2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ah kuzum ya bi noktadan sonra sabır tükeniyor dunde ben kızdım uyu artık diye konuşuyor u u u diye çok zor ya
Ben uykudan sen mamadan
Bende kızdığında eşim yorum yapınca daha bir kahirlaniyorum ama annelerin stresini anlayamazlar
Evet ya valla ikimizde resmen sınanıyoruz. Yani sürekli aklıma başka şeyler geliyor. Kanda bişey çıkmadı idrar veremedik acaba idrar yolu enfeksiyonu mu ya da reflü mü diye düşünmeden edemiyorum. Dişten olduğuna %100 emin olsam bu kadar takmam. Ama sanırım da diş heralde iyice belirginleşmiş dün beyaz gördüm bugün yoktu siyah olmuş ondan sonra çıkıyor sanırım geçen de öyle oldu. Ama su içiyor ek gıda da eh işte yine yiyor. Sadece mama da böyle olunca 🤷🏼‍♀️

Kizlar güneş ne yüzüstü ne sırt üstü yatıyor sürekli tutunup kalkmaya çalışıyor sizde durumlar böyle mi sürekli kucak ya da ayakta tutunurken tutmak gerek oyuncaklara emekleme pozisyonunda atlıyor ama tabi ben tutucam
Bugün benim dana da sürekli bi kalkmaya çalışıyordu. 2 gündür de dönmeyi öğrendi iyice. Bu sabah mizmizlaniyodu arkamı döndüğümle beşikte göz göze geldik yüz üstü dönmüş bana bakıyor beşiği üstten 😂

Sezeryana ilk girince belden yapilan iğne tansiyonu düşuruyoya,benimkini yerle bir etti..anestezi uzmanina dedimki dogurmuycam midem cok bulaniyo,şu örtüyüde biraz çekin boğulcam dedim :KK70:
Bana da kusarsan yan çevir şuraya kus dediler 😂 bende salak salak konuştum bebek doğdu gamzesi var diyorlar evet o kadar ayvayı boşuna yemedim diyorum 😂😂😂

Kizlar ya benim oğlan çok tembel sanirim hiç bir gelişme yok hep aynı babıldamıyor sadece agi anne puuu dio oturmuyor hemen yana yatiyor gel gel yapiyoruz tepki vermiyor gülüyor gunde 2 saatimi sadece ona ayiriyorum ugrasiyorum konusuyorum isimi gucumu birakip ama o sadece bakiyor tepki vermiyor gulme ve ciglik atma disinda 😑 pinpirikliyim biliyorum ama bicok bebegin bu aylarda oturmaya kelime kurmaya calismasina sahit olunca kendimi sorguluyorum
Benimki de söylemiyor ki öyle şeyler. Garip garip sesler çıkarıyor. Gel gel yapıyor bide alkış yapmaya çalışıyor bazen. Oturma desen devriliyor hala desteksiz tam oturamıyor

Offf yaaa kaynatma işlemleri bittiği gün göbek atıcam 🤣 Üstüne hiç bakmadım bir bakayım. Sadece aldığım yerde satıcıya soru sormuşlar, ilk kullanımda kaynatmak gerekiyor mu diye oda ılık sabunlu su ile yıkarsanız yeter diye cvp verilmiş. Sadece ilk kullanımda kaynattın dimi sonrasında hep yıkayıp kullanılıyor. Saolasın bu arada 🙏
Arada da kaynatıyorum ben🙊😂

yaa aslında baya da az yiyor. sabah en fazla yarım yumurta sarısı, öğlen 1-2 çorba kaşığı yoğurt, ikindi 3-4 çay kaşığı sebze zeytinyağlı (patates filan vermiyorum) , akşam 5-6 çay kaşığı elma yada armut püresi. çok mu bu sence??
Oo sen 4 öğün mü yapıyorsun canım. Walla bize göre çok çünkü bnm kız açmıyo bile ağzını yemiyo yanı. Emiyorsa eğer bana biraz çok geldi 4 öğün ama mama yla besleniyorsa gayet normal . Tabi yine de sen daha iyi bilirsin ne kadar ihtiyacı olduğunu canim

Yaaa beraberr ooyyyy ablada hoşuna gitmistirr
Gitmez mi hemen kardeşine gidiyo bana baktığı fln yok 😂 o da ablayı görünce yüzünde gülücükler acıyo hemen. Bn bebek arabasını sürerken o da kenardan tutar illa bana yardımcı oluyormuş kardeşine destek oluyormuş 🙈😂

• Muhteşem
Reactions: Jou
Gitmez mi hemen kardeşine gidiyo bana baktığı fln yok 😂 o da ablayı görünce yüzünde gülücükler acıyo hemen. Bn bebek arabasını sürerken o da kenardan tutar illa bana yardımcı oluyormuş kardeşine destek oluyormuş 🙈😂
Yaaaaaaaaaaaaaa 🥲 2ci bebe fikri için çık aklımdannn :eek: :eek:

Oo sen 4 öğün mü yapıyorsun canım. Walla bize göre çok çünkü bnm kız açmıyo bile ağzını yemiyo yanı. Emiyorsa eğer bana biraz çok geldi 4 öğün ama mama yla besleniyorsa gayet normal . Tabi yine de sen daha iyi bilirsin ne kadar ihtiyacı olduğunu canim
emiyor, gece yatmadan önce 90cc mama veriyorum sadece. doktor bize böyle yapmamızı söyledi 🤷🏼‍♀️. aslında miktarlar çok az olduğu için dört öğün sayılmaz. hepsini toplasan yarım bebek kavanozu eder. meyveyi sabah versem, yoğurdu sebzeyle versem iki öğün oluyo mesela 😂 bi de alışmazsa diye korkuyorum o yüzden 1 kaşık da olsa veriyorum hepsinden her gün.

Benimki de söylemiyor ki öyle şeyler. Garip garip sesler çıkarıyor. Gel gel yapıyor bide alkış yapmaya çalışıyor bazen. Oturma desen devriliyor hala desteksiz tam oturamıyor
Kiz valla normal olan bebe anormal geliyor bazen bana milletin cocuklarini gorunce bide canli canli yakin cevremdekilerin cocuklari oldugu icin bian korkuyorum 🤣

emiyor, gece yatmadan önce 90cc mama veriyorum sadece. doktor bize böyle yapmamızı söyledi 🤷🏼‍♀️. aslında miktarlar çok az olduğu için dört öğün sayılmaz. hepsini toplasan yarım bebek kavanozu eder. meyveyi sabah versem, yoğurdu sebzeyle versem iki öğün oluyo mesela 😂 bi de alışmazsa diye korkuyorum o yüzden 1 kaşık da olsa veriyorum hepsinden her gün.
Anladım canım ya bebekten bebeğe çok farklı bu isler . Neyse sen zeytinyağını sur dene bence . İns ilerlemez çatlak vs olmaz kuzum

X