2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Evettt kafa kocamann belliydi dönmediği zatenn tıkandı boğazımaa dedim güldü doktor

Sorma kuzu 3 haziran spinal anestezi yapıyormuş doktorum bende ona olmak istedim zaten ilk ben görcem kızımı pohhluuuu
Geçen NST de hemşire abla sana biraz doğumdan bahsedeyim dedi. Epiduralden hiç bahsetmedi Direkt sezeryanda spinalden bahsetti. İçimden dedim ki heralde burda epidural yapmıyorlar

Benim de baya oluyor bu sıra. Doktorun verdiği suruptan yudumluyorum,onun sayesinde rahat uyuyorum valla

Artık hepimiz haşat durumdayız valla. Benimde dik durduğundan reflü iyice arttı her gece perişanım
Benim ara ara kalçamdan ince sızı şeklinde anlık oluyor geçiyor

Spinal ve epidural aynı belden uygulanıyor. Spinal de uyuşma süresi daha çabuk. Spinal 1 kere yapılır ama epidural de katater mi ne takılıp ihtiyaç halinde ordan tekrar sıvı verilebilir.
Genel de komple bayıltma
sempatik_kiz evet sweetin dediği gibi.. spinal uzun süre sürüyor 6 saat gibi sanırım. Epidural daha kısa sürüyor uyuşukluk olarak. Bu iki işlemde de belden aşağın uyuşuk, yapılan kişi uyanık oluyor. Genel zaten ayılana kadar. Benim duyduğum son zamanlarda geneli çok gerekmedikçe önermiyorlar diye biliyorum.

Geçen NST de hemşire abla sana biraz doğumdan bahsedeyim dedi. Epiduralden hiç bahsetmedi Direkt sezeryanda spinalden bahsetti. İçimden dedim ki heralde burda epidural yapmıyorlar
Evet bazı hastanelerde etmiyo demekkii benim doktorumda spinal dedi nst ye girdigimdede ebe emzirme ile ilgili birşeyler eğitim verdi

Epidural seçtim ben kuzum doktorum da önerdi

Buarada kızlarr erken alınmiyorum sezaryene 1 hafta önden gittiğim için doktorun beni ameliyata alacağı gün 39 hafta bitmis oluyorr

Sağol canım coraspini, ilk haftalarda kanamam olunca 11.haftada bıraktım şuan sulandirici olarak sadece oksapar kullaniyorum. Bu arada balık yagi hapim da var, doktor kesmene gerek yok dedi ama kimi doktor onu bile kestiriyormuş sulanma yapabilecegi içim, onu napsam bilemedim

Slm kızlar kontrolden geliyorum.Bebek 3200 olmuş.Şaka gibi yine dönmüş çapraz duruyor şu an baş aşağı tarafta. Magnezyum bu haftalarda çok önemli 2 tane al dedi.Haftaya Çarşamba günü 16.30 da doğum.Spinal sezeryan olacak.Kan sulandırıcı iğneyi 3 gün önceden birak dedi.
Doğum saatinin geç olmasına üzüldüm.Sabah 9.30 dan ameliyat saatine kadar yeme içme yasak çünkü.Hastane doluymuş.Sevindiğim nokta doktorum fotoğraf çekecek yine fotografcı tutmama gerek kalmadı.

Çok şükür canım çıktık. Uykusuz ve bir okadar tatlı mesai başladı :)

Vay be yavaş yavaş doğumlar geliyor desene. Sağlıkla al inş kucağına canım

Maşallah kilosu güzel minnak oğlanın ay resmen haftaya doğuyor ne kaldı şurda yaaa bende sabahtan olmak istiyorum inşallah denk gelir 16.30 gerçekten geç olmuş senin için

Doğru zamanda kilo almiş zaten benimde 35+5 önden gidiyor hafta bugünden 3 kilo almış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…