2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kızlar neden tereddüttesiniz içinde yumurta beyazımı ne olduğu için mi

Çiğdem mi:) İzmirlimisin sen:)

Ben vermedim canım :)
Ben onun için değil bu aşı sonradan gelen bir aşı. Normalde 12.ayda yapılıyor. İsteğe bağlı yaptırılmayabiliyor. Ben zaten istemiyordum. Osman Gönülalan da geçen paylaştı tam kararımı verdim yaptırmama konusunda. Salgın yok diyor ki doğru da

Sülalem rahat teyzoşlar
IMG_20221221_095510.jpg

Bize bu asiyida vurmazlar herlade yumurtaya alerjimiz var allahim yarabbim bu cocuk olmadik seylere tepki veriyor asida olamiyor cok uzuluyorum rotayida vurduramadik bunuda vurduramazsak eve dezenfektan makinasi aldiririm heralde 😂
Genelde vurduruyorlar kuzum ama hastanede yapılıyor aşısı bekletiyorlarmış. Arkadaşımın kızının yumurta alerjisi var onun öyle olmuş. Tabi alerji uzmanıyla karar verilir sizinki..

Aynen canim tam buğdayla yapiyorum ekmeği alerji doktoru ozaman diyete vermisti kendin yap diye ben unu kayınvalidemden alıyorum onada köyden geliyor burdurdan tarif veririm tabiki 🥰

3 su bardaği un
1 tatli kasigi tuz
1 tatli kasigi seker
1 tatli kasigi kuru maya
2 Yk z.yagı
1 Su bardağı ılık su

Canim bunları kendin hamur kulak memesi kivaminda ele yapiscak sekilde olana kadar ayarlarsin sonra bi dinlendir 15 dk kadar bidaha yogur sekil ver yada kaba koy birazdaha dinlensin sonra 200 220 derecede ustu kizarana kadar pisir 10 dk falan ustu kizarinca 160 170 derecede 30 dk 40 dk icini pisir cikincasa keki sardigimiz gibi sar bekler sogusun

Ben uzerine cigdemde atiyorum bazen guzel oluyor
Teşekkürler kuzum şeker bir sıkıntı teşkil eder mi acep

Kızlar neden tereddüttesiniz içinde yumurta beyazımı ne olduğu için mi

Çiğdem mi:) İzmirlimisin sen:)

Ben vermedim canım :)
Kuzum normal aşı takviminde olan bir aşı değil, son 4-5 senedir mi ne yapılıyor sanırım tam emin değilim. Normalde 12. Ayda zaten bu aşının ilk dozu var. 3-4 sene önce arkadaşımın kızını sağlık ocağından çağırdılar. Oda doktoruna yazdı. Doktoru olmasın deneme tahtası gibi oldu dedi. Kız da yaptırtmadı onu.. Dikkat edersen aşı takviminde yok neden almıyorlar takvime öyleyse bilemedim yani.

Kuzular gece doğru düzgün uyuyamadı boncuğum hep o balgam yüzünden . Sabah 6dan sonra anca uyuyabildi . Sonra aldık aile hekimine götürdük . Bi çocuk acile götürürseniz iyi olur dedi . Ciğerlerinden ses duydun gibi dedi belki film isterler belki yatış bileğiyle yapılabiliyor bazen dedi. Tabi bn o an çok fena oldum üzüldüm üzülme sadece tedbiren bi görsünler bakalım dedi. Hemen 9Eylul ünv çocuk acile gittik . Dr dinledi fln nefesine külahıma karnına her yerine baktı. Sonra bi burnunu temizledi 5dk sonra yine dinleyeyim dedi . Emziriyordum yine dinledi sorun yok dedi ses güze geliyo ama iki saatte bir hatta saat bası bile temizleyebilirsin burnunu dedi .
İçim rahat etti ya şükür

Ben actim canim yogurt verdim kapya domates ve kırmızı üzümde yedi onlara tepki vermedi ama yumurtaya verdi kendimde tuketiyorum artık herseyi yumurta ben yedigimde birsey olmuyor ama azcik kendi yedi ishal kusma ve kabarıklik oldu korkma ver ben toplu igne ucu kadar verdim ilk o bile yetti bize sende azcik ver bakalim nolcak ben bu ara cok birsey yediremiyorum disi patladi bitane cok huysuz kasigi alip geri vermiyor agliyor kendi kendine kasiyor orayi emmek istiyor sonrada
İyi bari canım bende fırınlanmış süt ürünleri ile başladım bakalım kontrole gidince yoğurt yemeye de başlayabilrim
Yaa o kadar az bir miktarda bile tepki veriyor öyle mi. Kontrole gitmeden Bi deneyim o zaman yumurtayı 🥴
Maşallah diş de gelmiş 🤩
Emiyoo ek gidaya basladıkya bi ona bi buna olmuyo doydumu istemiyo meme
Fazlasını sağ kuzum dondurucuya at onunla tarifler var onları yaparsın 🤩

• Muhteşem
Reactions: Jou
Kuzular gece doğru düzgün uyuyamadı boncuğum hep o balgam yüzünden . Sabah 6dan sonra anca uyuyabildi . Sonra aldık aile hekimine götürdük . Bi çocuk acile götürürseniz iyi olur dedi . Ciğerlerinden ses duydun gibi dedi belki film isterler belki yatış bileğiyle yapılabiliyor bazen dedi. Tabi bn o an çok fena oldum üzüldüm üzülme sadece tedbiren bi görsünler bakalım dedi. Hemen 9Eylul ünv çocuk acile gittik . Dr dinledi fln nefesine külahıma karnına her yerine baktı. Sonra bi burnunu temizledi 5dk sonra yine dinleyeyim dedi . Emziriyordum yine dinledi sorun yok dedi ses güze geliyo ama iki saatte bir hatta saat bası bile temizleyebilirsin burnunu dedi .
İçim rahat etti ya şükür
Gecmis olsun canim

X