2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Şimdii kızlaaarrrrr doktorumdan geldim evimee direk size yazdımm 🤩

Doktorum ameliyattaydı o ara hemen nst ye yolladı önce benii kalbi iyi tansiyonum iyi sancım 20 çıkmış hiç yok gibi 1 hafta önden gidiyorum haftalık olarak 35+5
Karnımın bukadar büyük olmanın sebebi suyum fazla çıkmış kızlar doktor ekmeği kes dedii buara evet tambuğday yiyordum ama fazla yiyordum tabii amaaaaaaaaaa almira hanım 3 kilo olmuş 🥲 49 cm makat şeklinde doktor daha dönemezz dedi veeeeeeeeee
3 haziranda Zeyzeee oluyorsunuzzzz :cry::cry: hastaneden ağlıya ağlıya çıktımm çok heyecanlandım😪😪
Ayyy neler duyuyorum basliyoruz ciddi ciddi, heyecanlandiiiim 😍😍😍
Üffff bana stres basmaya başladı :rolleyes:
Banadaaa :skandal:
Slm kızlar kontrolden geliyorum.Bebek 3200 olmuş.Şaka gibi yine dönmüş çapraz duruyor şu an baş aşağı tarafta. Magnezyum bu haftalarda çok önemli 2 tane al dedi.Haftaya Çarşamba günü 16.30 da doğum.Spinal sezeryan olacak.Kan sulandırıcı iğneyi 3 gün önceden birak dedi.
Doğum saatinin geç olmasına üzüldüm.Sabah 9.30 dan ameliyat saatine kadar yeme içme yasak çünkü.Hastane doluymuş.Sevindiğim nokta doktorum fotoğraf çekecek yine fotografcı tutmama gerek kalmadı.
Haftaya carsamba miii 🤩🤩 ayy daha sa heyecanlandim, hayirlisiyla gelsin bebik insallah 😍😍

Epidural normal doğumda oluyor diye biliyorum. Spinal de belden aşağı hissetmiyosun sadece işte ilk baş soruyorlar ayağını kaldır indir bunu hissediyor musun diye hissetmiyosan ameliyata basliyolar. Genel anestezi de bayıltıyolar, bebişi görmüyorsun duymuyosun :)

Benim ilk spinal sezeryandı. Doktorum onu önerdi. Belden aşağı uyusturdular.

Spinal ve epidural aynı belden uygulanıyor. Spinal de uyuşma süresi daha çabuk. Spinal 1 kere yapılır ama epidural de katater mi ne takılıp ihtiyaç halinde ordan tekrar sıvı verilebilir.
Genel de komple bayıltma
O zaman spinal daha mantıklı
sempatik_kiz sempatik_kiz evet sweetin dediği gibi.. spinal uzun süre sürüyor 6 saat gibi sanırım. Epidural daha kısa sürüyor uyuşukluk olarak. Bu iki işlemde de belden aşağın uyuşuk, yapılan kişi uyanık oluyor. Genel zaten ayılana kadar. Benim duyduğum son zamanlarda geneli çok gerekmedikçe önermiyorlar diye biliyorum.
O zaman arkadaşıma da spinal yapmışlar
Çünkü 6-7 saat hissetmiyorsun dedi
Birde ne olursa olsun sakın yukarı bakma ışıkların olduğu metal yerden karnını görüyorsun dedi.
Epidural seçtim ben kuzum doktorum da önerdi
Bu gittiğimde bende sorayım bakayım doktora

Doktorum ameliyattaydı o ara hemen nst ye yolladı önce benii kalbi iyi tansiyonum iyi sancım 20 çıkmış hiç yok gibi 1 hafta önden gidiyorum haftalık olarak 35+5
Karnımın bukadar büyük olmanın sebebi suyum fazla çıkmış kızlar doktor ekmeği kes dedii buara evet tambuğday yiyordum ama fazla yiyordum tabii amaaaaaaaaaa almira hanım 3 kilo olmuş 🥲 49 cm makat şeklinde doktor daha dönemezz dedi veeeeeeeeee
3 haziranda Zeyzeee oluyorsunuzzzz :cry::cry: hastaneden ağlıya ağlıya çıktımm çok heyecanlandım😪😪
Ayy maşallah kuzuma sezeryan oluyosun yani tarihte belirlenmiş gözyaşım pıt 🥰

• Muhteşem
Reactions: Jou

Aaayy bi minnoş daha geliyor oley kızım artık yalnız değil :)

MC06 MC06
Jou Jou
Kizlaaar ne güzel haberlerle gelmissnz ay heyecanlandim ben de
Benim de kontrolüm pazartesi bakalım bana neler söyleyecek 🤩
Sorma kuzuuu sen mi benmiii
Sanada kesin verir tarih ben bukadar beklemiyorken sen hiç beklemiyorsun
Hayirlisiyla saglikla kavus bebegine insallah 😍😍 dungece ruyamda dogum yaptigimi gordum bende yine, tosuncuk gibi 4 kilo doguyodu bide 😅
Hahahahaha oyyyy gelsin tosuncukk 🤩
Ayy maşallah kuzuma sezeryan oluyosun yani tarihte belirlenmiş gözyaşım pıt 🥰
Evettt kuzumm olana kadar 39 haftalık oluyorum tam zamanına 🙈
Aaayy bi minnoş daha geliyor oley kızım artık yalnız değil :)
Aaayyyyyy eveettttt yalnız değill artıkkkk balımm sen nasılsın nasıl gidiyorrr atlattınmı herşeyiii

Hadi yaa maşallah sana 😍 4 cmden sonra sancilar cok zorluyormuş motivasyonunu nasıl sağladın, sonuna kadar nasıl direndin? Noolur bir ışık tut 😂 dün yine youtubedan normal dogum hikayesini anlatan bi kadina denk geldim, epidural olmamış 9 cme kadar acilmasi olmus ama bebek manevra yapamadigi icin cikamamis ve son anda sezeryan olmuş. Okumayayim izlemeyeyim dedikce boyle seyler denk geliyor devamlı 😳🙄
4 cmden sonra evet gerçekten şiddetli sancılar oluyor. Doğumun bir süreç olduğunu ve sonunda bebeğime kavusacağımı düşündüm hep. Bir daha asla denilebilir o sancılardan sonra ama bebeğini kucağına aldığında unutuyorsun her şeyi 🥰
Sezeryan bir doğum yöntemi değil,anne ve bebek sağlığını tehdit eden durum oluşursa yapılmalı,tercihe bağlı asla olmamalı diye düşünüyorum. Adı üstünde biri normal diğeri ameliyat adı altında geçiyor 😑
Kızımda 9 cm e kadar sancı çektim son anda döndüğü için sezeryana alacaklardı ama yarım saat içinde tekrar döndü ve normal doğdu 🤗
Normal başlayıp sezeryanla sonuçlanan doğum çok evet ama buna da yapabilecegimiz bir şey yok her şey bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almak için ❤

Hepsi çok normal kuzu. Nefes nefese bende çok kalıyorum,özellikle yattığım yerden kalktığımda nefesim kesiliyor gibi oluyor :/ bebişler büyüdü iyice baskı yapıyorlar,alttan üstten.
Kızımda bu kadar değildim hem de kızım daha iriydi, anlamadım vallahi. Neyse sağlıkla alalım kucağımıza da inşallah ❤

Slm kızlar kontrolden geliyorum.Bebek 3200 olmuş.Şaka gibi yine dönmüş çapraz duruyor şu an baş aşağı tarafta. Magnezyum bu haftalarda çok önemli 2 tane al dedi.Haftaya Çarşamba günü 16.30 da doğum.Spinal sezeryan olacak.Kan sulandırıcı iğneyi 3 gün önceden birak dedi.
Doğum saatinin geç olmasına üzüldüm.Sabah 9.30 dan ameliyat saatine kadar yeme içme yasak çünkü.Hastane doluymuş.Sevindiğim nokta doktorum fotoğraf çekecek yine fotografcı tutmama gerek kalmadı.
Masallah bebise, hayirlisiyla alın inş kucağınıza, çok az kalmış çok heyecanlı 🥰

Ama benim anlamadığım şey şu, benim doktorum da 10 gün önce magnezyumu kesti, suyun iyi suyunu azaltmasin, havalar da sıcak çünkü dedi. Bazıları artırıyor, Bazıları nasıl biraktiriyor vallahi anlamadim🤷‍♀️

Kızımda bu kadar değildim hem de kızım daha iriydi, anlamadım vallahi. Neyse sağlıkla alalım kucağımıza da inşallah ❤

Masallah bebise, hayirlisiyla alın inş kucağınıza, çok az kalmış çok heyecanlı 🥰

Ama benim anlamadığım şey şu, benim doktorum da 10 gün önce magnezyumu kesti, suyun iyi suyunu azaltmasin, havalar da sıcak çünkü dedi. Bazıları artırıyor, Bazıları nasıl biraktiriyor vallahi anlamadim🤷‍♀️
Benim de diğer gebeliklerde yaşamadığım bir çok durum var. Anladım ki her gebelik,her bebek farklı oluyor :)

Sorma kuzuuu sen mi benmiii
Sanada kesin verir tarih ben bukadar beklemiyorken sen hiç beklemiyorsun

Hahahahaha oyyyy gelsin tosuncukk 🤩

Evettt kuzumm olana kadar 39 haftalık oluyorum tam zamanına 🙈

Aaayyyyyy eveettttt yalnız değill artıkkkk balımm sen nasılsın nasıl gidiyorrr atlattınmı herşeyiii
Ay bende şuan şüpheye düştüm sen 5 ine geldiysen benim mayıs sonu olur kesin😄

Ayy kuzu haftaya resmen ya Maşallah bebişe bu arada 🥰

Sütün yetmiyormu diyenlere yapmak istediğim tek şeyyyy 😂😂

Screenshot_20220516-142256_Instagram.jpg

X