2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Benimde kaynanam özzelde doğum yapmıştım sabaha kadar bebeğin başında oturmuştu..yaşlı ama yüreği güzeldir koruma bişey olur hastalanır..kaçıran olur diye yazık..haftasonu hastanede kimse yok diye tedirgin olmuştu en sonunda kapıyı kitlemek aklına gelmişti 😅orada hemşire kızmıştı
Yaşlı filan ama bence iyi dayanmış iyide yapmış. Anne doğumdan sonra zaten yorgun oluyor uyku vs yanında aklı başında uyumucak biri şart bende özelde olsa korkuyorum valla hala

Selam kizlar🙋‍♀️ konuyu neredeyse başından beri takip ediyorum. Az çok asinayim sizlere🥰 ben de nasipse temmuz annesi olacağım. Sat 10 Ekim. İkili testle ilgili aklıma takılan bir şey oldu. Cevap verirseniz sevinirim. İkili test sonucuna göre kombine risk 3358 de 1. Ama öncesinde 24 haftalık gebelik sonlandırmam ve 9 hafftalik düşüğüm var. Sorum fetal DNA ya da nifty test yaptıranlara. Siz neye dayanarak test yaptırdınız? Risk mi çıkmıştı ikilide? Eşim içimiz rahat olsun diye yaptırma taraftarı. Ben de artık kurcalamak istemiyorum.
yaş 35 olduğu için öncesinde kayıp olunca dr tavsiye ediyor yaştan dolayı taramalarda yüksek risk çıkacak boşuna stres yaşama dedi bana dr

.maalesef sık sık acıkıyoruz

Yemesek mide cok kötü oluyor .
Aralarda ben ekmek falan yemiyorum. Genellikle meyve yiyorum kızlar

Misal hergün 2-3 tane havuç
1 ayva
2 elma
1 muz yerim 😀
Biraz da kuruyemiş

Nornalde mandalina ve portakal da yiyorum ama mide bulantısından dolayı bıraktım. Geçince tekrardan devam insallah.

Ekmek yerine bari meyve yıyeyım de vitamin olsun bari 😀

Misal suan bir havuç yedim yetmedi
Elma yiyeceğim 😀

İşte böyle boylr kilolar arşa çıkıyor
:KK53:
Bende acıktıkça yarım ekmek gömüyorum günde 1 ekmeği tek başıma bitiriyorum sonrada ay çok kilo aldım alırım tabi😂😂

Aaaa sehir hastanesi de yoğun olur doğuma mürekkep ile girip bebek doğar doğmaz eline döksek mi ne yapsak :KK48:
Simdi lerde qnne dogum yapar yapmaz bebeğin koluna bileklik takıyorlar anne ile aynı ve genellikle giydirme işlemi aşılar falan yanında yapiliyor benim doğumu kaynanam yaptırdı kendisi ebe ona rağmen aldim bebegi doğurur doğurmaz bende kalsın dedim lohusa kafası 🤣🤣

Dikiş atılıyor dusurursun diyo yok yok bende kalsın ben bilirim dusurecegim zamanı demiştim

Bende acıktıkça yarım ekmek gömüyorum günde 1 ekmeği tek başıma bitiriyorum sonrada ay çok kilo aldım alırım tabi😂😂
Kızımda yaptim onu ben
Sonu 30 kilo ile bitti :KK53:
Sadece kahvaltıda ekmek yiyorum

Ama mide aç kaldığı zaman çok kötü oluyor ya😒
Bakma sen fazla meyve de kilo aldırır
Ben ekmeğe bir dadansam kimse alamaz elimden sabah aksam😀

Ama şu var otursam 1 ekmek döner yerım😂
Yarım doyurmuyor

3 kilo almışım tartım yanlış değilse
Bu sefer ayı gibi olmak istemiyorum ya :KK53: :tokat:

Bebek yokken evden çalışmıyorken yanımdan ne covidliler geldi geçti ben hep negatiftim. Şimdi hamileyim asasörde mi buldum nerden bulduysam gittim covid oldum. Evde ve çevremde benden başka herkes negatif.

Simdi lerde qnne dogum yapar yapmaz bebeğin koluna bileklik takıyorlar anne ile aynı ve genellikle giydirme işlemi aşılar falan yanında yapiliyor benim doğumu kaynanam yaptırdı kendisi ebe ona rağmen aldim bebegi doğurur doğurmaz bende kalsın dedim lohusa kafası 🤣🤣

Dikiş atılıyor dusurursun diyo yok yok bende kalsın ben bilirim dusurecegim zamanı demiştim
Ayyy kıyamam annelik iç güdüsü işte ❤❤
Şehir devlet hastanelerinde de böyle mi canim okuyorum bazen yan yana sedyeleri kesimhaneye giden koyun gibi dizmisler bağıran bağırana tam kasap düzeni diyorlar korkuyorum. Devlette doğum nasıl oluyor hiç bilmiyorum bi odada perde ile bölünmüş iki kadın doğum yapıyor mu yoksa sadece tek kisi mi yapıyor karışma riski var mi bilmiyorum tabi ilkini 16 haftalık özelde ölü doğum yaptım tek kişilik dogumhane odaları oluyor

Kızımda yaptim onu ben
Sonu 30 kilo ile bitti :KK53:
Sadece kahvaltıda ekmek yiyorum

Ama mide aç kaldığı zaman çok kötü oluyor ya😒
Bakma sen fazla meyve de kilo aldırır
Ben ekmeğe bir dadansam kimse alamaz elimden sabah aksam😀

Ama şu var otursam 1 ekmek döner yerım😂
Yarım doyurmuyor

3 kilo almışım tartım yanlış değilse
Bu sefer ayı gibi olmak istemiyorum ya :KK53: :tokat:
Merhaba ilk gebeliginde dort ayda ne kadar almistin? Valla bende senin gbiyim glutenlinseyleri minimum yemeye calisiyorum suanda 5 kiloya yakin almisim bide yesem nolacakti acaba 😣

Bebek yokken evden çalışmıyorken yanımdan ne covidliler geldi geçti ben hep negatiftim. Şimdi hamileyim asasörde mi buldum nerden bulduysam gittim covid oldum. Evde ve çevremde benden başka herkes negatif.
Doktor ne tavsiye etti peki size. Bende aşırı öksürük ve halsizlik var meyve ve su tavsiye edildi ama öksürük hiç azalmadı

Ve öldü deyip başkasına veriyorlarmış

90 larda çok oldu bu olaylar ben çocukken hatırlıyorum..
Öncesinde de olmuştur da ya haber yapılmıyordu ya da evde doğum oranı daha fazla olduğu için hastanelerde karışma ihtimalini düşürüyordu.
Uyanış anca başlamış demek bizim millette 😂

Annem kardeşimi doğuracaktı ben 8 yaşındayken. Evde sancı çekerken devlet hastanesine gitmem çalarlar çocuğu diye söyleniyordu. Özel hastaneler daha güvenliydi o zaman özelde doğurmuştu 😁

Doktor ne tavsiye etti peki size. Bende aşırı öksürük ve halsizlik var meyve ve su tavsiye edildi ama öksürük hiç azalmadı
Ben çürümüş durumdayım çok ağır bir grip olmuş gibi geçiriyorum. Doktorum parol, burun tıkanıklığı için tuzlu su solüsyonu ve binlik c vitaminini verdi. Filyasyon ekipleri sağlık ocağı vs de nane limonun gönlüne kaldına getiriyor zaten onlar hiçbir ilacı önermiyor.

90 larda çok oldu bu olaylar ben çocukken hatırlıyorum..
Öncesinde de olmuştur da ya haber yapılmıyordu ya da evde doğum oranı daha fazla olduğu için hastanelerde karışma ihtimalini düşürüyordu.
Uyanış anca başlamış demek bizim millette 😂

Annem kardeşimi doğuracaktı ben 8 yaşındayken. Evde sancı çekerken devlet hastanesine gitmem çalarlar çocuğu diye söyleniyordu. Özel hastaneler daha güvenliydi o zaman özelde doğurmuştu 😁
İnsanlar ne hale gelmiş gerçekten.

Allah korusun

Ben çürümüş durumdayım çok ağır bir grip olmuş gibi geçiriyorum. Doktorum parol, burun tıkanıklığı için tuzlu su solüsyonu ve binlik c vitaminini verdi. Filyasyon ekipleri sağlık ocağı vs de nane limonun gönlüne kaldına getiriyor zaten onlar hiçbir ilacı önermiyor.
Allah yardımcımız olsun, bende bebek için tedirginim. Öksürük şikayetinizin olmaması güzel ben dk başı öksürüyorum.

X