2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kuzum normal aşı takviminde olan bir aşı değil, son 4-5 senedir mi ne yapılıyor sanırım tam emin değilim. Normalde 12. Ayda zaten bu aşının ilk dozu var. 3-4 sene önce arkadaşımın kızını sağlık ocağından çağırdılar. Oda doktoruna yazdı. Doktoru olmasın deneme tahtası gibi oldu dedi. Kız da yaptırtmadı onu.. Dikkat edersen aşı takviminde yok neden almıyorlar takvime öyleyse bilemedim yani.
4 5 sene bile değil yeni daha 2 3 sene ancak olmuş

Ahahah evet normalde çok dikkat etmem ayrıntıya :)

Yunsev jouu size kötü haberim var ozmn bende hep sağdan emziriyordum şimdi sağ meme yumuş pammuk gibi diğeri normal kaldı 😂

Ocakta indirim olacak diyorlar inş doğrudur
Tahmin ediyorumm yaa hahahahaha ayy biz kadınlar bebe doğdumu vucut değişiyorr ciddenn

Amaaaaaa sweetgirlcandy sweetgirlcandy emzirmedi ya pek huhuvvvvvvvvv senceee :KK8: :KK8:

Ay bende yemiyorum iştah motivasyon hiç bir şey kalmadı. Az içse o da yok. Yeni mamayı da denedim. Biberonu hiç almıyor ki ağzına. Siz naptınız?
Ek gidaya basladim ya ben, mamayi bnmki de cok istemiyo da bnmki cok hakli yani alerjik mama leş gibi kokuyo, gecen gun yaptigim püreye katiyim dedim onu da yemedi, gunde 1 ya da 2 kere iciyo mecbur kalinca zorla,
Ek gidayi da cok az az veriyorum doymasin da emsin diye, zaten 2 gundur cok huzursuz hasta mi olucak nolucak mizmizmiz hep memede dursun kucakta dursun istiyo, emiyo ama doyuyomu doymuyomu bilmiyorum oyle devam ediyorum iste
Ek gidaya gecince memeye cok dusuyolar anneden ayrilma korkusu yasiyolar deniyo hep, acaba emziriyomus gibi eds ile vermeyi mi denesen mamayi, o sekilde denedinmi hic?
Emiyoo ek gidaya basladıkya bi ona bi buna olmuyo doydumu istemiyo meme
Cok az az ver ek gidayi, fazla verince emmeyip memeyi birakiyolar, esas gidasi anne sutu, ek gida yaninda az az gidecek, ben ac birakma pahasina cok vermiyorum, ztn versemde yemiyo ne versem yuzunu burusturuyo şöyle agzini kocaman actigini gormedim, bi balkabagina azcik acmisti 🤣

Arkadaşımın kızı 4 yaşında ben o zamandan biliyorum kesin 3 senesi var. Doktora 3 senedir dedim daha önceden yapılmaya başlandı dedi. Bende öncesi var demekki dedim.
Allah Allah yeğenim 5 yaşında onda yoktu eminim 🤭2 kuzenimin ikisinin 2 yaşında çocuğu var onlarda yaptırmadık yoktu 9.ayda dediler🙊 onlar mı bilmiyor ki🤭

Ek gidaya basladim ya ben, mamayi bnmki de cok istemiyo da bnmki cok hakli yani alerjik mama leş gibi kokuyo, gecen gun yaptigim püreye katiyim dedim onu da yemedi, gunde 1 ya da 2 kere iciyo mecbur kalinca zorla,
Ek gidayi da cok az az veriyorum doymasin da emsin diye, zaten 2 gundur cok huzursuz hasta mi olucak nolucak mizmizmiz hep memede dursun kucakta dursun istiyo, emiyo ama doyuyomu doymuyomu bilmiyorum oyle devam ediyorum iste
Ek gidaya gecince memeye cok dusuyolar anneden ayrilma korkusu yasiyolar deniyo hep, acaba emziriyomus gibi eds ile vermeyi mi denesen mamayi, o sekilde denedinmi hic?

Cok az az ver ek gidayi, fazla verince emmeyip memeyi birakiyolar, esas gidasi anne sutu, ek gida yaninda az az gidecek, ben ac birakma pahasina cok vermiyorum, ztn versemde yemiyo ne versem yuzunu burusturuyo şöyle agzini kocaman actigini gormedim, bi balkabagina azcik acmisti 🤣
Emmiyor ki benim kuzu sadece mama ile besleniyor. Bugün üst diş çıktı sonunda 1 haftayı geçti çekiyoruz 😢 evet ya kuzenimin çocuğunun biri alerjik mama içiyordu da kötü tadı içmiyor diyordu

İnsanın içine şüphe düşürüyorlar, korkuyorsun doğal olarak 😕 Nasıl temizledi şırınga ile mi? Temizleme işide zor 😕
Şırıngayla kuzum . Bi şırıngayı bi deliğine öbür deliğine de ayrı şırıngayla . Baya sıkti yanı. Bn tek şırıngayı ikisine paylaştırıyordum . Ama az önce bn de öyle yaptım

Ay kuzum kıyamam oh şükür ciğerlerine inmemiş kuzumun
Fena olmaz mısın ya tuhaflar yeminle
Ay bebelerimiz iyileşsin ya
Gerçi abiler ablalar getiriyor ister istemez 😞
Çok şükür kuzum ya ama belli zaten yanı bakgamdan kaynaklı çünkü öksürüyor ağzına geliyo yutuyo tekrar . Çıkarabilse . İste balgam tekrar gelince hırıltı oluyo . Ya gerçekten iyi olsunlar artık kuzum ya 🥺🙏🏼🥹

Sebze çorba ettimde yemedi pekk yaa 3 4 kaşik aldı oda ama elma suyunu hep açtı eşşeekk

Ben onun için değil bu aşı sonradan gelen bir aşı. Normalde 12.ayda yapılıyor. İsteğe bağlı yaptırılmayabiliyor. Ben zaten istemiyordum. Osman Gönülalan da geçen paylaştı tam kararımı verdim yaptırmama konusunda. Salgın yok diyor ki doğru da
Bizim ebe isteğe bağlı deyince ben de vaka yok zaten demi diye sordum. Aaa olur mu vaka çok fazla yetişkinler de bile arttı dedi 🤷 ben de düşünmüyorum şu anlık ama kafam da karışık yani

X