2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ayyy gercekten hissettin mi 😂 ya dün benimde bişeyler oldu ama ilk oldugu için anlam veremedim ama ilk defa böyle mideme sanki tekme gibi iki defa bişey oldu acaba gercekten bebiş miydi 🤔😂

Senin ilk gebelikti dimi. Aslında mideye denk gelecek kadar değildir daha boyutu. Daha altta veya karnın ortasında hissedersin. Benim ilk çocukta öyle olmuştu çünkü ☺️

Ben iki gündür net hissediyorum. Gün içinde eminim daha çok hareket ediyordur ama toplamda 3 defa falan hissettim. Her zaman denk getiremiyor bence hissettirecek noktayı 😂

Senin ilk gebelikti dimi. Aslında mideye denk gelecek kadar değildir daha boyutu. Daha altta veya karnın ortasında hissedersin. Benim ilk çocukta öyle olmuştu çünkü ☺️

Ben iki gündür net hissediyorum. Gün içinde eminim daha çok hareket ediyordur ama toplamda 3 defa falan hissettim. Her zaman denk getiremiyor bence hissettirecek noktayı 😂
Ozaman bnmki Baska bişeydi 😂😂bazen de karnımın alt tarafında seyirme gibi bişey oluyor ama çözemym gerçi bu haftalar erken oluyomş psikolojik heraldee bnmki hissetmek istedgm için hssedyrm 😂😂 negüzel bir duygu ya maaşallahh kuzuya hssettriyo demek kendni artık sana 😍

Seni tatile fln bekleriz anca bıraya yoksa sevilcek bi yanı yok😀😀
Ya öyle deme çok güzel aslında kar. Ama tabi 2-3 gün onda da işe gitmeden evde olacaksın o zaman güzel :KK71: Bir ay çile çekince filan güzel olmuyor. Ya da dışarıda çile çekince güzel olmuyor tabi :KK12: Bunla ilgili bir hikaye vardı. Kanada'ya yerleşen bir İzmirli hikayesi dur bulursam paylaşayım çok hoştu.

Sevgili Günlük,
12 Ağustos
Kanada’daki yeni evime taşındım, çok heyecanlıyım. Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı hâlini görebilmek için sabrımı zorluyorum.
14 Ekim
Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir kaç geyik gördüm.Çok güzeldiler. Muhtemelen yeryüzündeki en harika hayvanlar. Burası cennet olmalı. Burayı çok seviyorum.
11 Kasım
Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyor. Böyle harika hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Burayı seviyorum.
2 Aralık
Dün gece kar yağdı. Heryerin beyaz bir örtü ile kaplanışını seyretmek için gece kalktım. Tıpkı kartpostal gibi. Dışarı çıktık, merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık(ben kazandım). Kar temizleme makinesi (belediye’nin) gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Hârika bir yer. Kanada’yı seviyorum.
12 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum.
19 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme makinesine lânet olsun!
22 Aralık
Bu beyaz … dün gece biraz daha yağdı. Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı ve belim ağrımaya başladı. Kar temizleme makinesinin ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendiğini düşünüyorum.
25 Aralık
(…) yılbaşısı. Yine yağdı.Eğer kar temizleme makinesini kullanan adamı bir elime geçirirsem yemin ederim geberteceğim. Yollardaki lânet buzları eritmek için neden daha fazla tuz kullanmadığını anlamıyorum.
27 Aralık
Allah‘ın belâsı dün gece yine yağdı. Kar temizleme makinesinin en son gelişinden beri üç gündür karları kürekle atamadığım için eve hapsoldum. Hiç bir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi. 25 cm karın kaç kürek edeceğini biliyor musun?
28 Aralık
Kuş beyinli spiker yanılmış. 83 cm daha yağdı. Bu gidişle karlar yazdan önce erimez. Kar temizleme aracı kara saplandı ve hıyar oğlu hıyar sürücü benden küreğimi ödünç istedi. Karları temizlerken tam altı kürek kırdığımı ve sonuncusunu da onun kalın kafasında kırmaktan zevk duyacağımı söyledim.
4 Ocak
Nihâyet evden çıkabildim. Markete gittim ve yiyecek aldım. Dönüşte lânet geyiğin biri arabamın önüne atladı. Arabamda yaklaşık 3000 dolarlık hasar var. Bu hayvanların hepsini gebertmek lazım. Lânet yaratıklar her yerde varlar. Umarım avcılar hepsinin kökünü kurutur.
3 Mayıs
Arabayı şehirde bir tamirciye götürdüm. Yollara dökülen baş belâsı tuzlar yüzünden arabamın kaportası çürümüş.
10 Mayıs
Türkiye’ye kesin dönüş yaptım ve İzmir’e bir daha ayrılmamak üzere yerleştim. Başlarım Kanada’ya da, kara da, geyiklere de …

Ya öyle deme çok güzel aslında kar. Ama tabi 2-3 gün onda da işe gitmeden evde olacaksın o zaman güzel :KK71: Bir ay çile çekince filan güzel olmuyor. Ya da dışarıda çile çekince güzel olmuyor tabi :KK12: Bunla ilgili bir hikaye vardı. Kanada'ya yerleşen bir İzmirli hikayesi dur bulursam paylaşayım çok hoştu.
Ayyy paylaş merak ettim, tabi canım evden çıkmasaydım şuan evimin camından kahve içip, beyaz beyaz oluşunu izliyodum bide hala erimedi😃😃 ama dışsrı çıkınca nefret ettim😂

Ozaman bnmki Baska bişeydi 😂😂bazen de karnımın alt tarafında seyirme gibi bişey oluyor ama çözemym gerçi bu haftalar erken oluyomş psikolojik heraldee bnmki hissetmek istedgm için hssedyrm 😂😂 negüzel bir duygu ya maaşallahh kuzuya hssettriyo demek kendni artık sana 😍

Seyirmeye ve kelebek kanat çırpmasına benzer. Bazen kayma gibi olur. Belki senin hissettiğin de bebektir ☺️

Kar bir tek İstanbul'da eziyet oluyor bence. Metropol sonuçta herkesi aynı anda memnun edemezsin 😁
Öğrenciyken iç anadolunun yüksek bir köyündeydim. Nisan ayına kadar kar kalkmazdı. Ama biz o iklime çok rahat adapte olup yaşayıp gidiyorduk. İnsanlar hiç şikayet etmezdi.
Kaç gündür o kadar abartıldı ki medyada. Akşam cnn açıyorum kaç tane yazar, siyaset bilimci bunu konuşuyor 😂😂

Nabersiniz kızlar? Sabah dr a gittim sonuç gösterdim sıkıntı yok ama içim rahat olsun dersen amniyosentez yapılabilir dedi tövbe yarabbim ultrason iyi test iyi takmış amniyosenteze. Dedim sadece down değil ki bir çok hastalık ve risk var sonradan da birşeyler gelişebilir herşey Allahtan çok fazla kurcalamaya gerek yok😒
Zaten kendisiyle son görüşmemdi özel yer mi açacak buradan gidecek mi belli değil 1 ay sonra açmış olursam gelirsin dedi bende bekle gelirim dedim içimden🙄 Tiroid tahlilini aile hekiminde yaptırma devlet hastanesi yada özelde yaptır dedi kan sabah alınıp öğlenden sonraya kalınca bozuluyormuş yanlış çıkıyormuş. Devlet hastanesinde iyi bi dr var diyorlar ama randevuları hep dolu ondan almaya çalışcam 4 te güncelleniyomuş randevular bakalım. 2 hafta sonraya ancak verir gitmişken o cinsiyeti de söyler 5 aylıkken de detaylıya giderim sonra da özeldeki yaşlı olan bayana gideceğim ve doğumu onda yapacağım kısmetse🤗

Aynen bende oyuzden değiştirmiyorum tarihimi illa değişir bencede 😍😍
Tarihleri sat a göre bırakın çünkü gelişim ona göre devam ediyor ultrasonda boyu uzun çıktığı için değişiyor ama organ gelişimleri sata göre gidiyor normal doğumu beklerseniz zaten sata göre hareket edeceksiniz.

X