2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kuzucum her gün yaklaşık 400 civarı sagiyorum üç sefer fln sagiyorum
Yaklaşık 200 250 içiyor biberon ağzı 1 numara ondan mimdiye düşündüm
Meme ucu aldım 3 numara onda nasıl içecek bilmiyorum
Biberon başlığından olabilir çünkü memeden lıkır lıkır içtiklerinden 1 numara çok az akıyordur bebişte sinir oluyordur. Geçen denk geldim kaşık biberonu görünce benimki tepki veriyor. İçinde süt geldiğini anlıyor 😁

Elini falan tutunca da sinirleniyo bide, anam ne sinirli bunlar ya 🤣 ek gidada da yapicak tarif bulamiyorum, yogurt kullanamiyorm ya ne versem cocuga elma armut ayva dön dolas ayni şey
Benimki de sinirli baya yeni nesil böyle sanırım 🙈 Bağırıyorda inga diye tiz bir ses atıp arkası çığlık 🙈 alerjisi mi var yoğurta? Ek gıda da bende geç başladığımızdan mı yoksa geneli mi öyle hiç ilerlemiyormuş gibi bir durum var bizde de.. Vakitleri ayarlayamıyorum. Su da çok içmiyor 🙆‍♀️

Protein alsın diye uğraşıyorum. Kilo da çok almıyor 2 aydır. Ne kadar vermemiz lazım yumurta sarısını..
canim ben bayadir 1 yumurta sarisinin tamamini veriyorum. uyaninca emzirdiysem yemiyor, emzirmediysem hepsini yiyor. instagramda zeynepaydins var. onun tariflerinde yumurtayi irmik meyve ile karistirmis. yemiyosa bi de oyle dene istersen arada. ama bi kismini sadece yumurta olarak da vermek lazim bence alismasi icin. benim duzen oturdu gibi soyle:
07.30 uyaniyor
08.00-08.30 kahvalti, 1 yumurta sarisi, 1 tatli kasigi labne, 1 cay kasigi pekmez, 2 yemek kasigi irmikli meyve (hep yemiyor tabi hepsini). sonra meme teklif ediyorum emerse diye, emmiyo genelde.
10.00 emip uyuyor
uyanma saatine gore emzirip emzirmemeye karar veriyorum. cok degisken uyku saati.
01.00 ogle yemegi, kiymali sebze yemegi (3 yemek kasigi filan, 3 yemek kasigi da yogurt). sonra yine meme teklif ediyorum.
sonra emip uyuyor yine. 2. uykusundan uyaninca emziriyorum. aksam 18.30-19.00 yarim kase corba ve yarim elma armut vs veriyorum. 20.30 gibi de emip uyuyor.
evde tartiyorum ben. bu sekilde 20 gunde 400gr aldi. ama tabi her gun hepsini yemiyor. hele aksam corbasini ve sabah irmiki genelde hic yemiyor.
bide kiymayi az suda haslayip, blender yapiyorum. yoksa yutmuyor hic. biriktiriyor agzinda.

Galiba depresyondalar artık herşeye ağlarayarak tepki veriyor 🤦‍♀️ sabah 7de uyandı hemen kalktım kahvaltı hazırlayayım dedim oyyy ortalığı yıktı yemek hemen önünde olmalı hazırlayana kadar canım çıktı. Hızlıca bişiler hazırladım. Yoksa ne güzel menü vardı aklımda :)

Ay neyse ki o konuda şanslıyım sweet bizimki iyi. Bu arada dün gittim sağlık ocağına hemşireye aşı yapılacak mı dedim evet dedi ben yaptırmıcam dedim şaşırdı sanırım herkes sorgusuz yaptırıyordu:)
Dediğin gibi şimdiye kadar itiraz eden çıkmamış demekki 😁 İmza aldılar mı aşıyı yaptırmayacağın için..

cok saol canim 😔 hep yanyaniz nasil olacak bilmiyorum. bi de bu ara sadece benimle uyuyor 😔 gunduz taksam gece uyurken takamam sanirim.
Geçenlerde toplu bir yerde maskesiz durmak zorunda kaldım 2 gün sabah akşam gece yatarken maske taktım. Kulağım kopcak gibi oldu 🙈 Olmadı biraz mesafeli durursun kuzum maske takmasan da

Galiba depresyondalar artık herşeye ağlarayarak tepki veriyor 🤦‍♀️ sabah 7de uyandı hemen kalktım kahvaltı hazırlayayım dedim oyyy ortalığı yıktı yemek hemen önünde olmalı hazırlayana kadar canım çıktı. Hızlıca bişiler hazırladım. Yoksa ne güzel menü vardı aklımda :)

Ay neyse ki o konuda şanslıyım sweet bizimki iyi. Bu arada dün gittim sağlık ocağına hemşireye aşı yapılacak mı dedim evet dedi ben yaptırmıcam dedim şaşırdı sanırım herkes sorgusuz yaptırıyordu:)
Benim deli karı da şaşırır kesin😂😂😂

Kızlar günaydın. Bu dolap uygulamasından birsey alınca diyelim orjinal çıkmadı geri iade vs oluyor mu? Daha önce hiçbir şey almadım ilk defa bebek arabasına yağmurluk alacağım🙈 ama orjinal çıkmaz veya bir sorunu çıkarsa iade oluyor mu?
Satıcıya sor onu mutlaka. Bazıları kabul etmiyor iadeyi

Doktora götürdüm. Noroloji de profesor bir hoca inceledi. Cocuk neredeyse yürüyecek sen donmeye kafayi takmışsın dedi. Su an destekli oturuyor desteksiz cok az oturuyor. Ayağa kaldırıp bir yere tutundurunxa kisa bir sure ayakta tutunarak durabiliyor. Ama donmuyor. Ne saga ne sola donuyor. Sinirlerimi bozuyor bu durum benim.
Sinirlerini boşuna bozuyosun,bak gayette saglikliymis bebegin

Protein alsın diye uğraşıyorum. Kilo da çok almıyor 2 aydır. Ne kadar vermemiz lazım yumurta sarısını..
Ben iki gün de bir yediği kadar veriyorum yumurta sarısını. Siz biraz geç başladığınız için henüz tam düzene oturmaması çok normal. Bizim doktorumuz 7.ay kontrolünde şeker, paketli gıda ve bal hariç herseyi verebilirsiniz dedi. Ben de yavaş yavaş herseye başladım 🙈 tabi hala süt alerjimiz var yoğurt veremiyorum ancak pişmiş birseylerin içinde yiyebiliyor. Doktorum bana ekmek tarifi verdi onu yaptık ekmeği çok güzel yiyor artık ben yeter diye bırakıyorum. İçinde yoğurt yumurta sarısı da var besleyici hem de. Mesela tereyağında pişirdiğim yumurta sarısını ekmeğe banıp veriyorum. Tabi biz de sıvılarda sorun yaşıyoruz mesela çorbayı kaşıkla içirmek çok zor 🙈 meyve sadece muz yiyor. Çok zorlamıyorum ne yerse ne kadar yemek isterse. Sonuçta annelerimiz bizim kadar bilinçli bile değilken bizleri bir şekilde yetiştirip büyütmüşler. Çok da takılmamak lazım. İki ay önce tadimlara başladığımda kızımın yemek yiyeceğine dair ümidim bile yoktu 😄 şimdi elinden ekmeğini alınca kiyamet kopuyor. Ekmek kırmızı çizgimiz 😂😂

Bunu izleyince çok üzüldüm 😐

Ilk kadının yasadigini yasadim hemde 2 kez oglumun yaninda yapmadim sadece bu hareketi tek farki o . Daha kırkım çıkmamıştı açlık uykusuzluk yalnızlık esimin hareketleri bebegin surekli aglamasi beni bu noktaya getirmişti kafama vurduğumda napiyorum ben diye kendime anca gelebildim sonra yine yasadim ayni seyi bu sefer görümcem yanımdaydi o beni sakinleştirdi ellerimi tutarak bazen gercekten insan delirme noktasina geliyor insallah hic bir anne şu lohusa sendromunu yasamaz ben yasadim ama sukur allahima atlattim devam etseydi cok kotu sonuclari olurdu benim ve oglum icin. Video beni istemsizce aglatti suan allah butun annelerin yardimcisi olsun bosuna cennet analarin ayaklarinin altinda dememisler 😔

Hangi asiyi yaptirmadin canim?

Bunu izleyince çok üzüldüm 😐

İzleyince üzücü. Ama şükür ben bu duruma hiç gelmedim. Lohusa sendromuna da girmedim hala daha bebeğime bakınca şükretmekten gözlerim doluyor bu Benm mi diye gozyasim pıt. İkinci olsun diye uğraşıyorum🙈🤲 Belki 35 yaşında zorlu bir süreç geçirip kayıplarımın ardından tup bebekle anne olmamdan dolayı olabilir. Arada ufak bunalıyorum tabi uykusuzluk bazen yorucu olabiliyor. Ama sizlere tavsiyem bırakın ev dağınık olsun, Çamaşır asilmak için makinenin içinde 1 gün beklesin(denedim kokmuyor😁 çok çok bir tur durulama çalıştırıyorum bazen), bazı akşamlar yemek olmasın evde, bulaşık makinesi boşalmak icin biraz daha beklesin, süpürge de haftada bir açalım yeter bence😄 Hiç bir ev işi için ben bebeğimin vaktinden çalmıyorum veya yetişebilmek için kendimi kasmiyorum. Öncelik kızım, gerisi olduğu kadar eşim de rahatsız olursa buyursun kendi el atsın ev işlerine 😀

X