Gebeliğe Hazırlık 2022 Haziran Ayı Gebelik Planlayanlar 🫂🎊🎉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
YANLIŞ! "İlişki sonrası yataktan kalkmamak, kalça altına yastık koyarak beklemek hamilelik şansını artırır" düşüncesi de doğru değildir. Hareketli sperm hücreleri vajinaya boşaldığında daha ilk anda kuyruk hareketleri ile yüzerek rahim ağzından içeri girer. Spermlerin bazıları hemen rahim ve tüplere doğru yüzerken, bazıları da rahim boynundaki girintilerde dinlenir, enerji toplar, daha sonra hızla yukarı gider. Kadın ayağa kalktığında akan sıvı prostat ve seminal bez salgılarıdır; bu sıvının geri gelmesi hamile kalmayı engellemez. Bazı kadınlar sperm geri aktığı için hamile kalamadıklarını iddia etseler de doğru değildir. Diğer yandan, bazı kadınlar ilişkiden sonra yıkanarak hamilelikten korunmaya çalışır. Bu da işe yarayan bir yöntem değildir. Çünkü yıkayarak vajinadan alınabilen kısım, sadece prostat sıvıları olup, sperm hücreleri çoktan rahim kanalına gitmiş olur.

ARTIK RAHAT BİR NEFES ALABİLİRİZ KIZLAR 😂
Bizi aydinlattin hahaha çok sağ ol 😂

Güzel haberler aldığımız ay olsun inşallah.. Ben beklemedeyim artık 😍
Bakalım benim bugün 14. Gün tam. Haftaya yumurtlama bekleyeceğim. İlk ayım olduğu için de adetim bittiğinden beri yapıyorum ovulasyon kendimi görmek için. Bakalım ne zaman olacak diye. Haftaya görürüm inşallah 💚

Benim ilk hamileligimde iliskiden 1 hafta sonra inanilmaz sol kasık ağrım olmuştu bıçak saplanır gibi 3-4 sn nefes alamadım çok fenaydı orda biraz suphelenmistim o ay tek korunmasız iliski olmustu bi gecelim iliskiyle hamile kalmıştım tabi o zamanlar stres yumurtlama vs vs herseyden bi haberim. Şimdi ogrenmedigim şey kalmadı 😂😂
Ay ben de okumadığım şey kalmadı bu yüzden olmuyor zaten en kötü dedim aşılamayla hamile kalırım kuzenim öyle kaldı sonra onu bi araştıram neymiş dedim kadınlar yazmış üç dört denemeyle de kalamadık falan ahaha yine istemsiz bi fikrim var ve aşılama bile işe yaramayabilir

Bakalım benim bugün 14. Gün tam. Haftaya yumurtlama bekleyeceğim. İlk ayım olduğu için de adetim bittiğinden beri yapıyorum ovulasyon kendimi görmek için. Bakalım ne zaman olacak diye. Haftaya görürüm inşallah 💚
Benim adet dönemi bir senedir 35 i buluyor geçiyor hatta ben de yumurtlamam geç zannediyordım testle gördüm 15.gün yumurtam çatladı. Senin de bu aralar pik olur

Benim adet dönemi bir senedir 35 i buluyor geçiyor hatta ben de yumurtlamam geç zannediyordım testle gördüm 15.gün yumurtam çatladı. Senin de bu aralar pik olur
Bakalim bilmiyorum bana kalsa ovulasyon testi yapmasam yumurtluyorum diye düşünürdum kasıklarımda ağrı var çünkü. Ama hala t çizgisi silik. Bakalım yumurtlama gördüğüm gün paylaşacağım adet bitiminden itibaren bütün ovulasyon testlerini 💚

2014 eylul dogumlu kizim var 2.dusunuyorum Allah ne zaman nasip eder bilemiyorum 4 yildir istiyorum ilk 2 yil bazen korundum bazen korunmadim korunmadigim zamanlar tutmadi araya korona girdik ondan dolayi korunduk simdi nisanda tam karar kildik ama tutmuyor

2014 eylul dogumlu kizim var 2.dusunuyorum Allah ne zaman nasip eder bilemiyorum 4 yildir istiyorum ilk 2 yil bazen korundum bazen korunmadim korunmadigim zamanlar tutmadi araya korona girdik ondan dolayi korunduk simdi nisanda tam karar kildik ama tutmuyor
Benim de kızım 2015 ocaklı. Biz de bu ay korumayı bırakıyoruz. Reglimin son günü. Rabbim hayırlı zamanda nasip etsin

Kızlar merhaba bişi sorcam
Yumurtlama felan geçti 22 ci dongu günündeyim hergun ayıptır söylemesi beyaz akıntı ve sumuk gibi akışkan bi akıntı var normal mıdır ya normalde bu kadar olmazdı yanı çatlatma günlerinde olurdu öyle soyliyim
Kuzum bende yumurtlamadan beri öyleyim sanki doğum yapcak gibi ağrı çekiyorum yarın kan vermeye gitcem dayanamıyorum artık

Daha yumurtlama olmamış devam et döngünün kaçıncı günündesin ben gecen ay 18. Günde görmüştüm mesela
Valla anlamadim gitti bugün 14. Günü döngünün, 2 aydir 13-14. Gunleri yumurtluyorum reglimde bir iki gün atar sadece🤷🏼‍♀️ Ama yumurtlama olmasa siliklesmeye dogru gitmez diye tahmin ediyorum normal sekilde cikardi bence

Evet canm bir tane oldu ondan sonra tekrar hamile kaldım 39 haftada meleğimin kalbi durdu 😞
Oy kurban olurum 2 kere olmus o zaman 39 hafta bide ah canım benım rabbim şns tekrardan tattırsın baksana kalamayıp dusuk olmamasına mı sevineyim yoksa hiç kalaamdıgıma mı üzüleyim o yüzden herseyşn hayırlısı kuzum en azından 2 kere hamıle kalabılmıssın

X