2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Selam kizlar🙋‍♀️ konuyu neredeyse başından beri takip ediyorum. Az çok asinayim sizlere🥰 ben de nasipse temmuz annesi olacağım. Sat 10 Ekim. İkili testle ilgili aklıma takılan bir şey oldu. Cevap verirseniz sevinirim. İkili test sonucuna göre kombine risk 3358 de 1. Ama öncesinde 24 haftalık gebelik sonlandırmam ve 9 hafftalik düşüğüm var. Sorum fetal DNA ya da nifty test yaptıranlara. Siz neye dayanarak test yaptırdınız? Risk mi çıkmıştı ikilide? Eşim içimiz rahat olsun diye yaptırma taraftarı. Ben de artık kurcalamak istemiyorum.
24 haftalık ne sorun çıktı canım

Ben nasip olursa normal istiyorum o zaman kim denk gelirse o ve genelde ebeler giriyormuş doğuma ama sezeryan a asistanlar dr lar giriyormuş bazen aynı dr bazen kim denk gelirse bir de genelde aynı dr a randevu olmuyor değişik değişik dr a randevu alınıyormuş ben az araştırdım bunları öğrendim ama belki de oraya devam ederim kısmet perşembe alacağım elektriğe bağlı galiba çok sevinirim vallahi dr isimlerini öğrenirsen canım bana da ek bilgi olur.. etlik zubeyde yi ikili için gidince direk sildim zaten öyle bir hastane olamaz ya berbaaat Allah düşürmesin
Allah düşürmesin kesinlikle. Bir kere aciline gittim ilkinde ağlaya ağlaya çıktım. İlk ve sondu.

Ben normalde hamile kaldığından beri fazla fazla uyuyorum da şuan covidim. Öksürük uyutmuyor 😞
Çok geçmiş olsun. 5 günden sonra belirtiler azalıyor. Umarım öyle olur seninde. Öksürük yapıyor illaki ama oda azalıyor 5 günden sonra. Sağlıkla atlat inşallah en azından antikor olacak diye düşün.

Simdi genel konuşacam ben hemsireyim devlet hastanesinde Kasım sonuna kadar calistjm pandemi de çalıştım ta başından beri ondan önce de bi cerrahi branşta çalıştım oyle saçma sistemler var ki 24 hastaya 2 kişi 24 sast 1 kişi 8 16 çalışıyoruz iki güne bir bazen gün aşırı pandemi yada cerrahi branştayken bise olacak hemen bashekime daha bize bile söylenmemiş odasına birini almışız bashekime şikayet şikayet şikayet hasta röntgenw gidecek hemsire ile hasta ameliyata gidecek hemsire ile hasta ameliyattan cikacsk hemsire ile ilaçlar alınacak hemsire ile tedaviler takipler ve biz sadece 3 kişi çalışabiliyoruz
Bak hasta ameliyat olacak Kızılay diyorki sizw belli gün kan verebilirim hastane diyorki elimde stok yok yakınları versin yakinina söylüyoruz devlet bize kan mi saglayamayacsk hemsire olarak okadsr b.ktan biseyin ortasina birakiyorlarki

Olay maddi boyut değil aslında manevi olarak çok yipratiyorlar ve kimse çalışmak istemiyor çünkü acaba bugün ne ile karsilasacam diyorsun

Selam kizlar🙋‍♀️ konuyu neredeyse başından beri takip ediyorum. Az çok asinayim sizlere🥰 ben de nasipse temmuz annesi olacağım. Sat 10 Ekim. İkili testle ilgili aklıma takılan bir şey oldu. Cevap verirseniz sevinirim. İkili test sonucuna göre kombine risk 3358 de 1. Ama öncesinde 24 haftalık gebelik sonlandırmam ve 9 hafftalik düşüğüm var. Sorum fetal DNA ya da nifty test yaptıranlara. Siz neye dayanarak test yaptırdınız? Risk mi çıkmıştı ikilide? Eşim içimiz rahat olsun diye yaptırma taraftarı. Ben de artık kurcalamak istemiyorum.
merhaba ben ikili test yaptırmadım yaşım 40 olduğundan içimiz rahat etsin dedik o şekilde yaptırdık zaten doktorda önermişti..

Bu testi kimisi 2li testinde riskli çıktı diye yaptırıyor amiyosentez yerine kimiside 2li 3lu testler garanti doğru çıkmadığı için daha garanti olan nifty testi yaptırıyor.bazilari ise yaşdn dolayı yaptırıyor

Ben tarama testleri ile kafam karışmasın, gönül rahatlığıyla bir hamilelik geçireyim diye yaptırdım. 🥰

X