2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Denedim onu, sildim ufledim mufledim yok yapmadi, ztn dogru duzgun yapistiramadm poseti de, kici basi bi durmuyoki biraksam parende aticak 😳

Valla tereyagli biseyler yeni verdi, dun corbama yesillendi corbamdan verdi mercimek corbasi tereyag vardi icinde, alerji gorunurde yok henüz, ama cok cok az ictigi icin anlasilmaya da bilir, bu aksam uyurken biraz kivrandi gaz karin agrisi fln biseyler vardi alerjiden mi nedir o bilmiyorum, keci sutu aldim yogurt denemesi yapicam ben de tekrar
Bi de yumurta beyazi verdim bu aksam, daha dogrusu bebek keki yaptm yumurtanin tamamini kullandim, toplam 5 tane kek cikti yarim kek yedi, insallah ona da alerjisi yoktur

Ay dedim organik yesin temiz yesin daha minikken diye aldim aldim, yok sevmiyo ya

Kiz bnm bebe bi acayip, kendi istemezse su da icmiyo, sen teklif edicen o cani isterse icicek hanimefendi 🤣 zorla tikamiyorum agzina kiyameti kopariyo, 3 kere yapistirdim bugun, bezi bagladm ustune, birinde kaka yapti gitti poset ztn 🤣 ikisinde de nasi becerdiyese poseti birakip beze isemis, gotunun ustunde durmuyoki kipir kipir kipir her yöne dönüyo, demin uyuturken tam 45dk güres ettik, sanirsin erkek cocugu, bu nasi kiz be 😅
İşte baya beklemek gerek 😂ben valla tel verdim eline dursun diye ancak öyle durdu. Aynı senin kızla benimki totosu yere değmeyecek 😂 bide kuvvetli valla eşim diyor gücüne bak şunun 😂 bezle olunca çıkıyor evet ben denedim olmamıştı

Akşam yemeği palamut 🤭
20230407_184405.jpg

Kızlar bebelerin diş bakımını nasıl yapıyorsunuz? Birne bezde 5 noya geçen varmı?
Şuanlık bir şey yapmadım ama aklımda hep.. Osman Gönülalan diş çıkmamış olsa bile ek gıda geçişiyle beraber macunsuz çocuğa uygun fırçalarla başlayın diyordu. prima premium care uzun süredir 4 numaradayız.

Evet hanı sakınılan göz misali iste. Walla akışına da bırakamıyo insan ama. Zümra kuşum da dün geceden beri hasta ya 🥺kuzum bu kış nerdeyse bi iyi bi kötü geçti hep
Can mı Canan mı derler ya aynı o misal kendimiz olsak o kadar önemsemeyiz ama bebeler söz konusu olunca akışına bırakılmıyor. son 1 ay sonra daha rahat edecek bebişler inşallah kuzum. Son 3 senedir zaten hastalıklarda bir tuhaf hal aldı.

Balığı çok az zeytinyağı ile pişiriyorum ama ben herseyi her yağ ile veriyorum açıkçası abartmadan tabi. Artık yaşlarına geliyorlar neredeyse, bünyeleri alışsın sonra bilmediği tatları yemeyecek onla uğraşamam biz ne yiyorsak o 😁

Ben diş bakımı yapmıyorum ama yakında çocuk diş doktoruna götürüp kontrol ettireceğim bir de ne yapmalı öğreneceğim insallah üşenmezsem 🤪 ben prima premium care de 5 numaradayım yaklaşık 1 aydır.

6. Ayindan beri pınar labne veriyorum ben de bayılırım 🙈😁
Annem saolsun ben yokken sıvı yağ zeytinyağı vermeye başlamış yemeklerinde azar azar.. Valla bugün pişmiş kek içinden bir lokma verdim. Yedirmiyor artık yemek bizim yediklerimizden istiyor 🤣

Bende eline fırça veriyorum çocuk doktoruna gidince sorup macun alayım diyorum büyük oğlanda kullanmamıza rağmen ön 4 dişi kırılarak gittii 2 yaşında kanal tedavisi yaptırmak zorunda kaldık
Osman gönülalan diş fırçalama ile ilgili geçenlerde instagramda kısa bir video paylaştı bence onu izlemelisin.. Macun çok gerekli değil büyük insanlar için bile ama illa macun olsun derseniz organik içerikli alın tükürme yok yutucak üstüne su içiriceksiniz diyordu. Kendi çocuğumda macun kullanıyorum diye ekledi 😁 yanlış hatırlamıyorsam böyle diyordu ☺️

Kuzum benimkide çok sağılmış süt içmiyor abla genelde az içiyor diyor dökülüyor hep
Ben sağmaya devam ediyorum kuzu gündüz 2 kere sende bence fırsat buldukça sağ azalmasın sütümüz
Ek gıdada çok almamasıma rağmen 2 ayda 2 kg iyi dedi 4 cm uzamış şükür hersey yolunda
İnsallah en kısa sürede nasip olur kuzum
Sağayım dimi doğru diyorsun.. Ya yetişemiyorum bir şeye o kadar yorgun oluyorum ki anlatamam 😕 Bizim uzun süredir kilo az artıyor. Uzun süredir 7 küsürlerdeyiz. Doktor az kilo alımı diyip duruyor. Napıcam şaşırdım..

X