2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ay maşallah, bende bugün gideceğim 💐
3 kg üstü çok iyi açıklığı bakmak demek çatı muaynesimi oluyor?
Çatı muayenesiyle ayni mi bilmiyorum ama doktor olası bir doğumu başlatmamak için çok hafif bakcam dedi acı vs hissetmedim. Muayene nasil gecti 😊
Maşallah kuzuya 🧿 bu akıllı çıktı bak🤭

Aaa kayıyor ama dişleri neden değmiyor ki 🙊 bi süre sonra o aşırı kayganlık gidiyor başta öyle oluyor da🤭
Evet valla progestan vs kullanıyorum onunda etkisi var bence 😊
Ooyyy cok iyii kuzumm 🤩
🥰🤗
Oy maşallah iyi kuzu inşallah doldurur gününü 🥰
İnşallah canım
Canım şişmeyi sordun mu?
Sordum,tansiyon yüksekliği yoksa bir sıkıntı olmayacağını söyledi. Sürekli ayaklarımı yükseğe kaldırıp,dinlenmemi,bol su içmemi ve tuzu azaltmami söyledi canım.

Aslında doğru olan bekletmek başka bir arkadaşım da ikinci doğumu ama suyu gelince sezeryan olacakmış bu yola başvuran doktorlar da var
Bence de mantıklı olan o. Hatta bende öyle suyum ya da sancım gelince alsa diyorum.

Ama çevremden hep duyduğum ilk doğum 39, sonrakiler 38 den sonraya bırakılmıyor dediler hep

Dur bakayım hemen

Ay lazer çok büyük rahatlık ya
Bende lazere gidiyordum
Ama hamilelikte hepsi olmasada yeniden çıktı :mad:
Seanslara giderkende jilet kullanmıyordum ben
Makine almıştım onunla kısaltıyordum
Şimdide makineyi kullandım hep
Ama şuan makine zor geliyor duşta hemen halledeyim istiyorum

Vay anasını ismi bile afilli 😂

Aidatı son haftalarda doktorlar önermiyor diye biliyorum
Doğumu tetikliyormuş

Kız nerde nasıl yatıpta yapcan öyle daha zor olmazmı 😀

Bende böyle traş makinesi kullanıyorum jilete göre kesinlikle daha iyi
Dediğim gibi jilet kaşıntı alerji vs yapıyor
Ama şuan bu makineleri kullanmakta eziyet gibi geliyor bana

Ağda doğumu tetiklemesin cnm dikkat et

Ne tamponu ya ben daha hiç tampon kullanmadım ki takamam ben onu :KK17:
Sondayıda ilk defa duydum
Dur onuda bir araştırayım
Allahım her gün yeni bir bilgi
Her gün yeni bir travma :kızgın:
Tetiklese de napalım artık zaten 12 gün kaldı:)

Umarım bi sorun yoktur kordonda toparlar hemen kuzucuk 🤗
İnş canım mesele sadece kilo olsun doğunca alır organları filan iyi olsun da
Kuzu muz da ye hergün her sayfada gördüm muzun çok iyi geldiğini
Evett favori meyvem her gün bir tane yiyorum 😍

...

Ee şimdi bu bebiş çok yüksek ihtimalle küçük doğacak 0-3 ay kıyafetler bile bol gelir 2 kilo filan doğsa kıyafet alsam mı prematüre gibi 🤔

Sebep yok canım bir şey bulamadılar haftaya kordondaki kan akışına bakılacak yeterince beslenemiyor olabilir
Ultrasonda kan akışını görebilir aslında doktorum her gittiğimde kontrol ediyor.Inşallah ciddi bir sorun yoktur canım.Bir de başka bir doktora görün istersen.

İnş canım mesele sadece kilo olsun doğunca alır organları filan iyi olsun da

Evett favori meyvem her gün bir tane yiyorum 😍

...

Ee şimdi bu bebiş çok yüksek ihtimalle küçük doğacak 0-3 ay kıyafetler bile bol gelir 2 kilo filan doğsa kıyafet alsam mı prematüre gibi 🤔
Kontrolden sonra doğuma yakın bakarsın duruma canım.

Ultrasonda kan akışını görebilir aslında doktorum her gittiğimde kontrol ediyor.Inşallah ciddi bir sorun yoktur canım.Bir de başka bir doktora görün istersen.
Canım ben yurt dışındayım o imkan yok devlete gidiyorum ve her gittiğimde başka doktor bakıyor zaten dosyamı en az 5-6 doktor görmüştür bu zamana kadar. Standart bir prosedür var o şekilde ilerliyoruz. Bir de burda özellerde yoğun bakım üniteleri vs o kadar donanımlı olmuyor her açıdan şu an alternatifim yok. Doppler i araştırdım ben de internetten kordondaki kan akımı için bakılacaktı onun gösterdiğini ultrason göstermiyor diyorlar ben de bilmiyorum ilk defa yapılacak.

Kızlar hastaneye kapı süsü ve bebek doğduğunda magnet, çikolata, sabun vb. küçük hediyelik şeyler yapıcakmısınız.

Benim gibi yapmamayı düşünenler var mı ? 😅
Ben yaptırmadım canm zaten memleketimde doğum yapamicam yaşadığımız yerde de pek tanıdık yok o yüzden gerek yok diye düşündük bakalım 😂

Y Yeni bir benn kendim yaptım bugün bitti 😂 ama hediyelik şuan için düşünmedim mevlütte hallederim onu artık

Eklentiler

• IMG_20220513_023031.jpg
    IMG_20220513_023031.jpg
    95,6 KB · Görüntüleme: 70
X