2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Bugün ki menü kıymalı biber dolması, pancarlı yoğurt 🤤 yaw yazınsana şuraya neler verdiniz neler yaptınız belki bende aa bu güzelmiş yapayım dicem niye kendinize saklıyorsunuz :)))
Ben bizim sebze yemeklerimizi kıymalı ve tatlı biber salçasıyla çok az tuzlu pişiriyorum artık. Ondan veriyorum çatalla ezip. Bgn mesela kıymalı patatesli taze fasülye verdim. Suyuna da ekmek batırıp veriyorum. Akşam da köy tavuğuyla pişireceğim şehriyeli havuçlu tavuk sulu çorba. Beni daha çok kahvaltı yoruyor. Yumurta vermediğim günler ne vereceğimi şaşırıyorum süt alerjisi nedeniyle peynir de çok veremiyorum. Yumurta beyazı veriyorum iki gündür şimdi ona başladım. Ama genel olarak tatlı biber salçasıyla kıymalı brokoli, kıymalı karnabahar, kıymalı taze fasülye, kıymalı kabak, kıymalı patates yemekleri vs yapabilirsin tuz ekleyince de siz yersiniz 😃

Ben bizim sebze yemeklerimizi kıymalı ve tatlı biber salçasıyla çok az tuzlu pişiriyorum artık. Ondan veriyorum çatalla ezip. Bgn mesela kıymalı patatesli taze fasülye verdim. Suyuna da ekmek batırıp veriyorum. Akşam da köy tavuğuyla pişireceğim şehriyeli havuçlu tavuk sulu çorba. Beni daha çok kahvaltı yoruyor. Yumurta vermediğim günler ne vereceğimi şaşırıyorum süt alerjisi nedeniyle peynir de çok veremiyorum. Yumurta beyazı veriyorum iki gündür şimdi ona başladım. Ama genel olarak tatlı biber salçasıyla kıymalı brokoli, kıymalı karnabahar, kıymalı taze fasülye, kıymalı kabak, kıymalı patates yemekleri vs yapabilirsin tuz ekleyince de siz yersiniz 😃

Biber salçası almam lazım genelde biz domates salçası kullanıyoruz çünkü. Ama gayet güzel yapıyormuşsun 😍 sabahları pankek falan yapıyor musun ben artık sadece yumurta peynir ile doymadığı için pankek yapıyorum genelde

Ben her gun vermiyorum en son dunden once verdim iste balik, bugun brokoliyi eline vermeyi dusunuyorum bakalim benimki cok karisik ya tutturamadim daha yuvarlanip gidiyoruz😂

Mama yiyorsa diğer kalan zamanlarda 1 yaşına kadar yolu var :) bizimki mamayı tamamiyle kesti çünkü asla ağzına almıyor biberonu

Ay bizimde karşı salon var oraya atıyorum herseyi senede 4 kerede topluyorm🤣🤣🤣 Ay kadın olmak zor anne olmak daha da zor gi
Aynen kuzum anne olmak en en zoruymus ama yinede dunyanin en guzel duygusu cok sukur bu halimize diyorum 🥰🫠

Kizlar benim oğlan ek gida yemez oldu ya hep emiyor öğürmezdi hiç kendi yemek isterdi simdi ne yese öğürüp agliyor istemiyor sıkıntı olmaz dmi yememesi ac kalmiyor sutun yetiyor gibi

• Beğen
Reactions: Jou
Kuzum neden öyle düşünüyorsun yerler. Dolmanın içine soğanda koydum sarımsakta mesela yeşillik falan tatlanıyor işte bizim gibi düşünme gayet güzelde yer minnok başlarsan devamı geliyor emin ol. 10 kaşıkta iyi git gide artacak o kaşık sayısı
Iste sen 9aydan gidiyorsun ben daha 7yi bitirmedim gazını fazla rahatsız etmesin diye soğan sarımsak falan koyamıyorum

Mama yiyorsa diğer kalan zamanlarda 1 yaşına kadar yolu var :) bizimki mamayı tamamiyle kesti çünkü asla ağzına almıyor biberonu
Evet mamayi cok guzel iciyor aksam uyuyuna kadar 5 biberon yani almasi gereken kaloriyi aliyor su an o yuzden kilosu guzel artmis zaten😂
Ek gida yiyen bebegin de gunde 500-600 ml mama icmesi gerekiyormus 1 yasina kadar, senin minnak yemekci herhalde:) kilo alimi-kan degerleri guzel olduktan sonra sorun yapma biberon almamasini, bak benimki daha kasigi gorunce agzini acmiyor ama biberonu gorunce agzi kus gibi acik hep😆

Kizlar benim oğlan ek gida yemez oldu ya hep emiyor öğürmezdi hiç kendi yemek isterdi simdi ne yese öğürüp agliyor istemiyor sıkıntı olmaz dmi yememesi ac kalmiyor sutun yetiyor gibi
Benimkide cok yemiyo kuzum emziriyorum yaa bide yatmadan gece maması veriyorum arı markadan aldım e bebekten bayıla bayıla yiyo

Yaa yerim minnoku kendi yediklerini de görürüz inş bir önce :)

Yaa yaaaa kesinlikle öylesin:confused:

Tişşikkirler başganım 🤗

Aaayyy hemen yağlama :)

Ayıp sana bee hemen yelkenleri suya indir pehh

Blw ben yavaştan başladım denemeye. Çok şükür iyi biraz huysuz dişi çıkmadı bir türlü. Kilosu düşük biraz 8300 boyu 74 cm. Yemesi içmesi bazen güzel bazen zorluyor. Uykusuda öyle :) 3 ana 2 ara öğün veriyorum. Çok zorlanıyorum hergün ne yemek yapacağım diye😳 sen neler yapıyorsun minikin boyu kilosu nasıl. Değişik tarifler deniyor musun

Ahahha birde annene gösterirken güzel olmuş vay minnok yaaa😂😂 ya bende Birgün tabağı elimde tutuyordum. Bi vurdu sıpa tabak kırıldı yemek saçıldı aferim aç kaldın dedim:) 😳 böle bakıyor minnok :) tabağımında takımı bozuldu yaw 😐
Ahaahah kısa sürmüş gerçekten yelkenleri indirmişim😂

Iste sen 9aydan gidiyorsun ben daha 7yi bitirmedim gazını fazla rahatsız etmesin diye soğan sarımsak falan koyamıyorum

Kız büyüdü gazı mı kaldı ben 7 aylıkkende veriyordum az az koy alıştır bence şahsi görüşüm yine sen bilirsin tabi anası :))
Evet mamayi cok guzel iciyor aksam uyuyuna kadar 5 biberon yani almasi gereken kaloriyi aliyor su an o yuzden kilosu guzel artmis zaten😂
Ek gida yiyen bebegin de gunde 500-600 ml mama icmesi gerekiyormus 1 yasina kadar, senin minnak yemekci herhalde:) kilo alimi-kan degerleri guzel olduktan sonra sorun yapma biberon almamasini, bak benimki daha kasigi gorunce agzini acmiyor ama biberonu gorunce agzi kus gibi acik hep😆

Bakalım perşembe günü gideceğim doktoru ne diyecek. Valla herhangi takviye de vermiyorum ben demiri d vt falan kan değerlerini merak ediyorum 🙈

Benimkide cok yemiyo kuzum emziriyorum yaa bide yatmadan gece maması veriyorum arı markadan aldım e bebekten bayıla bayıla yiyo
Bi deniyim gece mamasini bende cok uyaniyor ya uykum hep bölük pörçük gün icinde dayak yemis gibi oluyorum saat kac gibi veriyorsun nekdar tok tutuyor kuzum

• Üzgünüm
Reactions: Jou
Bugün ki menü kıymalı biber dolması, pancarlı yoğurt 🤤 yaw yazınsana şuraya neler verdiniz neler yaptınız belki bende aa bu güzelmiş yapayım dicem niye kendinize saklıyorsunuz :)))
Ay sende iyi şeyler var bizde bi cacık yok😂

Biz 2 öğün yiyoruz arada tabi meyve yoğurt verdiğim oluyor uykuya göre değişiyor 😂Yumurtayı çıkardığım için sabahları zorlanıyorum meyve irmik karışımı falan yapmaya çalışıyorum. Önceden tarhanalı omlet, lorlu omlet, haşlanmış yumurtaya bişeyler karıştırıp veriyordum. Öğlenleri de çorba yapıyorum yoğurt, şehriye, tarhana, brokoli, balkabağı, karışık sebze çorbaları, arpa şehriye pilavı, kabak havuç pirinçle yemek. Şimdi kıymaya başladım ya daha güzel şeyler çıkar umarım 😂

Ayy cano vallahaa senin gibi menü yapamıyorum kızaa niye bilmem hepte hayalimdi yapayim diye ama hiçbirşeyde veremiyorumki ne soğan ne bise tatsız tuzsuz yiyemicek diyede yapamıyorum 🤦‍♀️ dun kiymali kabak sehriyeli yemek ettim 10kasik yedi okadar sen geçtin guzelce menülere vallahaa
Ulan 10 kaşık az mı maşallahhh 🧿

X