2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244

Valla kilo aldım belis yüzünden yemiyor ben yiyorum senin gibi:) bu dönemler sevdigi şeyler yapınca yemezse başka bir şey teklif etmeyin diyorlar ama işte ben engel olamıyorum kendime

Kizıkan görmüyoki seni hiç
Benimki de geliyo mememi okşuyo yanağını gezdiriyo bız bız bız diyo birsey diyo cici diyo okşuyo ama varya nasıl deli oluyom
ay görmüyor ki özlüyor kuzu vallahi
bazen esiyorlar bana vicdan yapıyorum
diyorum bir devlet memuru değilim kal evde ne yapcan işi gücü bak 1-2 sene sonra başlarsın yakın bir yerde işe

Reactions: Jou
bizim kızda öyle istediği olmadığında başlıyor ağlamaya geçen dişçiye götürdük abisini orada oyun alanı var dişçi çağırdı yukarı çıkacağız kıyameti kopardı herşeye ağlıyor herşeye
ne yapıyorum hemen dikkat dağıtıyorum babası da yok demeyi bilecek sen ödün veriyorsun nareleri atıyor
diyorum ulen sendrom bu sendrom

ay kuzu bugün mü başlıyorsun benimde kafamda mevcut ama icraat henüz yok

Bak yaa. "Sen sus kaynanam" de öyle zamanlarda illa mecbur ödün veriyosun bazen. Savaşa asker yetistiriyoruz sanki ‍♀

Kizlar,
Yardim edin. Halimden bir siz anlarsiniz.
Oyle bir haldeyiz ki anlatamam. Burclara bakayim dedim ondanmidir. Sonra aklima burasi geldi haziran ayi dogum yapanlar da en az yarisi ayni bizim gibi İkizler burcundandir. belki careyi bulmuslardir diye dusunup geldim baktim.
Oglum, onceden beri cok hareketli bir cocuk. Henüz konusamadigi icin de derdini anlatamiyor . Kafasini yerlere, duvarlara vuruyor. Ama öyle böyle degil. alnı hep morluk icinde. Doktora sordugumuzda bu dönemlerde olur diyor. Nasil dönemmis yahu.. Aylardir "bu dönemler" geçmedi. Bir ara vurmayi azaltmistik nasil derseniz ; kafasini vuracagi anda degisik bir tonla uyariyordum tekrar vurmaya firsat vermeden yanindan uzaklasiyordum. arada kacirddiklarimiz oluyordu ama yine de azaltmistik. ama kafayi duvara vurma konumuna biz gelmistik anca oyle diyebilirim. Sonrasinda annem bize 1 ayligina gelince oglum hemen bu durumu kullanarak istediklerini ona yaptirmaya basladi. kasla göz arasinda sil bastan ayni konuma tekrar dönüverdik. Degisik ses tonumu da iplemiyor artik.. Yanindan uzaklastigimda da yanima geliyor gene kafayi vuruyor son durumumuz maalesef bu. Ha Bu arada 1 haftadir da geceleri uyanip deli gibi agliyor ama nasil aglamak.. Canindan can alınıyor sanki , cırpınıyor , bir oyana bir buyana tekmeler savuruyor. ruya mi görüyor anlayamadim. Arastirmalarimda uyku terörü diye birsey varmis. Ya gercekten terör gibi birsey. icmiyor yemiyor alti temiz..Sebebpsiz sanki..
Kucagima aliyorum gezdiriyorum sonra tekrar yatiriyorum.
Veya oyun oynarken elimden tutuyor yanina oturturuyor. oturuyorum. Inanin kipirdamaya korkuyorum cunku ne yapsam agliyor. birsey demesem agliyor söylesem agliyor. elimi kaldirsam agliyor. oyuncagini tutsam agliyor.
Yani anliyorum ki "ben aglayacagim sen de beni seyret.... " diye yanina getiriyor beni.
Bu herhalde sebebi.
Anlamis degilim. Durup dururken aglayabiliyor. ve sonrasinda hicbirsey olmamis gibi gülüyor. kahkahalar atiyor, sevimli hallere bürünüyor.
Ya bu arada yeminle alt degistirmeyi gectim. kiyafetlerini degistiremiyoruz canimizdan bezdirdi. Nasil agliyor inatla giymek istemiyor. Elimden gelse o kiyafetleri haftalarca cikarmam üzerinden o haldeyiyiz. Aman kirlenmesinler diye kiyafetlerin gözünün icine bakiyorum artik o konumdayim. Bu arada calisiyorum ya eve gitmek istemedigim anlar geliyor bunalima girdim kizlar

Canım senin oğlan 2 yaş sendromunu ağır geçiriyor sanırım ya kızımda tabi bezi degiştirirken canim cıkıyor hiç degişmekte istemiyo giydirene kadar belim kopuyo sonrası bittimi salıyorum haa kafa vurma işi duvara değilde sinirlendiği zaman kendi iki eliyle kafasına vuruyor mesela herseyi heryere fırlatıyor yapma dediğimde dahada inatlaşıyor oyüzden bazen demiyorum stresini atsın diye uyarmıyorum gece yaşadıgın seyler banada oldu geçen hafta neye ne yapacağımı şaşırıyordum 1 hafta
Bi cocuk böyle olunca anne de bi kısmen psikolojisi bozuluyo tabi giyim konusuna bile zorlanıyorum hep kaçıyo
bide çalışıyorsun senin için geceleri böyle olunca kolayda olmuyor ama üzme kendini bunlar gelip geçici elbet bitecek
Benimkide dupdururken bi ağlıyo sonra hicbirsey olmamış gibi gülüyor keyfi yerine geçiyor hiçbirşey demiyorum ister ağlasın ister birsey etsin kendi haline bırakıyorum ben nekadar yapma etme dedikçe dahada hırçınlaşabiliyor
Seninki bide kafasını vuruyor morartıyor demekki caninı acıtmıyor

Ya ben yapamiyormuyum
Aklimda cogu zaman bu var acaba yapamiyormuyum.
Cok mu cabuk bayrak salladim.
yetistiremedim mi..
egitemedim mi..
Bu kadar zormuydu cocuk yetistirmek ya.

Yazdiklarinizi Inanin gözlerim yasardi okurken.
Bu dönemlerde olur diyen doktorum bile icime su serpememisti. Durum icler acisi olsa da sanki yandas bulmus gibi oldum.
Umarim bu zorlu günleri de atlatacagiz.

annelik bu demek hep yetemiyormuşuz gibi hissediyoruz.
bizimki de kafasını vuruyordu bir ara herhalde canı acıdıkça azalttı.
senin yakışıklı pehlivan baksana umursamıyor sıpa zamanla düzelecektir.
çalışıyorsun ya bebişe kim bakıyor onlardada aynı tepkiler varmıymış
acaba sana mı naz yapıyor mesala benim kız sadece bende durmuyor

Hayır canım niye yetemeyebilirsiniz anne olduğun burdan belli mesela kendini suclarsın zamanla cocugun böyle ettikce senide üzmüş olmalı psikolojini bozuyo davranışları banada aynı oluyo üstelik bide hamileyim gel gör duygusallığımı baktın yapıyo ağlıyo kendi haline bırak benimki odada ağlardı hic birsey demiyodum salona geliyodum o orda aglıyo sakinleşip geliyo bazende tabiki sesi kısılana kadar ağladığı oluyo ozaman oyun oynuyorum güldürmeye calışıyorum eşim daha cok yapıyo öyle bitiyo is yanii
Çocuk buyütmek herzaman zordur ama güzel bi duygudur arada böyle sendromlar bize vuracak ama bitecek

Bizde de cani aciyor. Fakat inadindan birakmiyor defalarca vurmaya calisiyor. Ufacik cocukta boyle bir sinir görmedim. Hamileligimde uyarmislardi beni sakinlesmeye calis diye. demek ki sakinlesememisim. Sinir stres bebege de geciyorsa 2 kati oglumda var durumda.
6 ay gibidir babasi ilgileniyor, 2 ay daha da ilgilenecek. Sonrasinda ben tekrar eve gececegim. evden calisacagim nasil olacak bilmem spontane yasiyor gibiyim.
kafa vurmayi Babasina da yapiyor . Fakart şöyle ki ; ikimiz yani anne baba evde olunca daha bir cosuyor. bu sefer secenegi oldugunu biliyor birimizden izin alamayinca digerimize gidiyor. ondan da alamayinca basliyor aglamaya ya da basini vurmaya.
Diger sebepsiz aglama durumu ise hep ayni. kisi farketmiyor. Yanina cekiyor efe püfe agliyor biz de seyrediyoruz. sonra gülüyor, saklabanliklar yapiyor.
Afallamis bir sekilde kalan bir anne baba düsünün . Onlar biziz iste

Ah canim ya ,
Birden ne güzel haber bu böyle dedim.
Sonra aklima zorluklari geldi. Yine de Gözün Aydin. Mutlulukla ve saglikla kucagina alirsin insallah yavrunu.
Gözüpek annelerdensin sen de.

Reactions: Jou
Ah canim ya ,
Birden ne güzel haber bu böyle dedim.
Sonra aklima zorluklari geldi. Yine de Gözün Aydin. Mutlulukla ve saglikla kucagina alirsin insallah yavrunu.
Gözüpek annelerdensin sen de.
Amin canım.benim sürpriz birşekilde oldu olsun kızımda yalnız sıkılıyo bi arkadaş bi sırdaşı olmuş olur allahın izniyle inşaallahh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…