2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Sabah 8 den bu yana şimdi oturdum 3 posta çamaşır h içine yemek okul çanta hazırlama ki hala iş bitmedi ütü de var abow bittim vallahi banyolari yıkadım millet h sonuna girmeden temizlik yapar bende hafta içine girerken yapıyorum bitmiyor ki dağınıklık 😩
Ahhh kuzum ya al benden de o kadar zorlanıyorum baya işlerde yoğunlaştı bizim 😕 Allah kolaylık versin hepimize 🙏

Kahvaltımız tarhanalı yumurta, labne, karadut özü

Bu ara labneyi hiç sevmiyor
Eki Görüntüle 3227245
Sweewtim benim bebe baya yerdi labne nerdeyse 2 aydır ağzına sürmüyor 🙈 karadutu kaşıkla ayrı mı veriyorsun ben öyle bir deneyeyim dedim sert geldi sanırım 🙈 sulandırıp vermeye başladım arada 😁

Kizlar ya benim oğlan hala gel gel byby alkis yapmiyor ismine bakmaya basladi baba mama cici meme de demeye basladi ama hala digerlerinde degisiklik yok kafayi yicem vallahi korkumdan
Kuzum biraz geç görmüş oldum ama yazayım yinede benimki de baybay, alkış vs yapmıyor. Ama geçen işten geldim beni gördü gel gel gibi bir hareket yaptı. Bir daha denk gelmedim. İstemli miydi istemsiz mi bilmiyorum 😁 Hatta bazen düşünüyorum ne zaman yapacak diye.. Babayı çok seslendiriyor. Arada bebe diyor, ogi, gi, değişik 1-2 tane daha bir şey diyor. Geri kalanında bağırıyor 🙈

Bana kardeşim aldı, hem araba gibi hem de yürüme arkadaşı olarak kullanılandan. Oturtup araba gibi sürüyoruz ama yürüme arkadaşı şeklinde kullanmadık hızlıca ilerleyiveriyor tekerlekli olduğu için anca yürümeye başlayınca sürebilecek o şekilde.

Kuzum hemen psikolog olduğum için cevap vereyim. Bu dönemde otizm teşhisi için çocuk doktoru yönelndirecek nörologa. Zaten doktorun risk görse değerlendirirdi. 2 yaş öncesi teşhis koymak için çok erken. Her bebeğin yapabildikleri yapamadıkları başka başka. Dil gelişimi yavaş ama kaba motor hızla gelişiyordur daha hareketlidir mesela. Senin anlattıklarına göre oğlun gayet normal gelişimde. Takip et ama kendini de üzme. sen nasılsın bu arada? Minik fasulyemiz nasıl? Kaç haftalık oldu?

Ben almıştım baya oldu, ada tezgah var benim mutfakta oraya yapıştırıyorum ordan izliyor hiç kaymadı ve yerinden çıkmadı gayet güzel yapışıyor. Mayıs haziran gibi ben de duşa geçeceğim onunla çünkü küvetiyle her yeri ıslatıyoruz artık😂
Ahahah valla bizde banyo yaptırırken bebe mi yıkanıyor biz mi belli olmuyor 🤣 Benimkini 2-3 ay önce duşta yıkayalım dedik. Korktu sanırım ağladı baya.. yeni yeni suya tekrar alıştırdık. Tabi hastalık dönemi pişik vs oldu sürekli su ile temas edince korkmadında oda etkili oldu. Havalar biraz daha ısınsın bir daha duşu deneyeceğim bakalım 😁

Yedi yedi yarisi gitti 🤗 portakal denettim şimdi, baya sevdi biz yerken ağzını açıyodu kıyamadım 🫠 normalde 1yaşa kadar verilmiyo sanırım 😶‍🌫️
Yok kuzum bizim doktor ben tropik meyvelere 8. Ayda başlatıyorum dedi. Tropik deyince portakal mandalina saydı 😁 Ankara yada gitme durumu yok bir daha gideyim de yeni güncellemeleri öğreneyim. Burda gittiğimiz doktor tahini bile verme dedi 😕

Kızlar ya şu meşhur oturak var ya banyoda falan kullanılan. Ondan kullanan var mıydı? Yaz geliyor her gün artık banyo yaptırırım küvetle zor olacak alternatif çözümler arıyorum
benim eskiden kalan vardi.arada odanin icinde kullaniyodum kizimda yemek yedirirken.ama oglum kilolu oldugu icin rahat sigamadi kaldirdim.kizimi da banyoda hic yikamadim onunla daha dogrusu yikayamadim kullanişli gelmedi bana.1 bucuk yaşina kadar babasinin kucaginda yikanmişti.sonra zaten birlikte banyo yaptik.tabure koyuyodum akilli akilli oturuyodu,yikaniyodu.simdilik kuvet daha kullanişli bence.oturaktan al çikar koy işgence banyoda.

Kaşık maması ne veriyorsun benimki sevmiyor bir şey 🤣 ahahah ben geldim yine başladım her şeyi sormaya 😁
Sor tabi canım :) sütlü elmalı alıyorum ben hipp in canım
Ebebekten aldım kuzum dediğin makarnayı sen nasıl tatlandırıyorsun. Bu yaptığın harici? Düz haşlanınca tadı bir şeye benzemiyor 🤣
Kıymalı güzel oluyor domatesli falan yapıyorum

• Beğen
Reactions: Jou
Sweewtim benim bebe baya yerdi labne nerdeyse 2 aydır ağzına sürmüyor 🙈 karadutu kaşıkla ayrı mı veriyorsun ben öyle bir deneyeyim dedim sert geldi sanırım 🙈 sulandırıp vermeye başladım arada 😁
Bizde kahvaltı kalktı labne severdi yemiyor yumurta severdi yemiyor. Karadut evet kaşıkla veriyorum bayılıyor. Sulandırdım sevmedi😂

Ay bugün Benimkide yapmadı sıpaaaa ben yine stres.. benim bebeye yedirecek bir şey bulamıyorum. Nohut, karnabahar, fasulye yapıyorum yemiyor 😕 kızlar siz nasıl yapıyorsunuz bunları.. kıymalı vs ne katıyorsunuz yazın bana..
Ben yemezse zorlamıyorum ama yapıyorum yemediği şeyleri de. Bide bizim kurtarıcı yoğurt. Yemediği bişeyi yoğurtla veriyorum az da olsa yiyor

benim eskiden kalan vardi.arada odanin icinde kullaniyodum kizimda yemek yedirirken.ama oglum kilolu oldugu icin rahat sigamadi kaldirdim.kizimi da banyoda hic yikamadim onunla daha dogrusu yikayamadim kullanişli gelmedi bana.1 bucuk yaşina kadar babasinin kucaginda yikanmişti.sonra zaten birlikte banyo yaptik.tabure koyuyodum akilli akilli oturuyodu,yikaniyodu.simdilik kuvet daha kullanişli bence.oturaktan al çikar koy işgence banyoda.
Yok valla çok memnunum 2 seferdir onla yıkıyorum daha önce almadığıma pişmanım 😂

X