2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Muzurlar yaa. Ben de kızımı gazını çıkartmak icin omzuna ters alinca arkada koltuk arkasinda ne varsa yerlere saçıyo anında ne ara kolun oralara kadar uzadı, ne ara gördün de devirdin yani. Çok fenalar yaa 😅 bi kaç aya evdeki tüm eşyaları kaldırırım ben, koltuk halı sehpa takılırız 😂

Geçen arkadaşlar bize bebek görmesine geldiler. Onlarında iki yaşında kızları var. Annesi televiyondan 10 dklik egitici ona gore bi cizgi film aciyomus on dk sonra film bitince kiz kendisi tvyi kapatiyomuş bittiiii diyip 😳 pasta getirmişler pasta kestik yiyoruzz. Annesi diyo ki benim kızım pastanın cikolatanin tadini bilmez, ben cantamda onun icin sekerlemeler tasiyorum yalnizca ondan veriyorum diyo. Ama ben cok severim hep yerim cikolata diyor, iki tabak da pasta yedi kadın 😂 onlar gelmeden evvel evdeki tüm kirilicak esyalarimi da toplamistim ama bosuna toplamisim. Cocuk geldi kizimin oyun halısı oyuncaklariyla oynadı uslu uslu, ne bi ingaa ne bi lafa söze karışma ne bi başka şey büyük insan gibi oturdu çocuk. Dedim nasıl böyle oldu bu çocuk? Bu kadar disiplini kabul etmez çunku bu yastaki bi bebek. Biz hep konusuruz, anlatiriz bu boyle bu soyle diye dedi. Dedim yok anlatmakla olmaz başka bir şey var bu işin içinde. Siz anane, babane, dede ile çok gorüşmüyorsunuz sanırım dedim. Hakketten de öyleymiş 🤣🤣🤣 yoksa mumkunati yok yani brn bizimkilere diyecem ki cikolata vermeyin yasak onlar da vermeyecekler, şımartmayın diyecem şimartmayacaklar, istedigini yapmayın diyecem yapmayacaklar öyle bir dünya yok yani. Buyukler olmadan böyle egitmesi kolay tabi diyesim geldi 🤣🤣🤣
Ay maşallah ne güzel ya 😂

Kahvemi aldım geldim :kahve: :KK36:

Kızlar doğal gaz faturam gelmiş 3+1 800 tl. En fazla getirdigim ayar 45. Ortalama 40da yaniyor. Sizde nedir durumlar? Bgn itibariyle 50 ye getirmem lazim sogudu havalar hepten.
Yeni evde ne kadar gelecek çok merak ediyorum 38-40 da yakıyoruz bizde resmen şaşkınız. Senelerdir 50-60 da yakıp ısınmıyorduk😂

Emir pürede zorlandı kabızlık yaşadık bayağı sıvıya döndüm tekrar başladım şu an sıkıntı yok şükür.
Jou Jou Geçmiş olsun canım.Bizde 2 kez indi bronşiolit olduk maalesef.Dr 1 yaşına dek 3. Yü olamaz astım teşhisi koyarız dedi.Bugün hacettepeye götürdüm.Antibiyotik alerjimiz var kullanamadığınızdan iniyor.Burun yıkama yap çokça.Buhar makinan varsa serum fizyolojik ile buhar verebilirsin rahatlatır bıdıgı.
@Amazing family size de geçmiş olsun cnm.3 virüs karışmış su an.Arkadaşın çocuklarına hücum antibiyotiği diye bir ant. Vermiş dr.3 gün kullanılıyormuş onu içince toparlamışlar
Ahh kuzum midesi alışamadı demekki şimdi düzelmesine sevindim. Bende içine biraz su katıp verdim.

Sen de öyle yapıcan kuzu posayı alma zaten blendar ya da çatalla ez kıvamını biraz sulu veriyorum ben. her bebiş farklı kızım çiğnemeye çalışırdı bu direk tükürüyor üstüne kabız oluyor😒

Bugün doktorlar istediğin süt ürününü yiyebilirsin ama bebeğe henüz verme dediler.Çikolataya koştum simit vs derken çocuk 5 saattir kusuyor mukuslu ishal oldu😁
Çatalla ezdim, sonra birazda yediği kaşıkla ezdim birazda su koyup verdim. Zaten çok az verebildim 1 çay kaşığı belki.. Sevmedi ilk defa olduğu için 🙈
Ayyy yaa daha geçmemiş demekki besin alerjisi, mecbur tekrar kesmen gerekecek dimi

Ooooy afiyet olsun bizim kiz memede uyursa dağınıklığı.toplayuop kahve istiyorum bende canooo
Sagol tatlım. Tek lüksümüz kahve zaten :kahve:
Kesinlikle katılıyorum ben cocugum çikolata almadım bu minnak lar varya bir ısırmalık
Abow.bizimjiler bi geliyor Ülker çikolatalı gofret le tobe yarabbi yaaa yesin cocuk ne olacak ki
Kocamda çikolata canavarı oda eve alırdı bakıcı teyzede ağladıkça ver kızım durmadi
Dedim.bi daha abur cbur almıyorsun hepsini bitirmiş
Sonuç ağzında 5 dolgu 4 kanal var
Yok yaa anlatamazsın. Ben eşime şimdi bile abur cubur alma alınca yiyorum, saglıksız şeyleri eve sokmamak lazım sagligimizi olumsuz etkiliyor dedikce alip alip geliyor. Bi gün kulağına yaklaşıp çığlık atıcam alma dedim sanaaaaa diye 😂 belki o zaman kulağına girer 🤣
Afiyet olsun canım bizim henüz gelmedi daha amaa 850 civarı gelir gibi 40da yanıyo hep hiç 45 etmedik
ben vallahaa sabah 7 de kapatıyorum akşam 10da açıyorum buaralarr ev zaten 21 22 derece arası kızım için en ideal
Sağol guzum. Öyle aç kapa yapınca daha çok fatura gelir diye bi efsane var, doğrumu bilinmez 😅 Ben de geceleri sicak oluyo diye ayar düşürmesi yapıyorum
Yeni evde ne kadar gelecek çok merak ediyorum 38-40 da yakıyoruz bizde resmen şaşkınız. Senelerdir 50-60 da yakıp ısınmıyorduk😂
Eski ev çok büyüktüyse ya da yalıtımı fln da yoktuysa ondan da kaynakli olabilir canım. Bu sene ısınırsınız inşallah ya. Alt kat üst kat doluysa ya da boşsa o da çok etki ediyor.

Kuzum simdi uyudu sabah 10 a kadar uyudu 9ndan itibaren salladım gözleri.kapali ağlıyordu uykusu vardır diye dev ettim çok emmiyor kuzu ya verdiklerimiz çok yemiyor dun coknguzel sebze çorbası yaptım 10.kasik aldı almadi salçası yağı lezzetliyri bugun muhallebi yapcsm.muzlu pekmezi
Sende dinlenmissindir ne güzel
Pijamalarımı.bile çıkarmadım bi öğün daha sut sagicam bakalım inş oturur surec
Oyy canım allah kolaylık versin kesin açken yapıyo benimki doyamıyo bu ara çok aglıyo veriyorum susuyo

Akşam yatmadan tok tutan muhallebi kızlarrr yapabilecekseniz yapın🥰🥰 ben yapacağumm

Screenshot_20221225-093733_Instagram.jpg

Yok yaa anlatamazsın. Ben eşime şimdi bile abur cubur alma alınca yiyorum, saglıksız şeyleri eve sokmamak lazım sagligimizi olumsuz etkiliyor dedikce alip alip geliyor. Bi gün kulağına yaklaşıp çığlık atıcam alma dedim sanaaaaa diye 😂 belki o zaman kulağına girer 🤣

Sağol guzum. Öyle aç kapa yapınca daha çok fatura gelir diye bi efsane var, doğrumu bilinmez 😅 Ben de geceleri sicak oluyo diye ayar düşürmesi yapıyorum

Eski ev çok büyüktüyse ya da yalıtımı fln da yoktuysa ondan da kaynakli olabilir canım. Bu sene ısınırsınız inşallah ya. Alt kat üst kat doluysa ya da boşsa o da çok etki ediyor.
Ayy yokk ya yalanmış o denedik biz bikere oyle olmadı aksine daha az geldii siniye kadar yakmış olsaydık esim dün hesapladı bin e yaklaşmıştık dedi şiniden daha 1 haftası bitmeden yanii

Muzurlar yaa. Ben de kızımı gazını çıkartmak icin omzuna ters alinca arkada koltuk arkasinda ne varsa yerlere saçıyo anında ne ara kolun oralara kadar uzadı, ne ara gördün de devirdin yani. Çok fenalar yaa 😅 bi kaç aya evdeki tüm eşyaları kaldırırım ben, koltuk halı sehpa takılırız 😂

Geçen arkadaşlar bize bebek görmesine geldiler. Onlarında iki yaşında kızları var. Annesi televiyondan 10 dklik egitici ona gore bi cizgi film aciyomus on dk sonra film bitince kiz kendisi tvyi kapatiyomuş bittiiii diyip 😳 pasta getirmişler pasta kestik yiyoruzz. Annesi diyo ki benim kızım pastanın cikolatanin tadini bilmez, ben cantamda onun icin sekerlemeler tasiyorum yalnizca ondan veriyorum diyo. Ama ben cok severim hep yerim cikolata diyor, iki tabak da pasta yedi kadın 😂 onlar gelmeden evvel evdeki tüm kirilicak esyalarimi da toplamistim ama bosuna toplamisim. Cocuk geldi kizimin oyun halısı oyuncaklariyla oynadı uslu uslu, ne bi ingaa ne bi lafa söze karışma ne bi başka şey büyük insan gibi oturdu çocuk. Dedim nasıl böyle oldu bu çocuk? Bu kadar disiplini kabul etmez çunku bu yastaki bi bebek. Biz hep konusuruz, anlatiriz bu boyle bu soyle diye dedi. Dedim yok anlatmakla olmaz başka bir şey var bu işin içinde. Siz anane, babane, dede ile çok gorüşmüyorsunuz sanırım dedim. Hakketten de öyleymiş 🤣🤣🤣 yoksa mumkunati yok yani brn bizimkilere diyecem ki cikolata vermeyin yasak onlar da vermeyecekler, şımartmayın diyecem şimartmayacaklar, istedigini yapmayın diyecem yapmayacaklar öyle bir dünya yok yani. Buyukler olmadan böyle egitmesi kolay tabi diyesim geldi 🤣🤣🤣
Çok haklısın valla büyüklerle zor anca hep kendin bakman lazım ki bazı şeyler otursun. Benim kendi annem bile beni dinlemiyor çoğu zaman 🙈

Eski ev aşırı büyük, altı boş, yalıtımı yok, etrafı açık bi binaydı😂 çok şükür alt üst dolu yalıtım da varmış sanırım baya sıcak oluyor

Yok beee cokkolayy ilkbaşlarda hep ağladı şimdi alıştı yapsa da rahaatlasam kafasında sümük çıktımı rahatlıyo burnu
İlk zamanlar tıkanıyor muydu? Ondan korkuyorum biraz.. Ankaradaki doktor ayakta paketli 5 ml fizyolojiklerden yapmıştı. Kızardı böyle anam dedim ben yapamam.

• Beğen
Reactions: Jou
İlk zamanlar tıkanıyor muydu? Ondan korkuyorum biraz.. Ankaradaki doktor ayakta paketli 5 ml fizyolojiklerden yapmıştı. Kızardı böyle anam dedim ben yapamam.
Evett biraz burnu kızarıyo ama geçiyo o an
Tıkanıyodu belliydi simdi hırlıyo var gene şırınga bitti esim gelirken alcak aksama yaparım tekrardan

X