2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Yan yatma derdi başladı bizde de çok şapşik yaaa devriliyor sırt üstü tekrar tekrar deniyor uykuda 😂

Hahahah yerim ya
bizimkinide ben memeden alınca yan yatiriyorum yoksa uyanıyor
Bu aralar dalamiyor bi o.meme bi diğer meme bi sağ bi sol bende yeter ulen diyorum hemencik besige bazen susuyor bazen ağlıyor hooop geri memeye

Canim yeni evin nasıl sıcak.oluyor mu biz.hala.salondayiz.cok soğuk.yatak.odas i
sweetgirlcandy sweetgirlcandy
Soguk dedigin nekadar derecesi bak biz bugece yatakodanın kaloriferi kapattık inan kızımm sabah a kadar kesintisiz uyudu uyanmadı 1 kere uyandı memeye sadece kendiniz soguk desenizde bebek üşümüyodurr haa 21den assağa oluyosa tabi sogukturr rusyalılar 18derece tutuyormuş odayı düşün yanii benim oda kalorifer kapalı olunca 22 ye düştü sabaha karşı
Simdi az açtımm 10na kadar iyice soğuk oluyo sonra
TErmometre cidden önemli uzmanlar hep.öneriyor 21-23 arası olması lazım diye serin olcakki burnu açılcak banada çok iyi geldi burnum açıldı hiç beklemiyodum kızım çok rahat uyudu

Kuzum oglana aldığım tarhana var bi abla yapıyor onunla yaptım tuzsuz baharatsiz
Olur herhalde yani ama sevdi versem baya yerdi yani yarında sebze çorbası ya da tavuk.yapim diyorum ise başlamadan en azından ek gıda ile bi sekilde aç.kalmasin istiyorum biberon almadı yarın tekrar denicem
Bendede biberon var ama kaşık değill
Kullanmıyorumm metal kaşıkla su ve mama veriyorumm drum metal kaşıkla ver dedi

Kizlar şimdi bi konudan bahsetmek isriyorum.son zamanlarda ilgimi çeken bir konu.siz insanlarin enerjilerinin evinize,ruhunuza yansima yaptiğina inaniyo musunuz? Son zamanlarda bebek gormelere cok misafir geldigi icin aklima takiliyo..bazi insanlarin enerjisi beni düşuruyo gibi hissediyorum gerçekten de.bazi yontemler var misafir gidince koltugu sirkele,evi disa dogru supur felan,siz inaniyor musun ne bileyim ya da ilgilenen oldu mu boyle şeylerle?

Ben ara ara sirkeli suyla cidden evin enerjisi değişiyor havası bile değişiyor.
Canlar tek tek alıntılayamadım teşekkür ederim bizi düşündüğünüz için. Hala devam içmemeye. Bugün en sonunda eşime dedim Ankaradaki doktora götürelim. Aradık gelmeyin demiş. Eşim anlatmış her şeyi. Üst diş zorlar diğerlerine göre daha ağır olur demiş. İştahsızlık dönemine de denk gelmiş olabilir demiş. 2 tane şurup yazmış iştah için. Birisine baktım alerji şurubu onu vermem uyku falan yapıyormuş ki alerjilik durumumuz yok ki. 3 4 gün verin düzelmezse idrar tahlili verin demiş. Keşke verebilsek de aklımızdan çıksa idrar yolu enfeksiyonu. Eczacı da başka bir iştah şurubu önermiş bitkisel falan övmüş. Eşim onu da almış gelmiş.

Bu arada sürekli beyaz diş görünüyor yom oluyor. Anneannem geri gömülür o dedi. Bugün tetagil ve diş fırçası ile masaj yaptım beyaz olan yer koyulaştı morardı sanırım çıkmaya yakın. Gerçekten çok çok zormuş annelik. Bıngıldak tabi gün içinde ara ara çöküyor su veriyorum düzeliyor. Ek gıda yine iyi gidiyordu 2 gündür onu da istemiyor. Her şeyden tiksinmiş gibi. Ağzını silerken bile gözlerini kapatıp dudağını büzdürüyor. Lütfen dua edin düzelsin 🙏🏻

Canım benim sweetim inş düzelir bir an önce 🙏

Canlar tek tek alıntılayamadım teşekkür ederim bizi düşündüğünüz için. Hala devam içmemeye. Bugün en sonunda eşime dedim Ankaradaki doktora götürelim. Aradık gelmeyin demiş. Eşim anlatmış her şeyi. Üst diş zorlar diğerlerine göre daha ağır olur demiş. İştahsızlık dönemine de denk gelmiş olabilir demiş. 2 tane şurup yazmış iştah için. Birisine baktım alerji şurubu onu vermem uyku falan yapıyormuş ki alerjilik durumumuz yok ki. 3 4 gün verin düzelmezse idrar tahlili verin demiş. Keşke verebilsek de aklımızdan çıksa idrar yolu enfeksiyonu. Eczacı da başka bir iştah şurubu önermiş bitkisel falan övmüş. Eşim onu da almış gelmiş.

Bu arada sürekli beyaz diş görünüyor yom oluyor. Anneannem geri gömülür o dedi. Bugün tetagil ve diş fırçası ile masaj yaptım beyaz olan yer koyulaştı morardı sanırım çıkmaya yakın. Gerçekten çok çok zormuş annelik. Bıngıldak tabi gün içinde ara ara çöküyor su veriyorum düzeliyor. Ek gıda yine iyi gidiyordu 2 gündür onu da istemiyor. Her şeyden tiksinmiş gibi. Ağzını silerken bile gözlerini kapatıp dudağını büzdürüyor. Lütfen dua edin düzelsin 🙏🏻
Oyyy bayaa zorluyo bu diş ahsenii yaa midesi bulanıyo bellikii düzelecekk bak dr da ne güzel demiş demekki üst diş yapıyor en zor iş diş cidden ya allah yardımcımız olsunn💜

Off çok güldüm yaa bu bebikler nasıl bişi belis uyanmış yatağında yüzüstü dönüp oynuyordu kendi kendine kucağıma aldım yanıma yatırdım elini yüzüne götürdü 🤦‍♀️ bu şekilde üff dedi 😳 kızın rahatını bozdum hanımefendinin 😂

Off çok güldüm yaa bu bebikler nasıl bişi belis uyanmış yatağında yüzüstü dönüp oynuyordu kendi kendine kucağıma aldım yanıma yatırdım elini yüzüne götürdü 🤦‍♀️ bu şekilde üff dedi 😳 kızın rahatını bozdum hanımefendinin 😂
Hahahahahahah benimkizda yanıma alınca öyle yapıyorr ne o erken yatırırsan öyle olur 🤣🤣🤣

Cok şükür geçmiş olsun vallahi çok zor ya
Bende sabah kahvaltıda 1/6 yumurta verdim
1 çay kasigindan az pekmez verdim şu takviye ettim çok az muz verdim
Tarhana yaptım tuzsuz tatsız:)
Ben ek gida da biraz ilerlim.diuorum ocakta haftada iki gün olmayacağım annem bakacak
Süt saçma olayına giremiyorum sürekli memede kiz azbisi sagdim biberonu verdim ama tam kavramadi diliyle itttirdi oyoy
Bende süt sağamıyorum dediğin gibi uyanikken emiyor surekli canı sıkıldıkça. Ek gıda isi zor canım bende bi cok sey verdim tarhana sebze falan ama 2 3 kasiktan sonra emmek istiyor agliyor kasik mama demedik onu sevdi cok sende bi dene istersen hem tok tutuyor ben gece verdim bi kez ozaman 1 kez uyandi sadece

Hahahahahahah benimkizda yanıma alınca öyle yapıyorr ne o erken yatırırsan öyle olur 🤣🤣🤣

Sorma ya napim en son 7ye kadar zorla tutuyorum uykusu geliyor pazar günü adanaya ailemin yanına gidiyorum kalabalık diye belki geç yatar da alışır umudum 😳

Canım benim 😓 Allah yardımcınız olsun inşallah şu dönemi çabucak atlatırsınız iştahı açılır 😓 bıngıldak çökmesi nasıl oluyor. Bazen aklıma takılıyor fark edilir dimi

Kizlar şimdi bi konudan bahsetmek isriyorum.son zamanlarda ilgimi çeken bir konu.siz insanlarin enerjilerinin evinize,ruhunuza yansima yaptiğina inaniyo musunuz? Son zamanlarda bebek gormelere cok misafir geldigi icin aklima takiliyo..bazi insanlarin enerjisi beni düşuruyo gibi hissediyorum gerçekten de.bazi yontemler var misafir gidince koltugu sirkele,evi disa dogru supur felan,siz inaniyor musun ne bileyim ya da ilgilenen oldu mu boyle şeylerle?
Ben inanıyorum canım evi de mutlaka sirke damlattığım suyla silerim gittiklerinde

hic duymadim o silkme hareketini,ewt değişikmiş.ben hic bilmiyodum bi tarz şeyleri yeni yeni onume gelince ilgimi ćekmeye başladi.hatta ben nazara da inanirim ama fazla takilmam,kv gilin bize aldiği nazar boncuklarini say say bitmez,hepsi bi koşede oyle eskiyolar,nazar boncuğunun korumasina da inanmam:))ama enerji kavrami bi mantikli gelmeye başladi bana
Nazar boncuğu korumasına ben de inanmam ama enerji düşüren insanlar var malesef. Kv evde üzerlik otu yakar mesela ocakta nazara iyi geldiğini söylüyor

AA nazar insanı çatlatır derler bizim buralarda kuzum. Bn de bebişin foto sunu aylık haftalık foto çektikçe yüzünü kapatıp koyardım ama her koyduktan sonra bi huysuzluk fln bi gün annem çok kızdı niye koyuon fln dedi. Dedim yüzünü kapatıyorum anne . Olur mu dedi insan gözü bu kıyafetine bile nazar eder . O gün beri hiç koymuyorum kuzum ya . Biraz daha büyüsün bakalım da
Yüzü görmesine gerek yok ki bazıları çocuğun varlığına bile nazar edebiliyo ☺️

X