2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
ben de çok kesmeyi denedim ama beceremedim uyanınca nasıl uyuttun meme vermeden? memeeeee diye ağlama başlıyor benim oğluş kucağımda bile pışpışlasam.
Oo senin kucağında durmaz hayatta hele ki bir de meme pozisyonunda tutup pişpiş yapiyorsan. Bu süreçte eş destegi cok önemli. Ilk gün bn kendim idare edebildim ama ikinci gün cinnet geçirecektim durmadı hiç bi şekilde ikimizde de ama yine bi sekilde atkattik. 3. Gün eşim kalktı hep bende durmadı, 4. Gün bn idare ettim derken 5. Gün zaten sıkıntı yaratmadı. Geceleri eşinin alıp ayri bi oda da uyutmasi gerekiyor maalesef.

Aklıma geldikçe veriyorum ama çok sık olmuyor haftada 2 3tür max. Ben vitamini de her gün vermiyorum zaten. Tek düzenli verdiğim şu an demir. Probiyotik ben de alayım, ne kullanıyorsun enterogermina mı?
Şundan kullanıyorum
Sanirim yalnizca ecz.nelerde satiliyor. Int.de bulamadim

Eklentiler

• 20231201_124835.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 34
Benim kızda uyumuyor ya
Önceden emerek uyuduğu için sık sık uyanırdı
Memeyi kesmemize rağmen
Hala saat başı uyanıyor
Gerçi bu seferde açlıktan uyanıyor
Gece uykuları Max 6 saat
En erken gece 1 buçukta yatıyor zaten
Benimki sadece blw ile yiyor zaten
Bizim verdiğimiz hiçbir şeyi asla yemiyor
Ya o yiyecek yada hiç yemeyecek
Doğduğundan beri biberon almadı
O yüzden biberonda gece beslemesi de yapamıyorum ne yazıkki

Bizim yatış saatimiz de 12.30'u buluyo. Uyumadan yemek yediriyorum sonrasında mama, meme ve yatış... bi doktoru dinlemistim; aksam 9.da yatan bebekler (1yaş sonrası icin) sabah 7.00ye kadar acikmazlar diyodu. Hakikatten de öyle bnm kızım geç yattığı için uyanma saati 10'u buluyor 5 gündur gece beslenmesi yapmama rağmen kahvaltı bile yapmıyor zorla yedirirsem yiyor.
Uyanmasının sebebi mama alıskanlıgından olabilir. Gece meme vermesen bile mama veriyo musun? Veriyosan kesmen lazım.

Ne meme ne de mama alıyor cnm
Benim ki tamamıyla açlıktan ham diye uyanıp ağlıyor
ama asla yemiyor

Ac olduğu halde mi yemiyor cnm, niye ki? Doktor ne diyo?
Yemesi lazım diyor
Bende biliyorum yemesi lazım
Ama yemiyor işte
Gezmediğimiz çocuk doktoru kalmadı
Hepsi bir şekilde alıştır diyor

En son bir doktor bebeklerin asıl damak tadı 4-6 ay arasında oluşur
6. Ayda ek gıdaya başlamak aslında yanlış
4. Ayda tadımlara başlayıp
6 da herşeyi öğrenmiş olması gerekiyordu dedi
Eğer 2 yaşına kadar alıştıramazsan damak tadı gelişmezse pilav patatesle büyüyen bir çocuğun olur ve ergenliğe kadar böyle devam eder dedi

Şuan Buna inanıyorum
Çünkü benden 3 gün önce doğum yapan arkadaşım 4. Ayda başladı
Ve her şeyi verdi. Bu tuzlu bu şekerli demedi
Kendileri ne yiyorsa çocukta onu yedi
Çocuk 5 aylıkken gelin pastası yiyordu
MaşAllah turp gibi de sağlam sıpa.

Benimki kendini hayatta tutacak kadar yiyor
Dediğim gibi günde 1 çay tabağını geçmiyor tüm yedikleri

İnstagramda takip ettiğim biri vardı
Onunda çocuğu hiç yemiyordu
Ergoterapi ile işe çözdük diyordu
Çok araştırdım
Ergoterapi ve duyu bütünleme işe yarıyormuş
Bulunduğum ilçede bir kaç ergoterapist varmış onu araştırıyorum şuan

Ay ben ahsene yemiyor diyordum. Yavrum nasıl ayakta duruyor öyle aç aç

Aman abartmış o da pasta ne alaka
Düzelir inşallah canım ya. Multi vitamin, balik yagi fln içir de bagışıklığı düşmesin bari

ya eşimin öyle derin bi uykusu var ki asla uyandıramıyorum tamam kalkıyorum diyo rüyasında kalktığını görüp uyumaya devam ediyor
konuşacam ama 3 gun uyumasın, ben 1.5 yıldır doğru düzgün uyumuyorum, onunsa 1 kere uykusu bölünmedi
bak sinir oldum gece gece

Tokat at. Ahh kıyamam kabus mu gördün de sonra da

Ben ben been, meme vermezsem teror estiriyo evt, 18 ayligiz hala memeyle uyuyo ayakta sallanmiyo daha hic baska sekilde uyutamadim, memee diye ortaligi yikiyo vermezsem
Nasil biraktirdin cok ayrintili bilgi lazim banaa, cok korkuyorum, bu gidisle 5 yasina kadar emziricm heralde
ben de çok kesmeyi denedim ama beceremedim uyanınca nasıl uyuttun meme vermeden? memeeeee diye ağlama başlıyor benim oğluş kucağımda bile pışpışlasam.
Heh ayni benimki, kucagimda pispislayamiyorum bile durmuyo kalkmaya ugrasiyo
benim kız gözleri kapalı ağlıyor memeyi ağzına alana kadarda susmuyor
ayniii

5. Günde alıştı cnm. Yatmadan önce yemek yediriyorum, sonra mama veriyorum arkasindan, en sonda da meme emzirerek uyutuyorum. 2. Gün çok zor geçti işte diğerlerini bi şekilde tolere ettik. Şimdi de gece bazen bir bazen iki kez kalkıyor meme, mama talebi olmuyor, bazen sallamayla uyumayınca dandini dandini aciyorum youtubedan bi saatlik olanından ona bakıtıp sakinlestiriyorum, eline de su sisesi veriyorum oyle uyuya kaliyo. Bi cesaret dene bence canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…