2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
İzleyince üzücü. Ama şükür ben bu duruma hiç gelmedim. Lohusa sendromuna da girmedim hala daha bebeğime bakınca şükretmekten gözlerim doluyor bu Benm mi diye gozyasim pıt. İkinci olsun diye uğraşıyorum🙈🤲 Belki 35 yaşında zorlu bir süreç geçirip kayıplarımın ardından tup bebekle anne olmamdan dolayı olabilir. Arada ufak bunalıyorum tabi uykusuzluk bazen yorucu olabiliyor. Ama sizlere tavsiyem bırakın ev dağınık olsun, Çamaşır asilmak için makinenin içinde 1 gün beklesin(denedim kokmuyor😁 çok çok bir tur durulama çalıştırıyorum bazen), bazı akşamlar yemek olmasın evde, bulaşık makinesi boşalmak icin biraz daha beklesin, süpürge de haftada bir açalım yeter bence😄 Hiç bir ev işi için ben bebeğimin vaktinden çalmıyorum veya yetişebilmek için kendimi kasmiyorum. Öncelik kızım, gerisi olduğu kadar eşim de rahatsız olursa buyursun kendi el atsın ev işlerine 😀
Bacım ben bu işleri yapamayınca çok huzursuz oluyorum tüm işleri yaptıktan sonra full bebemleyim yapmayınca sonra kocayı dinliyoruz kazağım nerde çorabım nerde oda huzursuzluk😂😂

Kızlar günaydın. Bu dolap uygulamasından birsey alınca diyelim orjinal çıkmadı geri iade vs oluyor mu? Daha önce hiçbir şey almadım ilk defa bebek arabasına yağmurluk alacağım🙈 ama orjinal çıkmaz veya bir sorunu çıkarsa iade oluyor mu?
Paran hesapta beklicek eğer onaylarsan ürün beklediğin gibi geldiyse girip onay veriyorsun uygulamada ama dikkat et 3 gün süren var 3 gün içinde iade talebi oluşturmazsan paranı uygulama otomatikman karşı tarafa aktarıyor kargon geldiği gibi bak beğenmezsen iade talebi oluştur iade edebilirsin yani sıkıntı yaşamazsın

Bende var gibi gördüm kuzum ay denemişsindir diye düşündüm ben çok geride kalınca 🙈 Bu ara çok yorgun hissediyorum kendimi, o yüzden de biraz yetemiyormuş gibi hissettim.
ÖYle düşünme vallahi bende yoruldum hic durmuyo artık cok hareketlendi herseye atlıyo ne sandalyyeye oturuyo ne yürüteçe duruyo

Bacım ben bu işleri yapamayınca çok huzursuz oluyorum tüm işleri yaptıktan sonra full bebemleyim yapmayınca sonra kocayı dinliyoruz kazağım nerde çorabım nerde oda huzursuzluk😂😂
Ya tabi huy meselesi. Ben biraz rahatım ev işleri konusunda 😅 bebekten sonra bahanem de olduğundan iyice saldım 🤪 kocam da laf söylerse ona iş kitleyecegimi bilir içine atar susar 😂

Galiba depresyondalar artık herşeye ağlarayarak tepki veriyor 🤦‍♀️ sabah 7de uyandı hemen kalktım kahvaltı hazırlayayım dedim oyyy ortalığı yıktı yemek hemen önünde olmalı hazırlayana kadar canım çıktı. Hızlıca bişiler hazırladım. Yoksa ne güzel menü vardı aklımda :)

Ay neyse ki o konuda şanslıyım sweet bizimki iyi. Bu arada dün gittim sağlık ocağına hemşireye aşı yapılacak mı dedim evet dedi ben yaptırmıcam dedim şaşırdı sanırım herkes sorgusuz yaptırıyordu:)
Evett evett benimkide oylee beklemeyede gelmiyo kahvaltı neler hazırlıyosun mesela
Ayy busabah bizimkide 7bucukta uyandı ama çok uykusuzum gözümü dinlendiriyodum kapatmışım geldi öptü yanağımı ayyyy 🥲🥲🥲🥲 uykum kaçtı hemen

Biberon başlığından olabilir çünkü memeden lıkır lıkır içtiklerinden 1 numara çok az akıyordur bebişte sinir oluyordur. Geçen denk geldim kaşık biberonu görünce benimki tepki veriyor. İçinde süt geldiğini anlıyor 😁

Kaşık biberonda çok döküyor diye biberon yapmıştım kuzu bakalim bunda ne yapacak

Kizlar ya güneş 5 saattir ayakta odaya gittikçe memede uyumaya çalışıyor uyuyamıyor ayağa aldıkça kıyameti koparıyor çığlık çığlığa babasına alıştı herhalde 4 gündür onlaydi
Babada ağlıyor ama hafif hafif bende felaket
Sabahtan beri gerildik simdi ayağıma aldim uyudu salonda bide normalde yatak odasında uyuturum o kadar uykusu var:KK43:
Anneannemde gripmis herhalde kapti burnuda akıyor kızın oy oy

Tattırıyorum ama her bebek te aynı değil vallaha zorlayamıyorum artık beynen yoruldum zaten pek durmuyo huysuz huy degistridi
Bizde işthsız bebeğiz 5 kaşık zorla yiyor vitnini aldı bari diyorum.Eti seviyor tavuk sebze yumurta bağırıyor yemeyeceğim diye.Musu bile ağlayarak yiyor:KK43:((

Ilk kadının yasadigini yasadim hemde 2 kez oglumun yaninda yapmadim sadece bu hareketi tek farki o . Daha kırkım çıkmamıştı açlık uykusuzluk yalnızlık esimin hareketleri bebegin surekli aglamasi beni bu noktaya getirmişti kafama vurduğumda napiyorum ben diye kendime anca gelebildim sonra yine yasadim ayni seyi bu sefer görümcem yanımdaydi o beni sakinleştirdi ellerimi tutarak bazen gercekten insan delirme noktasina geliyor insallah hic bir anne şu lohusa sendromunu yasamaz ben yasadim ama sukur allahima atlattim devam etseydi cok kotu sonuclari olurdu benim ve oglum icin. Video beni istemsizce aglatti suan allah butun annelerin yardimcisi olsun bosuna cennet analarin ayaklarinin altinda dememisler 😔

Çok üzüldüm böyle birşey yaşadığına bu süreçte eşin desteği çok önem li yoksa çok zor geçiyor. Şuan nasılsın seni merak ediyordum iyisindir umarım
Hangi asiyi yaptirmadin canim?

9.ay aşısı canım
İzleyince üzücü. Ama şükür ben bu duruma hiç gelmedim. Lohusa sendromuna da girmedim hala daha bebeğime bakınca şükretmekten gözlerim doluyor bu Benm mi diye gozyasim pıt. İkinci olsun diye uğraşıyorum🙈🤲 Belki 35 yaşında zorlu bir süreç geçirip kayıplarımın ardından tup bebekle anne olmamdan dolayı olabilir. Arada ufak bunalıyorum tabi uykusuzluk bazen yorucu olabiliyor. Ama sizlere tavsiyem bırakın ev dağınık olsun, Çamaşır asilmak için makinenin içinde 1 gün beklesin(denedim kokmuyor😁 çok çok bir tur durulama çalıştırıyorum bazen), bazı akşamlar yemek olmasın evde, bulaşık makinesi boşalmak icin biraz daha beklesin, süpürge de haftada bir açalım yeter bence😄 Hiç bir ev işi için ben bebeğimin vaktinden çalmıyorum veya yetişebilmek için kendimi kasmiyorum. Öncelik kızım, gerisi olduğu kadar eşim de rahatsız olursa buyursun kendi el atsın ev işlerine 😀
Bende çok önemsemiyorum artık ev dağınık yada yemek olmamasından. Genelde hep belise ayırmaya çalışıyorum. Zaten şuan bütün ilgi onda olsun istiyor bakmadığım zaman ona değişik sesler çıkarıp ona bakmamı istiyor baktığım zamanda gülücükler atıyor 🥺
Benimde ilk 6 ayım çok zor geçti yani sinirlerim çok yıpranıyodu başka odaya gidip ağlıyodum bağırıyodum yapamıyorum diye yani o depresyon çok zor cidden yaşadım
Onu bende çok yaşamıştım ama yetememezlik duygusu vardı hep oyüzden çok ağlamıştım
Evett evett benimkide oylee beklemeyede gelmiyo kahvaltı neler hazırlıyosun mesela
Ayy busabah bizimkide 7bucukta uyandı ama çok uykusuzum gözümü dinlendiriyodum kapatmışım geldi öptü yanağımı ayyyy 🥲🥲🥲🥲 uykum kaçtı hemen

Kuzum pankek haşlanmış yumurta pekmez peynir avokado ceviz falan veriyorum. Bugün patatesli peynirli tost makinesinde tost yapacaktım ama başka zamana artık. Sen neler veriyorsun

Çok üzüldüm böyle birşey yaşadığına bu süreçte eşin desteği çok önem li yoksa çok zor geçiyor. Şuan nasılsın seni merak ediyordum iyisindir umarım

9.ay aşısı canım

Bende çok önemsemiyorum artık ev dağınık yada yemek olmamasından. Genelde hep belise ayırmaya çalışıyorum. Zaten şuan bütün ilgi onda olsun istiyor bakmadığım zaman ona değişik sesler çıkarıp ona bakmamı istiyor baktığım zamanda gülücükler atıyor 🥺

Onu bende çok yaşamıştım ama yetememezlik duygusu vardı hep oyüzden çok ağlamıştım

Kuzum pankek haşlanmış yumurta pekmez peynir avokado ceviz falan veriyorum. Bugün patatesli peynirli tost makinesinde tost yapacaktım ama başka zamana artık. Sen neler veriyorsun
Yumurta veremiyorum hiç pankekte edemiyorum diş yok nasıl çiğnicek o kafasındayım hala pekmezler lor veriyorum amaa bugün yulaflapası yapıp irmikle lor peynir koydum ve yoğurtla karıştırdım bayıldı yedi

9.ay aşısı canım

Iyiyim canim gidemedim sonuçlarindan korktum ortada cocuk olunca hersey daha zormuş keskin kararlar veremiyorsun suan ayni evin icinde iki yabaciyiz. Evet haklisin eş destegi cok önemli ve malesef ben bundan tamamen yoksunum.

9. Ay asisini neden yaptirmadin canim ?

Yumurta veremiyorum hiç pankekte edemiyorum diş yok nasıl çiğnicek o kafasındayım hala pekmezler lor veriyorum amaa bugün yulaflapası yapıp irmikle lor peynir koydum ve yoğurtla karıştırdım bayıldı yedi

Yumurta ezip veriyorsun zaten kuzu çok rahat yer ki. Pankekide elimle iyice ezip veriyorum bende yer dene bigün

• Beğen
Reactions: Jou
Ay ben çok kötü bacak ağrısı yaşıyorum yürüyemiyorum bile. Bel fıtığı sanırım. Siyatik ağrı mı neyse öyle bir şey heralde berbat haldeyim yaa. Yarın ortopediye randevu aldım umarım bel fıtığı değildir 🙏🏻
Merhaba, nasıl oldunuz?
Benimde birkaç gündür geceleri uyutmayan belimden kalçama ve uyluk kemiğime vuran bir ağrı var.
Doktora gideceğim ama en erken cuma olacak.

Canm benimkinde de hiç diş yok ama ben veriyorum ekmek pankek vs. İlk başlarda daha minik parça ve ıhlamura ya da yemeğin suyuna batırıp verdim. Şimdi birseye batırmadan bir tik daha büyük parçalar veriyorum. Diş olmasa da çiğneme refleksleri oluyor, damaklarıyla çiğniyorlar çok sert birsey vermediğin sürece. Kontrollü bir şekilde verebilirsin diş beklemeden. Ben de yoğurt veremiyorum. Peynir ikidir deniyorum yanakları kıpkırmızı oluyor 🤦‍♀️ çok da tatlı oluyor ama 😃 süt alerjisi işte geçecek insallah. 🤲

• Beğen
Reactions: Jou
X