2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Emeklemeyen bebek sanırım daha erken yürüyor yürüme arkadaşı falan var mı onla belki daha dengeli yürür
Yok da yürüteç almıştık inanılmaz pismanim keşke hiç almasaydim. Onda çok rahat olduğu için ona alıştı, normalde yürürken de o yüzden çok yalpaliyor diye tahmin ediyorum.

Oğlum da 7.5aylık gibiydi emeklemeye başladığında şu an yerden destek alıp kalkıyor ellerini bırakıp 10saniye gibi ayakta duruyor adım atmaya cesareti yok sanırım henüz sizinki yürüyor baya bence

Canim muhtamelen karnı doymuyor.biliyorum gunduzleri de aman aman yemiyo bebekler ama bunun acısını gece çikariyorlar.dilersen gece uyku arasinda az bisey mama verebilirsin.bu aylarda yemege direnme oldukca fazla.bebeklerin cogu bu sekilde istisnalar vardir muhakkak.yedikleri yemekler mama kadar kalorili olmuyor malesef ki

Kızlar az önce bir konuda denk geldim de dolven için yazılanlara hem çok şaşırdım hem de tedirgin oldum. Prospektüsüne de bakınca hakikatten hiç masum bir ilaç olmadığı kanısına vardım. Yaygın olan yan etkilerine baksanıza; bağırsakta kanama ve kan kusma gibi ciddi şeyler var. Ben vermeyi düşünmüyorum artık, sizler ne düşünüyorsunuz?

Eklentiler

• Screenshot_20230705_000648_Chrome.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_20230705_000624_Drive.jpg
    91 KB · Görüntüleme: 27
Dolven hiç duymadım, kullanmadım da. Ne ise yarıyor bakacagim şimdi.

Baktım şimdi. Ne kızıma Ne oğluma hiç vermedi doktorlar. Biz klasik calpol, iburamin, pedifen kullandık hep. Hatta pedifeni şu anda ilk defa kullanıyorum. Hep calpol ve iburamin. O kadar büyük yan etkileri varsa alternatifler kullanılsa daha iyi olur tabii..

Ay şaşırdım ya hiç kullanmadım dolven. İçeriğine bak yahu ben zaten pek ilaç taraftarı değilim calpol bile vermemeye çalışıyorum. Dolven de aklımda olsun vermem

Osman Gönülal da pedifeni önermiyordu sanırım nedenini bilmiyorum da

Osman Gönülal da pedifeni önermiyordu sanırım nedenini bilmiyorum da
Aynı kişi calpol ve doveni dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz diyordu bir videosunda, dönüşümlü kullanıldığında daha etkili oluyormuş ateş düşürmede.

Ilaç yerine dediğin o yağdan mı kullanıyosun cnm. Ben de aldım ama nereye koydum belli değil onu bulayım da elimin altına bi yere koyayım bari. O yağı dışarda (buz dolabı dışında muhafaza ediyoruz di mi?

Osman Gönülal mı diyor dönüşümlü verin diye. Aksine dönüşümlü vermeyin diyordu şaşırdım

Evet canım o yağdan kullanıyorum. Güneş almayan yere koydum mutfak dolabında duruyor. Dün mesela bexsero ve nimenrix aşıları oldu akşam yatmadan 1 çay kaşığı verdim bide defne yağı jeli sürdüm ayak tabanına ateşi düşürdü yükseltmedi. Calpol vermeme gerek kalmadı yani

Süpermiş, ben de alayım defne yağı jelini. Yine instagram satıcısından mı almıştın?

Aynen bak bu videoda 7. Dk dan sonra bahsediyor

Dolven-calpol

O yağ diye bahsettiğin neydi sweet sana zahmet

Kızlar sidefer kullananlar vardı öyle hatırlıyorum günde ne kadar veriyorsunuz? Bizim demir düşük çıkınca bestirondan sidefere geçirdi doktor da eşim ne kadar vereceğimizi sormamış

Asla mama içmiyor biberon almıyor, 5 6 çeşit mama denedim. Gözü kapalı ağlıyor su veriyorum onda bile sinir krizi geçiriyor suyu görünce yatmadan önce akşam yemeğini yese de bisküvi falan verdim ezerek sütlaç veriyorum acaba aç mı fiye ama ne kadar yese de hep aynı napcam bilmiyorum açlık değil de alışkanlık sanki

Süpermiş, ben de alayım defne yağı jelini. Yine instagram satıcısından mı almıştın?

Aynen bak bu videoda 7. Dk dan sonra bahsediyor

Dolven-calpol
Aaa çok garip soru cevapta halbuki dönüşümlü kullanmayın diyordu

Yağlarda bu marka alıyorum ben

Kızlar sidefer kullananlar vardı öyle hatırlıyorum günde ne kadar veriyorsunuz? Bizim demir düşük çıkınca bestirondan sidefere geçirdi doktor da eşim ne kadar vereceğimizi sormamış
meliyke sidefer kullanmaya başlamıştı

Belki işine yarar burda kg a göre damla sayıları var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…