2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kızlar ya beybim yataktan düştü alnı şişti morardı. Bizim çift kişilik yatağa koydum oynuyordu. koştur koştur wcye gittim o sırada taa gitmiş diğer uçtan düşmüş. Dönüyo tabi ama bu kadar kısa sürede bu kadar çok dönüp düşebileceğini tahmin edemedim. Ay çok dikkat edin yaa o ağladı ben ağladım. Buz koydurmadı kantaron yağı sürdüm. Bana krem önerirmisiniz. Annemi aradım o rahatlattı biraz içimi😪
Çok geçmiş olsunnn. Geçen ben de bnmkisinin ayağından son anda tuttum. Koltuktan asagiya sarkitmiş kendini 😮‍💨

Kizlar siz zibinlari uzun kollu giydiriyor musunuz cok soğuklarda oglanda kullanıyordum diye hatırlıyorum ne diyorsunuz
@Boncuk000 sweetgirlcandy sweetgirlcandy Jou Jou Dreamgirls Dreamgirls ve diğer kizceler:)
Ilk önce sıfır kol veya kısa kol zıbın onun üzerine de uzun kol zıbın giydiriyorum ben. Iki kat zıbın giymiş oluyor. Odanın ısısına göre de yelek giydirip çıkartıyorum o şekilde pratik olmuş oluyor 😊

Kizlar Cok mu kafaya takıyorum pazt ise gideceğim
annemi aradım bırakmak zor olacak diye nasıl olacak stres oldum neyse konuşmanın en sonunda
Anne dedim.beni rahatlatmadin üstüne daha strese soktun dedim 😀
Gülmeye başladı ağlayacak alışcak kızım
Ben aglatmam onu gezdiririm dedi
Ananeler bir şekilde idare eder kuzum sen hiç kafanı takma ☺️🍀

Ay evet ya bir rahat bırakmıyorlar 🙈 kv ise tam kem göz 🤣 her seferinde emdin mi iyice diyor bebeğe, sanki büyük adamla konuşuyor. Anlayın ki gözü orada. Tüm mahalleye yaymıştır zaten önden her şeyi ağzında bakla ıslanmaz 🙆‍♀️
Hepsi neden böyle acaba 😁
Menenjit e başlıcan mi kuzum ya bn 1yas sonrası yapayım diom bakalım. Aldın mı asiyi
Doktorumuz 7.ay başlarız demişti. Ne alacağımı da bilmiyorum 7.ay kontrolüne mecbur götüreceğim o nedenle ne diyorsa alıp yaptıracağım artık.
Kizlar siz zibinlari uzun kollu giydiriyor musunuz cok soğuklarda oglanda kullanıyordum diye hatırlıyorum ne diyorsunuz
@Boncuk000 sweetgirlcandy sweetgirlcandy Jou Jou Dreamgirls Dreamgirls ve diğer kizceler:)
Ben aralık ayinda içine uzun kolluya geçtim.

Mızmızlaniyorsa maksimum 5dk girmedim yanına. Ağlıyorsa 1 dakikayı gecirmemisimdir. Ağlarken hiç koymuyorum zaten besigine,sakin bana doymuş bir şekilde yatmış oluyor. Birbirimizi o kadar iyi tanıdık ki odaya geçip benim yataga yatırınca biliyor uyuyacağını uslu uslu beni seyrediyor (işte pijamasi,bezi vs hazirliklarini yapıyorum)
Açıkçası şu kadar aylık oldu eğitime başlıyorum gibi olmadı bu bebeğimde. Dogdugu günden beri alt değiştirip,emzirdim besigine yatırdım. İlk aylar emip uyuyordu zaten ekstra uyutmam gerekmedi genelde. 3 ayı bitirince uyku saatlerini az çok tahmin ettiğim için o düzende emzirip uyuttum. 2 aylıktı çok ağlıyordu. Kolik müziğine başladım. Alıştığı için onu da çok seviyor. Uykuya geçişini kolaylaştırıyor. Her bebek ve her ev düzeni farklı oldugu için benim uyguladigimi senin bebeğin sevmez vs birsey diyemiyorum. Belli bir düzeni olursa alışır mutlaka :)
Çok güzel bi düzen kurmuşsunuz istikrarlı olmak da çok önemli ben sanırım yeterince kararlı değilim en ufak olumsuzlukta bıraktım 😊 ilk çocuk tek çocuk diyede çok üzerine düşmedim sanırım memede rahat uyuyo geceleri şimdilik ama beni zorlucağı günlerde gelcek elbet. O zaman belki kararlı olurum bakalım akışa bıraktım şimdilik

Çok geçmiş olsunnn. Geçen ben de bnmkisinin ayağından son anda tuttum. Koltuktan asagiya sarkitmiş kendini 😮‍💨
Ayy daha bunlar emeklicek yürücek yandık valla şimdiden eve güvenlik önlemleri almaya başlıcam neler gerekiyor onu da tam bilmiyorum. Çekmecelere kilit, sivri yerlere korumalık, pirizlere kapak, belki yatağını daha korumalı yapmak... Başka neler gerekiyor acaba

X