2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ya sen ankara da ki dr la devam et bnce canım. O daha tecrübeli anlaşılan. Bazı dr lar cidden anneleri üzüyo panik olmamıza sebep oluyo. Bi de bazı özeller sırf para almak icin de tahlil istiyo malesef .
Bnde değiştirdim geçen ay. Yeni dr bir sürü tahlil istedi e yaptırmasan icin rahat olmuyo yaptırdık artık.
Kiloya takılma hiç aylık persentil icindeyse sorun değil. Ama bundan sonra alımı düşer tanı. Hele bi de emeklemeydi yürümeydi derken full hareket
Ankara Antalya kadar yakın olsa hiç burayla uğraşmayacağım ama uzak kuzum her zaman gidemiyoruz. Normalde 5. Aya gideriz diyordum gidemedik. Burdaki ilk doktordan memnun kalmayıp değiştim süreklide farklı doktora gitmek kafa karıştırıyor. Takılmıyordum hiç ama işte şüphe soktu insanın içine.. Şimdi kafamdan çıkardım artık normal olduğunu öğrenince..

Bizim kan ilacı. Asıl bombaya bakın kaçıncı aysa o kadar damla diyor bu nasıl bi mantık ulen
Eki Görüntüle 3177669
Alla alla 2 yaşına kadar da Demir kullanımını ilk defa duydum. Bizim doktor 1 yaşa kadar kullanılacak demişti. 9. Ayda kan tahlili var bide..
Bunlara da doktor mu söylüyor böyle bir şey anlamadım gitti.

Çok normal canım eskisi gibi olmuyo tabi ama geçer gider merak etme hiç. Bi sure sadece sabır de sık dişlerini .
İnşallah canım , sağolasın, öpüyorum ❤️
Şuan hepimiz aynı zamanlarda değişik süreçler yaşıyoruz. Bende stres, sinir, panik seviyeleri yüksek 🙈 Bizde çok tartışır olduk eşimle.. Ondan bundan şundan sebeplerle.. Yeterki sağlık olsun her şey düzene girecek inşallah 🙏 Arada birlikte vakit geçirmek lazım.. Bugün instagramda bir yazı denk geldi. Çocukla yatma ile ilgili.. Bebekler annelerin yanında yatarak güven hissederler fakat bu sefer eşler birbirinden uzaklaşıyor gibisinden bir yazıydı. Doğru aslında her açıdan ister istemez. Bebekle kimimizin eşi ilgileniyor kimimizinki daha ilgisiz.. ee biz anne olarak sürekli bebeklerleyiz. Uykusuz, yorgun, endişeli.. Birde evdeki curcuna vs.. arayı iyice geriyor 😕 Arada güzelce anlatmaya çalış kendini kuzum.. Her şey daha güzel olucak inşallah..
Bende iyiyim yorgunum bazen uykusuz sinirli panik her şeyden var anlayacağın 😁 Bebişimde iyi büyüyor daha fazla kucak daha fazla oyun gezme istiyor. Ek gıdaya başlamam lazım ama bilgim yok doktor bir anlatamadı bu nasıl iş diye girdim yine strese 🙈
Ne kader güzel yazmışsın uzun uzun hem de🥰 dediğin gibi ben kızlardan biriyle yatıyorum, birkaç kez beşiğine koymayı denedim ama olmadı, ben pes ettim sonunda, eşim de salonda yatıyor ve karı koca gibi değiliz, aynı evi paylaşan 2 kişiyiz resmen, işten geldiğinde yardımcı olsa da ben evli olduğumu hissedemiyorum vs, öyle işte..
Annelik zor işmiş gerçekten. Kucakçı bu minnoşlar🥰 strese girme valla, yiyecekleri varsa yiyorlar, istemezlerse kırkı takla at yemiyorlar 😅benimkilerin ikisi de birbirinden çok farklı, biri yiyor, biri çığlık ata ara bir hal olup 1 çay kaşığı bile yemiyor çoğu zaman🤦🏻‍♀️
Doktorlar hep farklı yaklaşıyor ama biz ilk olarak patates, havuç, kabakla başlamıştık, 3er gün arayla. İlk gün 1 çay kaşığı, 2.gün 1 tatlı kaşığı, 3.gün 1 yemek kaşığı şeklinde. Katı olduğundan yağ ve bazılarını anne sütü ile karıştırmıştım. Bu şekilde denemeye başlasan mı doktorun anlatana kadar

İnşallah canım , sağolasın, öpüyorum ❤️

Ne kader güzel yazmışsın uzun uzun hem de🥰 dediğin gibi ben kızlardan biriyle yatıyorum, birkaç kez beşiğine koymayı denedim ama olmadı, ben pes ettim sonunda, eşim de salonda yatıyor ve karı koca gibi değiliz, aynı evi paylaşan 2 kişiyiz resmen, işten geldiğinde yardımcı olsa da ben evli olduğumu hissedemiyorum vs, öyle işte..
Annelik zor işmiş gerçekten. Kucakçı bu minnoşlar🥰 strese girme valla, yiyecekleri varsa yiyorlar, istemezlerse kırkı takla at yemiyorlar 😅benimkilerin ikisi de birbirinden çok farklı, biri yiyor, biri çığlık ata ara bir hal olup 1 çay kaşığı bile yemiyor çoğu zaman🤦🏻‍♀️
Doktorlar hep farklı yaklaşıyor ama biz ilk olarak patates, havuç, kabakla başlamıştık, 3er gün arayla. İlk gün 1 çay kaşığı, 2.gün 1 tatlı kaşığı, 3.gün 1 yemek kaşığı şeklinde. Katı olduğundan yağ ve bazılarını anne sütü ile karıştırmıştım. Bu şekilde denemeye başlasan mı doktorun anlatana kadar
Annelik çok zor 🙈 Ekran resmî aldım biraz daha beklerim olmadı bu tarz başlarım artık sanırım.. buharda haşladığın patatesi çatalla ezip üstüne zeytinyağı döktün dimi peki günde 1 defa mı vermek lazım

YunSev YunSev geçmiş olsun kuzu yaa, biri bitmeden öbürü başladı demek. Hastaneye gittiğimde çocuktan geçilmiyordu acayip bir salgın var. Okula gidip de sağlam kalmak imkansız galiba 😞

Sagol kuzum ya vallahi çok zor
Hastalıktan mi neden bilmiyorum uykusu var ama çığlık çığlığa kaldırınca keyifli oyun oynasınlar diye bakıyor
Bittim vallahi dun gece sıfır uyku bu gecr sıfır uyku

Benim çocuğum niye ergen gibi gece yarısına kadar uyumaz yahu. Uyumayan bebek var mı başka helloooo 🤪🤪

Ben de 8:30 9 gibi başlıyorum uyutmaya yarım saat kestirip kestirip uyanıyor tekrar deneye deneye krizler başlıyor içeri gelince bir gülmeler bir neşeler 😂 23:30 gibi uyuyor hayır sabah bari geç kalk dimi sabah da 6:30 7 gibi kalkıyoruz
Benim oğlan da geçer uyumuyor mümkün degil, 9 9bucuk gibi yatiriyorum, onu şekerleme olarak görüyor ve uyanıyor 20dkda. Sonra gece 12ye kadar geri uyutma çabası.. benimki gece yatmaz gündüz kalkmaz, aynı ablası gibi. Genlerden mi geliyor bu da ne anlamadim😁

Ya benim bebem su içmiyor jou😔😔😔 sulukla biberonla kaşıkla çay bardağıyla denedim yok. Alıyor ağzına olduğu gibi geri çıkarıyor hiç yutmuyor. Doktor demiş dimi size? Of bi dahaki randevuda sorayım ben de, napsam da içirsem 😞
ayynii. direkt tukuruyo disari 😔 nasi alistircam bilmiyorum. corbalari da tukuruyo, sadece pure kivaminda yiyo. bi tarhanayi icti. bogazindan sivi gecmiyo resmen, haliyle de kabiz 😭

Alla alla 2 yaşına kadar da Demir kullanımını ilk defa duydum. Bizim doktor 1 yaşa kadar kullanılacak demişti. 9. Ayda kan tahlili var bide..
Bunlara da doktor mu söylüyor böyle bir şey anlamadım gitti.
Evet bende 1 yaş diye biliyorum. Bir de ayına göre damlayı ilk kez duydum biz şu an 10 damla kullanıyoruz o diyo 10 aydan 2 yaşa kadar

ayynii. direkt tukuruyo disari 😔 nasi alistircam bilmiyorum. corbalari da tukuruyo, sadece pure kivaminda yiyo. bi tarhanayi icti. bogazindan sivi gecmiyo resmen, haliyle de kabiz 😭
Çorbalar ama şimdi püre gibi olmalıymış zaten sulu olunca mideyi şişiriyormuş. Sıvı olunca benim kız da öyle ağzından kaçırıyor yarısı dökülüyor

2 saattir kıvranıyor yatakta acıktı biliyorum 19.00 da içti 12 de içmemişti. Kalktım yaptım ne mümkün içmiyor. Zorla tuttum yarım saat falan ara ara ağlama yarısını zor bela içti. İç artık diye kızdım eşimde bağırıyorsun çocuğa dedi bide ona oturdum ağladım. İçmeyince mamayı çıldırıyorum yaa valla psikolojim bozuldu artık

2 saattir kıvranıyor yatakta acıktı biliyorum 19.00 da içti 12 de içmemişti. Kalktım yaptım ne mümkün içmiyor. Zorla tuttum yarım saat falan ara ara ağlama yarısını zor bela içti. İç artık diye kızdım eşimde bağırıyorsun çocuğa dedi bide ona oturdum ağladım. İçmeyince mamayı çıldırıyorum yaa valla psikolojim bozuldu artık
Bebelere de zor yaa tamamen yabancı bir dünyaya alışma, kim bilir ne yaşıyorlar dünyalarında, annelere de zor bebeğin iyiliğini düşünme derken sinirli olabiliyoruz. Ahh kuzum ya kıyamam sen ister misin sanki bebişe bağırmayı.. Üzme kendini 😔 şarkı söyleyerek vs eğlenceli bir şekilde yapsan içer mi ki benimkide bazen memeyi almıyor zorlayınca ağlıyor bağırıyor.

X