2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Simitsiz hayat olmazzz

Sizinde alışkanlık olmuş canm nasıl bıraktırılır bilmiyorum bizimki çok sık yapmıyor yaptığıda oluyor ama derdi oluyor

Reactions: Jou
Kızlar, aranızda bebeği için balık yağı kullanan var mı? 9.ay kontrolünde haftada iki kez balık tüketiyor musunuz? Sorusuna hayır dedigim için kızımın doktoru balık yağı yazdı.
Benimki sadece yoğurt yiyecek nerdeyse. Yogurtlu havuc patates püresi. Yogurtlu meyve (meyvelerde armut disinda sorun yok neyseki), kahvaltida da yogurtlu yumurta sarısı tüm yediklerimiz bu resmen. Simiti nasıl yiyor susamıyla mi veriyosun? Hırtlağına kaçmıyor mu?

Eline veriyorum fare gibi kemire kemire yiyor zaten kemirirken yumuşatıyor. Tabiki susamında vitamini ilk bir sefer eline veriyorsun bir cesaret sonra bak tolere ediyorsa vermeye devam. Gözümü ayırmıyorum ama baktım büyük parça kopardı o zaman ya kavga dövüş parmağımı sokup alıyorum ağzından ya da biraz çiğnemesine müsade edip hemen su veriyorum. Zaten her gün simit alıyorum bir sey yemezse veriyorum simiti eline ben de yiyorum mecbur

Arada bir ben de ekmek veriyorum eline ama maaf ediyor her yeri. Bizimkinin nerdeyse püre bile boğazına kakılıyor hala. Gecenlerde pürenin içinde minik minik patatesler kalmış (yumuşak ve tam pişmiş) o boğazına gitti, sirtina vurunca gitmeyince heimlick manevrası yaptım resmen. 4 tane de dişi var

Evet alışkanlık ama emzirmeyincede ortalık kalkıyor illa 1 kere de olsa çekeliycek başka türlü dönüp uyuyayım yok özellikle gaz ve çiş yapcaksa illa istiyor
Evt uyanip da meme vermezsem basliyo bagirmaya, hic memesiz uyudugu yok simdiye kadar ya, napcam bilmiyorum benden baskasi da uyutamiyo o yuzden, komsulae rahatsiz olucak diye bekletemiyorum da, daha agladigi gibi aliyorum kucagima memeye susuyo
Son gunlerde bizde de oyle bisey oldu, memeden cektigim gibi uyaniyo bazen, agliyo istiyo tekrar ve eskisi gibi hemen uykuya gecemiyo, 45dk 1saat ugrasiyorum uyutmaya

Sende öyle yap kuzu nasıl oluyor anlayı versin heheheh

Ay o bizdede var ödüm koptu geçen gün patates ya yumuşak rahatça ezer takıldı bogazina korkuyorum bende

Sizinde alışkanlık olmuş canm nasıl bıraktırılır bilmiyorum bizimki çok sık yapmıyor yaptığıda oluyor ama derdi oluyor

Alışkanlık uyku aracı olarak görüyor sık uyanıyor meme arıyor bilmiyorum ya çok zor ise başladım daha fena oldu ya dişlere baktım hala bisi çıkmamış

Yorucu gerçekten ya Allahtan benimkini zorlasa olda ayağa alıştırdık bende sadece meme istiyor ayağıma aldığım an kıyamet kopuyor babada ayakta uyuyor babası dışında kimsede uyumuyordu ise başlayınca mecburen alıştı bakıcı da uyuyor şükür bende yaptığı gb yapmıyormuş

Oyyy canım walla okuyup düşündükçe yoruldum . Kendi kendime iyi günlerin dur bakalım dedim. Çalışmaya başlayınca bu tempo olacak iste sen başladın yavaştan alışıyorsun da düzen oturdu mu rahatlarsın.
Geç yatıyorlar kuzum bizimkilerde . Hele kız son zamanlarda iyice cozuttu . 12de sonra bi enerji yatmak bilmiyo . Babasıyla oynamak istiyo adam oynuyo ama yetmiyo daha fazla daha fazla hayır deyince ağlıyo fln. Resmen yatış süreci mücadeleyle dolu geçiyo.
Yaa bakıcı ablanın yemek fln yapması çok iyi canım be. Sen demedin sanırım kendi içinden gelip yapıyo dimi

Bazen durdukyere annedem ayrilma kaygisi oluyomus bebiklerde, memeye alisik ya meme vermeyince gitti bu gelmicek diye korkup huysuzlaniyolar heralde ne bilim bilemedim bende

Aynı biz konşular evdekiler uyanmasın diye hemencik memeye alıyorum bende cokkk cokk emiyor çabuk dalıyor allahtan

Alışkanlık uyku aracı olarak görüyor sık uyanıyor meme arıyor bilmiyorum ya çok zor ise başladım daha fena oldu ya dişlere baktım hala bisi çıkmamış
Ayrılık kaygısımı oluştu acaba işe başladığın için özlüyorda olabilir canm allah kolaylık versin çok zor uzak olmak uykusuz olmak

Ben artık yerlerin kirlenmesini geçtim çocuğum mutlu olsun yeterki diyorum kirletiyoruz evi
Eline birseyler ver çiğnemesi gereken ama o sırada sen de karşısına geç ye ve ağzını şapırdatarak ona göstere göstere çiğneyerek ye. Ben böyle öğrettim en baştan. Bogazinda kalacak gibi olunca da ben su veriyorum. Ama tabi her bebek farklı çok dikkatli olmak lazım Allah korusun

vallahi kuzu büyüdükçe bırakmak istemiyorlar oyunu sanırım bide her seferinde ağlaya ağlaya uyuyor zor gerçekten
abla sağolsun kendi içinden gelerek yapıyor dolapta ne bulursa pişiriyor geçen hafta ıspanak aldım duruyordu akşam yıkadım doğradım hazırladım yazdım abla zamanın olursa pişirebilir misin diye bazen ben yazıyorum bazen söylemiyorum o kendisi yapıyor baştan ben yaparım demişti bizde çocukla yapamayaabilirsin önemli olan çocuğumuz demiştik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…