Gebeliğe Hazırlık 2022 Haziran Ayı Gebelik Planlayanlar 🫂🎊🎉

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canim instagramda birgebeningünlüğü ve minnakkurabiyelerr sayfasi var her ikisindende kullandım memnun kaldım. Ama birgebeningünlüğünde ki Ebru hanım daha tatlı dilli :) ikisine de bak hangisi içine sinerse 🙏🏻
Ovulasyon testini de adetin bittikten sonra ertesi günü başlıyorsun testi yapmadan önce 2 saat sıvı alımını bırak. İlk idrar olmıcak ikinci idrarınla yapabilirsin. Gündüz 12:00-16:00 yada akşam 20:00-22:00 arası yapabilirsin. Ama tavsiyem gündüz yapman ben hep öyle yaptım. Mesela 11 gibi sıvı alımını kestim saat 13:00'da testimi yaptım. Arada 1-2 saat oynayabilir sorun yok bazen saati saatine denk gelmeyebiliyor işimiz olabiliyor. İki çizgide aynı koyulukta veya t çizgisi daha koyuysa pik demek yani yumurtlama altın gün muhakkak degerlendirilmeli :) sonra t çizgisi silikleşene kadar devam ediyoruz silikleşince anlıyoruz ki çatladı. Çatlama günü ve ertesi günü de değerlendirmek lazım. Bu arada yumurtlama görene kadar haftada 2 iliski olmalı ki spermler bayatlamasın. Çatlamadan sonra ilişki de senin keyfine kalmış artık :) ama o 3 gün çok önemli. Bazen 2-3 günde sürebiliyor yumurtlama o zaman 2-3 tane havuç yemeni öneririm çok işe yarıyor. Şimdilik bu kadar inşallah sana uğurlu gelir ❤️🙏🏻
çok teşekkür ederim canım 💕 ınstagram sayfalarını hemen takibe aldım yarında doktor randevum var. inşallah Haziran ayı hepimize şans getirsin güzel haberler alalım 🙏🥰🤲

Canim instagramda birgebeningünlüğü ve minnakkurabiyelerr sayfasi var her ikisindende kullandım memnun kaldım. Ama birgebeningünlüğünde ki Ebru hanım daha tatlı dilli :) ikisine de bak hangisi içine sinerse 🙏🏻
Ovulasyon testini de adetin bittikten sonra ertesi günü başlıyorsun testi yapmadan önce 2 saat sıvı alımını bırak. İlk idrar olmıcak ikinci idrarınla yapabilirsin. Gündüz 12:00-16:00 yada akşam 20:00-22:00 arası yapabilirsin. Ama tavsiyem gündüz yapman ben hep öyle yaptım. Mesela 11 gibi sıvı alımını kestim saat 13:00'da testimi yaptım. Arada 1-2 saat oynayabilir sorun yok bazen saati saatine denk gelmeyebiliyor işimiz olabiliyor. İki çizgide aynı koyulukta veya t çizgisi daha koyuysa pik demek yani yumurtlama altın gün muhakkak degerlendirilmeli :) sonra t çizgisi silikleşene kadar devam ediyoruz silikleşince anlıyoruz ki çatladı. Çatlama günü ve ertesi günü de değerlendirmek lazım. Bu arada yumurtlama görene kadar haftada 2 iliski olmalı ki spermler bayatlamasın. Çatlamadan sonra ilişki de senin keyfine kalmış artık :) ama o 3 gün çok önemli. Bazen 2-3 günde sürebiliyor yumurtlama o zaman 2-3 tane havuç yemeni öneririm çok işe yarıyor. Şimdilik bu kadar inşallah sana uğurlu gelir ❤️🙏🏻
Çok güzel ve net anlatmışsın. Sağlıkçı olduğunu düşündüm doğru mu 😊

Bu arada gerçek bir pik görünce daha önce ovülasyon testini yanlış değerlendirdiğimi farkettim. Daha önce pik sandığım çizgiler c çizgisinden daha açıktı her zaman. Bu sefer ilk saniyede t çizgisi baskın şekilde kendini belli etti. Deneye yanıla öğreniyoruz 😁Eki Görüntüle 3079982
30 u da eşit e yakın gibi. E şimdi o koyuluklardan 6 gün sonra mı pik yapmış yoksa 2.yumurta mı oldu acaba 🤔

Çok güzel anlatmışsın spermler bayatlamasın tabirine bayıldım 🤣

Hepimiz yaşayarak öğreniyoruz desene. Doktorum iğneye başlayabiliriz dedi gonal f mi dedim sağlıkçı mısınız dedi hayır dedim kadınlar kulübünde çok vakit geçiriyorum 😅
Bende 1 sene öncesine kadar sadece yumurtlama olduğunu biliyordum 😂 şimdi bilmediğim şey kalmadı 😂🤭

Bu ay ilk defa ovulasyon denedim. Sarı işaretli olanlar değerlendirilen günler. Bugün 16. gün bugünü değerlendirisem yeterli olur mu?

Eklentiler

• FD0A8C75-DDD0-419F-89D2-9FB76926E343.jpeg
    FD0A8C75-DDD0-419F-89D2-9FB76926E343.jpeg
    144,1 KB · Görüntüleme: 108
Merhaba kızlar, aranızda hamile olan arkadaşlara sormak istiyorum.normalde adetten 7-10 gün önce benim karnım şişer, siz hamile kaldığınızda adet olacakmış gibi şişkinlik olmuş muydu acaba?mesela benim şişmeye başlarsa demek ki değilim diyorum test yöntemim bu:)bu zamana kadar hep doğru çıktı,sizde nasıl oldu?
Soruma cevap yok mu:KK43:

Merhaba bende adetimi bekliyordum şişkinlik vardi dun hafif adet agrilarinida hissettim bugun test yaptim hafif cizgi cikti emin olmk icin dijital test yaptim 1 2 haftalik var test yapin insallah hamilesinizdir❤
Hayırlı olsun canım,Allah sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin.Rabbim tüm isteyenlere nasip etsin inşallah

X