2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Bilemedim ya cok yöntem var simdi fırında deniycem olmazsa dedigin gibi yaparim bidahakine. Ya tencerede mayaliyorduk once sulu olurdu ama guzel olurdu bu acemligime denk geldi bide benim buz dolabinin raflari cok dar ya yogurt tenceresi sigmiyor kavanoz daha iyi olcak diye ondan yaptim olmadi yeni bi tencere alirim

Kavanozlar soğuksa direk süt de soğumuş olabilir
Olmazsa kavanoza hafif sıcak koy ona göre mayala tenceredekinsicaklik yanıltıyor

Tabi canım en ufak şeyde huysuzlamıyor maaleseff hayırlısıyla şu kış biteyd
İnş canım ya valla her an hasta olacak diye korkuyorsun hep
Buhar makinesi var mi onu çalıştır demiştim ya ahsende öyle olduydu burnu fena tıkandı 3 gün onu açınca geçmişti
Yok kuzum buhar makinesi sağlık ocağında burnunu açtılar rahatladı biraz inş gece kötü olmaz
Geçmiş olsun kuzum
Saol canım
Geçmiş olsun canım çabuk toparlar inşallah 😘
İnş canım saol

Ben fırını 50 derecede 5 dk calistirip kapatıyorum. Sonra kavanozlara koyduğum mayaladigim sütü ağzını kapatmadan fırına koyup 5,6 saat maksimum fırında tutuyorum. Taş gibi susuz yoğurt oluyor hem de çok pratik 😍
Ben de aynen bu şekilde yapıyorum 👍🏻
Benimkide tadımlara başladık amaa pek sey etmiyo bikaşık yedi hep bugun meyve verdim suyu ictii puresini yemedi elini gösteriyo mememe meme istiyo 🤣🤣🤦‍♀️
Of ben de hazırlıyorum 2 kaşık ya alıyo ya almıyo. Hepsini ben yiyorum. Daha küçükler galiba ya da benim bebem hazır değil :KK43:
Ya kuzular havalar malum hastalıklar fln. Bebeklere kaç güne bir banyo yaptirionuz. Walla bugün yaptırasın vardı ama resmen gözüm korkuyo ya
Ben 2 güne bir yaptırıyorun max 3. Klimayı açıyoruz banyodan sonra da sıcak tutuyoruz sonra uyku vakti geliyor zaten. Akşam yaptırıyoruz dışarı yıkayıp çıkarmam
Bu arada ben hastalıklarla uğraşmaktan yazık bebişim de hasta olmaktan gelişimini destekleyemedk pek.
Desteksiz oturma
Emekleme
Bunlar herkeste başladı mı kızlar?
Emekleme de yok desteksiz oturma da yok. Anca dönüyor ama onu bile çok yapmıyor canı isterse
Bilemedim ya cok yöntem var simdi fırında deniycem olmazsa dedigin gibi yaparim bidahakine. Ya tencerede mayaliyorduk once sulu olurdu ama guzel olurdu bu acemligime denk geldi bide benim buz dolabinin raflari cok dar ya yogurt tenceresi sigmiyor kavanoz daha iyi olcak diye ondan yaptim olmadi yeni bi tencere alirim
Kuzum soğumuştur. Kış olduğu için fırının mutlaka ısıt önceden. Ayrıca hep 48 derece yazıyor ama ben kışın 52 53te mayalarım, zaten kavanoza bölerken de soğuyor
Kizlar ben oglana tarhana corbasi ve meyve sebze purelerinin hepsini verdim bide denemek icin sut iceren tarhanada verdim 3 gün kuzenim vermisti onuda benim oglanda bi sorun olmadi hatta ilginç bir sekilde kakamiz puturlesti doktorumu aradim alerjisi bitmis olabilir dedi
Ay çok sevindimm🥰🥰 anneye diyetini açtırıyorlar yavaş yavaş böyle durumda. Bişey dedi mi doktorun yani artık yiyebilecek miymişsin?

Cocuklarla disari cikarken ne kadar ince giyinirsem o kadar rahat ederim modundayim hep ama bu sefer olmadi.kişlik kabanla arabada felan zor oluyo.bizim minik surekli kucağima gelmek istiyo bide

Benimkide oyle ya haklısın zor oluyor bu sefer
Bugun 11 i geçerken uyudu 1 saat 10 dk fln o sırada yemek yapacaktım büyük heyecanla oyun oynayalım dunkinden dedi sonuç heryer heryerde makinayi açmam lazım
Ispanaklar yarım kaldı 😀

kizlar bebekleriniz inanilmaz tatli hareketler yapmaya başladilar degil mi..6.ay donum noktasi bu anlamda.bunun 7 si var 8 i var..aklıniza mukayet olsun tatliliklari karşisinda,ozellikle yeni anneler sozum size:anne:

Surekli oyun istiyor yatirdikca ağlıyor kaldırıyorum gülücükler bide kucağımdayken yapışıyor yakama ayakta tutuyor kendini yatiramiyorum 😀 herseyi karıştırmak istiyor abisi gb tepsi manyağı

Surekli oyun istiyor yatirdikca ağlıyor kaldırıyorum gülücükler bide kucağımdayken yapışıyor yakama ayakta tutuyor kendini yatiramiyorum 😀 herseyi karıştırmak istiyor abisi gb tepsi manyağı
Ne kadar güzel guluyolar yaa bizimki ablasi komik hareketler yaptikça kahkaha atiyo:) seninki surunmeden yurumek istiyo heralde aceleci:)

Benimkide oyle ya haklısın zor oluyor bu sefer
Bugun 11 i geçerken uyudu 1 saat 10 dk fln o sırada yemek yapacaktım büyük heyecanla oyun oynayalım dunkinden dedi sonuç heryer heryerde makinayi açmam lazım
Ispanaklar yarım kaldı 😀
kIz ispanak yikamayi hic sevmem yaa bilmem kac kere su değistiriyorum cok zamanimi aliyo

Kızlar bebısımın burnundan hırıltı geliyor serumla çekiyorum ama temız hıcbır sey gelmıyor neden olabılır. Yatar pozısyondayken ses gelıyor sadece

insallah burslu kazanirlar.biz 4. Siniftaki bursluluga hazir ol diyoruz bizim kiza yoksa kardeşiyle birlikte baya yorulcaz
Şimdiden o strese girmesin bnce canım. Çocuklar da yaşayamıyo çocukluğunu ya. Daha minicikken sınav yarış deneme . Tabi ins başarılı olurlar gönül hep öyle istiyo

Kızlar gıda alerjisi olabilir mi belirtilerine baktım da İnt den belisteki gibi göz kızarıklığı ve burun tıkanıklığı var. Eğer gıda alerjisiyse ne kadar süre de geçer yaşayan oldu mu

Bende kuzu genelde büyüğü yıkıyorum ama okula gitmicek diye ikisininde saldım düne
Gecen sinirlendim aksam 9 da yikadim kizi tek başına büyük benide yıka dedi onuda yikadim kizi Anakucagina koydum ole yikadim
Sinirlenince çok iş yaparım ben 😀
Çünkü o an bişe lerle uğraşmak iyi geliyo dimi 🙈o sinirle hele temizlik fln Nası iyi oluyo.
Bnde şimdi kıza sinir oldum ya tam kardeşini uyutuyorum dalacak geliyo bişe istiyo. Tuvalete girdi hala daha beni çağırıyor hep aşırı üşengeç burnunu siliyo mendili bile çağırıp bana veriyo ya git at. Hele el yıkatmak yüz kere diyoruz ya . Büyüdü ama yanı hiç bi işinde bana yardımı yok. Yemeğini yemez üstünü hala ben değiştiriyorum fln

Ben de aynen bu şekilde yapıyorum 👍🏻

Of ben de hazırlıyorum 2 kaşık ya alıyo ya almıyo. Hepsini ben yiyorum. Daha küçükler galiba ya da benim bebem hazır değil :KK43:

Ben 2 güne bir yaptırıyorun max 3. Klimayı açıyoruz banyodan sonra da sıcak tutuyoruz sonra uyku vakti geliyor zaten. Akşam yaptırıyoruz dışarı yıkayıp çıkarmam

Emekleme de yok desteksiz oturma da yok. Anca dönüyor ama onu bile çok yapmıyor canı isterse

Kuzum soğumuştur. Kış olduğu için fırının mutlaka ısıt önceden. Ayrıca hep 48 derece yazıyor ama ben kışın 52 53te mayalarım, zaten kavanoza bölerken de soğuyor

Ay çok sevindimm🥰🥰 anneye diyetini açtırıyorlar yavaş yavaş böyle durumda. Bişey dedi mi doktorun yani artık yiyebilecek miymişsin?
AMa fena yoğurtçu yoğurt istiyo bugün hpp den sütlaç almıştım yulaflı onu verdim 4 kaşık bi yedii yanii ağzunun tadını bileyyy😁😁😁

X