2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Vallahi canım
Bende şaşıyorum yani arkadaşımda dedi beş dk doğurdum
Diğer arkadaşım benle bir di ikincide resmen doğuma zor yetiştim kafasını hissediyordum dedi
Sana şunu söyleyeyim çok düşünmemek lazım rahat insaların hersey rahat ilerliyor
Kendi adıma konuşayım ben çok düşünürüm ay nasıl olacak nasıl bitecek diye
Evet canim ama ikici ve sonrasında normal bu soyledigin. Genelde söylenenler (ilk doğum harici) hep bu arkadaşın dedigi gibi.

Evett kuzum herkesten uzağımm bide sürekli kaynanam bende kalıcak ben sıkılırım yanii hic bulaşamam daha o işi allah isteyen e nasip etsin saglicakla benim kızım yeter bana artık allahın izniyle okulunu bitirir evlenir bende kocamla emekli hayatı yaşarım 😅🤭
Ben isterim de korkudan isteyemiyorum, hem hamileyken cocukla ilgilenmek hem de sonrasinda tek bakma korkusundan, dogum korkusunu soylemiyorum bile o bilincaltimda pusuda bekliyo 🤣
Aynen aynen. Ben de ciyaklarken doktor "işte bu kadaaarrr" diyerek verdi kucagima. Cocugum mosmor olmuş agliyor, ben de aglama aşkm yok bişey, gecti diye teselli ederken doktor alttan kesi dikme peşinde 🫨 ama zaten her yerim hassaslasmis, biyerlerime kadar yirtilmisim, ayyy nolursunuz beni bayiltip da öyle dikin dedim. Tamam tamam diyo ben bebekle ilgilrnirken yinr hemen dikmeye calisiyo. Ama ben kan sulandirici kullandigim icin kan kaybim cok olmustu; adam muhtemelen onun telaşına düştü.
Sonra anestezi uzamani geldi hemen yok su ictin mi, ne zaman ictin? Agridan sancidan bi bardak su bilr icememistim 2 damla anca icebilmisimdir. Neyse oyle 5 dklik bayillttida dikti. Millet bn dikiş yapilarken, yitirlirken hissetmedim fln diyo ben de ona şaşırıyorum
Kiz beni bayiltmadii, sprey mi ne bisey sıktı bu kadar uyusturabilirim dedi dikti, acidi ama dogum agrisindan sonra hafif geldi o tabi, bebegin yuzu one donuk olan dogumlarda agri cok siddetli olabiliyomus, ondan heralde
Her ikisinide yaşamış biri olaraktan iki gün sezeryan ağrısı çektim bağırsak ağrısı. Çektim
Ama o alttan dikişi onbes gün çektim tuvalete gitmek oturmak fln istemiyordum bide bende çok dikiş vardı ileriye kadar kesti yani oy oy
Her doğum zor 😥 orası ayrı
Normal doğum gece 12 de yattım sabah a kadar sancı sekizde 6 cm açılma ile aldılar doğuma ama suni sancı sonrası bende derman yok neyle ikinicam 20 dk fazla
İçerdeydim mecbur alttan kesti aldı oğlumu bir ay sonra oğlumun boynunda bi kitle gb bisi gördüm doktor dahil herkes normal dedi
Ama anne pimpirikli tekrar bakar mısınız dedim doktora baktı bi ultrason alalım dedi
Sonra çocuğum içerde git gel yapa yapa boyun damarında kanama olmuş ve kanama durunca orası kitle gb taşlaşmış
Velhasıl hayatımda duymadığım tortikolis yani boyun eğriliği ile karşı karşıya kaldım
Fizik tedavi sonrası 6 aylıkken şükür geçti
Sonra bende ikincide korktum
Ay o dikis yeri varya hala aciyo, hala hassas yani, cok korkunc be of
Aa gecmisolsun her iki dogum da riskli bebek icin de anne icin de, zor analik zor
Ben normal doğurdum hemen ayaktaydım, kendi işimi kendim yaptım diyenler nasıl oluyor? Bence alayı yalancı bunların 🤣 O alttan dikiş ağrıları çok fenaydı gercekten iki hafta ben de kendi işimi kendim goremedim, tuvalete gidip gelme disinda bi sey yapamadim. Totomu oturdugum yerden kaldirinca bile cok fena bir baskı oluşuyordu orda.
Hele öksürmek hapsirmak anaam
Vallahi canım
Bende şaşıyorum yani arkadaşımda dedi beş dk doğurdum
Diğer arkadaşım benle bir di ikincide resmen doğuma zor yetiştim kafasını hissediyordum dedi
Sana şunu söyleyeyim çok düşünmemek lazım rahat insaların hersey rahat ilerliyor
Kendi adıma konuşayım ben çok düşünürüm ay nasıl olacak nasıl bitecek diye
Son cumlen ben 😅

Ben isterim de korkudan isteyemiyorum, hem hamileyken cocukla ilgilenmek hem de sonrasinda tek bakma korkusundan, dogum korkusunu soylemiyorum bile o bilincaltimda pusuda bekliyo 🤣

Kiz beni bayiltmadii, sprey mi ne bisey sıktı bu kadar uyusturabilirim dedi dikti, acidi ama dogum agrisindan sonra hafif geldi o tabi, bebegin yuzu one donuk olan dogumlarda agri cok siddetli olabiliyomus, ondan heralde

Aa gecmisolsun her iki dogum da riskli bebek icin de anne icin de, zor analik zor

Son cumlen ben 😅
Evet ya analık zor dediğin gb oy oy

Hehehehe diyorum rahat olayım yok olmuyor

Son cumlen ben 😅
Unutursun canım unutuncada yaparsın
Zaten unutulmasa kimse tekrar yapmaya cesaret edemez 😂

Son cumlen ben 😅
Haklısın vallaha kuzum

Ya bende çok rahatsız oluyorum onun içeride oturduğunu bileyim o zaman rahatlıkla uyuyorum ama sen yine uyuyamıyorsun haklısın 😅
Güneş sağolsun gece gündüz bir 🥹 güneşin ateşi çıkmış 39’u gördük ateş düşürücü verdim şimdi düştü şükür dişten midir yarın da yola çıkacağız

X