp temiz çıkanlarda bile down sendromlu riski yüksek çıkmış. Benim 2 kan testinde de 1/10.000 çıktı. Yani bilemiyorum ben mi evham yapıyorum .Bu yaptırdığımız ikili dörtlü testlerin doğruluk payı ne acaba ?
Ultrasondada görürlerdi, hem 4lüyüde yapmışsın illa birinde görülürdü bence, sen evham yapıyosunudr, fazla araştırsak hepimiz kanser bile çıkarız, boşver araştırma hiç, detaylı ultrasonda herşeyne bakılır

Ben travel sistemden sonra hiç memnun kalmadım (şahsi düşüncem) çünkü genel olarak kabin boylarda bebek/çocuk dik oturmuyor baya bir yatar pozisyonu var 45derece bir eğimi var evet çok rahat açıp kapatması ama çocuk çok konforlu gelmedi bana, traveli taşımak zor gelince kabin aldık sonra onu satıp joie markanın baston modelini aldım ondan çok memnun kaldım güzel kemilki bir araba ama şimdi ikinci numaraya travel sistem de aldık çünkü ilk 2 sene çok konforlu oluyor çocuk için bence
Sana katılıyorum. Evet kolay açılıp kapanması tek elle taşınması vs şahane kabin boyları ama hele de ilk sene bebeklerin için uygun olduğunu düşünmüyorum.
Ayrıca onlar oldukça inceler, kışın bebeklerimiz üşüyebilir.

Ben baston puset tarzı kullandım.
Şuan kabin boylara bakıyorum 😀
Büyük olmamalı ki evden çıkarması kolay olsun. Ben de rampa yok mesela
Bebekle birlikte kucağımda merdivenden çıkarmam gerek arabayı. Onu da travellerde yapamam heralde. Küçük arabanın da bagajına da sıgmaz
Misal baston tarzında cok memnun kaldım
Kabın boylar da onlara cok benzıyor
O yüzden 2.tercihim olabilir diye dusunuyorum.

Covit testim pozitif çıktı kizlar ..
Aşısızım şiddetli öksürük var hamile olduğum için ilaç kullanamiycam, bu öksürük ciğere inmez demi korkmaya başladım, Aşısız hamilelikte covit geçirip atlatan var mi ?
Canım cocuklarda çorap i limonlayıp giydiriyorlardı sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Ama sabahları pekmez ye yumuşatır inşallah. Ve bol su canım.

Hiç stres yapma emzik için bırakmayı istediği hazırmolduğu zaman bırakacaktır.
Ben kızımda memeden çok muzdarip oldum emmeye bağımlı oldu, yalancı emzik gibi yaptı beni keşke emzik alsaydı diye çok çok üzüldüm.. Meme yüzünden iştahı azaldıı, bu sefer hep ufacık tefecikti falan 22 aylık bırakmamın tek sebebidir.
Ufaklıkta mesela emzik alması için her şeyi yapacağım almazsa da memeye bu kadar düşmemesi için elimden geleni yapacağım 10aylıktan sonra gece memelerini kesmeyi planlıyorum falan 🤭
Hayaller hayatlar 🤷🏼‍♀️
Ben de onun için bekliyorum. Biraz daha 2 yaş gibi denemek istiyorum ama tam o zamanda sa kardeşi doğacak. Onda varken bırakmak nasıl olur bilemedim 🥺
Meme işi tamamen kısmet ya. Benim kızım doğduğundan beri tek meme 10 dk emerdi sadece. Arkadşaımın bebeği 20-20 iki memeden toplam 40 dk emerdi inanamazdım🤭
Ek gıdaya geçince sabah öğle akşam emmeye başladı, 1 yaşından sonra da uyku öncesi şekerleme tadında😂 ama ben de gece beslenmesini 9. ay bitirimiştim, doktoru da uygun görmüştü. Çok rahat etmiştim.
İnşallah alır bu sefer herkesin bebiş emziği 🥰

Travel kullanmak çok mu zor olur? Bebek küçükken alternatif bir araba yok sanırım. Ben de çok bilgim yok ama orta halli bir travel alayım diyorum.

Benim ikili sonucum 1/4000 çıktı
Yaş riskim 1/370 çıktı doktorum sonucumun normal olduğunu söyledi sizinki 10.000 çıkmış neden evham yapıyorsunuz

Bu bebek arabalarında ben de çok kararsız kaldım. Kabin sistem yenidoğan için rahatsız edici gibi geliyor. Travel alip sonra kabine gecmeye ugrasmak da gözümde büyüyor. Yazın zaten minnak olucak bebek arabası gerekir mi ki kışın da biraz büyür. Direk kabin alsam ilk zamanları idare mi etsem diyorum. Pisman olur muyum acaba 🤔🤔

X