2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kızlar selam, kızım dün akşamdan beri ateşlendi dönüşümlü calpol ve dolven veriyorum başka da bir şeyi yok sadece ateş. Kan idrar tahlili verdik Dr viral enfeksiyon dedi antibiyotik vermedi sağolsun. Salgın varmış çok dikkat edin bebeklerinize. İlaç veriyorum düşüyor iki saat sonra tekrar çıkmaya başlıyor tekrar ilaç böyle döngüye girdik dünden beri :KK43:

çınarda sürekli ağlama modunda bağırma modunda yeni forma aldık alacaksınız diye tutturdu avm de neyse dedim okulda diğer formasını lekelemişler çıkmadı dedim bunu okulda giymek yok dün akşam ağlıyor izin ver maç yapacağız bunu giycem tamam dedim madem babasına sormuş hayır demiş üstüne bana sormuş babası bu sefer kızdı tekrardan fln derken dedim aman Allahım
evet uyku saatlerinin dışında organize etmek mantıklı kuzu ama bazen tutuyor inatları uymuyorlar işte :KK70:
Ya canı sıkıldıkça da işte kuzum bise ler istiyo tutturuyo fln dimi. Du bakalım yazı böyle geçirelim de eylülde daha başka ekşınlar bizi bekler 😂

inş dolu olur kuzum ya en azından sıkılmasın eğlensin çocuk
vallahi herşey çok zor bir asgari ücret tutarı kadar okullar hatta daha fazlası
Evet asgari ücret civarı isteyenler çok nadir en ucuzları kuzum ya . Nasıl olacak bilmiyorum yani hiç bise yerinde durmuyo. Artıyo sürekli . Maaşlar eriyo

Kızlar selam, kızım dün akşamdan beri ateşlendi dönüşümlü calpol ve dolven veriyorum başka da bir şeyi yok sadece ateş. Kan idrar tahlili verdik Dr viral enfeksiyon dedi antibiyotik vermedi sağolsun. Salgın varmış çok dikkat edin bebeklerinize. İlaç veriyorum düşüyor iki saat sonra tekrar çıkmaya başlıyor tekrar ilaç böyle döngüye girdik dünden beri :KK43:
Geçmiş olsun canım ya. Kaça çıkıyor ateşi çok yüksek mi? Bide calpol ve dolven dönüşümlü verilmemesi gerekiyormuş

Geçmiş olsun canım ya. Kaça çıkıyor ateşi çok yüksek mi? Bide calpol ve dolven dönüşümlü verilmemesi gerekiyormuş
Çok sağol cnm. Dün gece 39 du bu gece demin 40 oldu. Gündüz 38 civarı oluyor. Doktor dönüşümlü ver dedi mecbur veriyorum. :KK43: ilaç verince düşüyor Allahtan ama kaç gün daha böyle sürecek mental olarak bitiğim ☹️

Şuan biz de de durum benzer. Sabah iyi idi. İşe gittim 11 gibi annem ateşi var dedi. Çocuk yanıyor 37 küserlerse.. Öğlen gibi oldu 38,9.. Doktora götürdüm enfeksiyon kaptırmışsınız dedi. Bu çocuk öpülüyor mu ya da ateşli biri yaklaştı mı yanına dedi. Bir güzel azar yedik. Boğaz sürüntü, kan ve idrar alındı. Doktoru çıkışta zor yakaladım. Kanda sıkıntılı bir şey gözükmüyor yarın konuşuruz dedi. Doktorlarda bir tuhaf yarına kadar ne yapacağız hiç söyleyip demiyor. Hocam ateşi napıcaz dedi. Bir şey olacağını sanmıyorum diyor 😒 calpol vermiştik dedim. Ben ısrar edince 1 dolven 1 calpol dedi. Akşam 10 gibi zar zor dolven verdik güzel düştü ateşi şimdi yine çıktı. Ankaradaki doktora yazmıştım belirtileri direkt ya el ayak ağız veya adenovirüs dedi. Akşama başka belirtileri söyleyince viral bir hastalık bunara salgın var adenovirüs dedi.

Oyyy canım çok gecmis olsun yaaa 😔😔
Simdi nasıl

Şuan biz de de durum benzer. Sabah iyi idi. İşe gittim 11 gibi annem ateşi var dedi. Çocuk yanıyor 37 küserlerse.. Öğlen gibi oldu 38,9.. Doktora götürdüm enfeksiyon kaptırmışsınız dedi. Bu çocuk öpülüyor mu ya da ateşli biri yaklaştı mı yanına dedi. Bir güzel azar yedik. Boğaz sürüntü, kan ve idrar alındı. Doktoru çıkışta zor yakaladım. Kanda sıkıntılı bir şey gözükmüyor yarın konuşuruz dedi. Doktorlarda bir tuhaf yarına kadar ne yapacağız hiç söyleyip demiyor. Hocam ateşi napıcaz dedi. Bir şey olacağını sanmıyorum diyor 😒 calpol vermiştik dedim. Ben ısrar edince 1 dolven 1 calpol dedi. Akşam 10 gibi zar zor dolven verdik güzel düştü ateşi şimdi yine çıktı. Ankaradaki doktora yazmıştım belirtileri direkt ya el ayak ağız veya adenovirüs dedi. Akşama başka belirtileri söyleyince viral bir hastalık bunara salgın var adenovirüs dedi.
Yaaaaa bu ara var böyle salgınnn
Otobüse bindim dün herkes kucak istedi dedim içimden noluyo lan zaten aklıma salgın geliyorr hemen yer verdiler ama iste dedim kucağına kıyamet koparırrr almira kucağımda kadın seviyo eliyle falan biee de diyemiyosun korktum yanii zaten köy cok soguktu hasta olur falan indim merkeze kuzenime

Size de çok geçmiş olsun cnm. Bize viral enfeksiyon dedi. Ateş peşine öksürük ya da ishal başlayabilir dedi:KK43: dolven baya etkili ama etkisi geçince ateş yine var :KK43: ateşten de çok korkuyorum. İnsallah bir an önce iyileşir yavrularımız 🤲

Oyyy canım çok gecmis olsun yaaa 😔😔
Simdi nasıl
Sağol cnm. Dolven verdik gece 3 te şimdi iyi ama ilacın etkisi 6-7 saatte geçiyor o zaman tekrar ateş. Dr 5 gün ateş devam ederse tekrar getirin dedi. Bütün testleri yapıldı kanda mikroplarla savaşan hücrelerde dusukluk var viral enfeksiyon geçiriyor dedi doktor:KK43: çok üzülüyorum ☹️

• Üzgünüm
Reactions: Jou
Yaaaaa bu ara var böyle salgınnn
Otobüse bindim dün herkes kucak istedi dedim içimden noluyo lan zaten aklıma salgın geliyorr hemen yer verdiler ama iste dedim kucağına kıyamet koparırrr almira kucağımda kadın seviyo eliyle falan biee de diyemiyosun korktum yanii zaten köy cok soguktu hasta olur falan indim merkeze kuzenime
Bizim kesin pazar günü doğum günü partisinde bulaştı ama kimden bilmiyorum. 4 çocuk vardı onlarla hiç teması olmadı. Sadece birkaç kişi kucağına alıp resim çekindi. İki tane kendini bilmezin biri elini (kv) diğeri kafasını öptü. Yeter artık 2 hafta öncede yine aynı 2 kişi yüzünden 6. Hastalık oldu. Artık hangisi etkili bilmiyorum.

X