2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kızlar hastaneye kapı süsü ve bebek doğduğunda magnet, çikolata, sabun vb. küçük hediyelik şeyler yapıcakmısınız.

Benim gibi yapmamayı düşünenler var mı ? 😅
Kapı süsünü kendim yaptım hem hastanede hem de oda kapısinda kullanıcam. Hediyelik olarak da sadece kendi ailem ve esimin ailesine yetecek olcude hatira kalmasi amaçlı 15 adet ayicikli anahtarlık yaptırdim. Cikolata olarak da özel bir yere bir sey yaptirmadim, evde top top seklinde ici dolgulu dısı cikolata kapli çikolatalarim vardi. Üzerine hastaneye gelen misafirler (eşi doştu boş cevirmemek icin) için yazdim. Kendi aile yakinlarim icin de bar cikolatalardan, biskuvilerden fln doldurdum bekleme salonunda takilirken cayin kahvenin yaninda yesinler diye :)

Bacakta benimde 2 hafta sonra ancak çıkmaya baslıyor.Genel olarak kıllı biri değilim.Diğer bölge 5. gün başlıyor çıkmaya makina ya da jilet farketmiyor.Ben de venüs kullanıyorum.
Göbegimdeki tüyler belirgenleşmeye başladı benim de. Rahatsız oluyorum, bileydim en başından oraya tüy sarartıcı krem sürerdim. Hamileyken bu tarz kremler kullanılmaz heralde 🙄

Eklentiler

• 20220403_111815.jpg
    20220403_111815.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 61
  • 20220426_110847.jpg
    20220426_110847.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 54
  • 20220421_113728.jpg
    20220421_113728.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 62
  • 20220421_113629.jpg
    20220421_113629.jpg
    54,1 KB · Görüntüleme: 58
Ben iğne kullanmıyorum sadece aspirin kullanıyordum yarın bırakacağım bakalım korkuyorum da açıkçası biraz bırakmaya 😐 bana gebelik zehirlenmesi riskin var diye vermişti doktor ilk haftalarda
Ben de bıraktım kuzum bırak dedi.
Senin doğum ne zaman belli mi
Ben de korkuyorum ama bakalım hayırlısı olsun🌼

Kapı süsünü kendim yaptım hem hastanede hem de oda kapısinda kullanıcam. Hediyelik olarak da sadece kendi ailem ve esimin ailesine yetecek olcude hatira kalmasi amaçlı 15 adet ayicikli anahtarlık yaptırdim. Cikolata olarak da özel bir yere bir sey yaptirmadim, evde top top seklinde ici dolgulu dısı cikolata kapli çikolatalarim vardi. Üzerine hastaneye gelen misafirler (eşi doştu boş cevirmemek icin) için yazdim. Kendi aile yakinlarim icin de bar cikolatalardan, biskuvilerden fln doldurdum bekleme salonunda takilirken cayin kahvenin yaninda yesinler diye :)

Göbegimdeki tüyler belirgenleşmeye başladı benim de. Rahatsız oluyorum, bileydim en başından oraya tüy sarartıcı krem sürerdim. Hamileyken bu tarz kremler kullanılmaz heralde 🙄
Çok tatlılarmış🤗Göbek tüyleri hormonlardan artıyor canım doğumdan sonra dökülüyorlar.Hiç müdahale etme.

İnş canım mesele sadece kilo olsun doğunca alır organları filan iyi olsun da

Evett favori meyvem her gün bir tane yiyorum 😍

...

Ee şimdi bu bebiş çok yüksek ihtimalle küçük doğacak 0-3 ay kıyafetler bile bol gelir 2 kilo filan doğsa kıyafet alsam mı prematüre gibi 🤔
Kuzu sen al yinede bir iki bişey her ihtimale karşı ama alır ya bence artık haftada 250 gr alıyolar

Kuzu sen al yinede bir iki bişey her ihtimale karşı ama alır ya bence artık haftada 250 gr alıyolar
Ay keşke öyle bir sürpriz yapsa 😊
Grafik çıkardı da dr böyle eğri gösterdi gitgide büyüme hızı yavaşlıyor diye o yüzden normalde öyle bir beklentimiz yok bakalım hayırlısı ne olacağı da belli olmaz.

Bende 38 haftalık oldum daha belirti yok haziran annesi olacağım sanki :)
Haftaya gelir bence yavaştan😄
Ay keşke öyle bir sürpriz yapsa 😊
Grafik çıkardı da dr böyle eğri gösterdi gitgide büyüme hızı yavaşlıyor diye o yüzden normalde öyle bir beklentimiz yok bakalım hayırlısı ne olacağı da belli olmaz.
Olur olur merak etme hiç 🥰

Günaydın kızlar
Hayırlı sabahlar

Benim 2 gündür ciddi sancılarım başladı
İyi vuruyor benim sıpa. Ayaklarda aşağıda olduğu için sanırım Çok sancı yapıyor.
Sanki ayağı falan o an alttan çıkacakmış gibi hissediyorum

Dün gören bir kaç kişi karnın epeyi inmiş çok dikkat et dedi :KK17:

Günaydın kızlar
Hayırlı sabahlar

Benim 2 gündür ciddi sancılarım başladı
İyi vuruyor benim sıpa. Ayaklarda aşağıda olduğu için sanırım Çok sancı yapıyor.
Sanki ayağı falan o an alttan çıkacakmış gibi hissediyorum

Dün gören bir kaç kişi karnın epeyi inmiş çok dikkat et dedi :KK17:
Evet bu karın inince yaklaşmış günün diyolar ama alakası varmı bilmiyorum benim hep aşağıdaydı mesela 😄 bence ayağın aşağıda olmasının etkisi bu sancılar sizdeki

Dün sancılarım artınca herkes bir anda tutuştu
Annem hemen hastane çantasını hazırlamaya girişti :KK48:
Bakın bakalım eksiğim var mı?

Bebek için;
  • 3 adet hastane çıkışı (2’si penye battaniyeli, 1 tanesine müslin battaniye koydum)
  • 1 adet tulum
  • Ağız mendili (6 tane)
  • Yedek eldiven (2 tane)
  • Çorap (3 tane)
  • Biberon, emzik
Anne için;
  • Pijama takımı (2 tane)
  • Gecelik (1 tane)
  • Tülbent (2 tane)
  • İç çamaşırı (2 tane)
  • Çorap (3 tane)
  • Emzirme atleti (Henüz satın almadım)
  • Çıkarken giymek için elbise
  • Terlik vs almadım. Giderken ayağıma giyip giderim zaten. Burası o kadar sıcak ki terlik giymeye başladım bile
—————————————————
  • Bez (12 adet)
  • Alt açma örtüsü (2adet)
  • Islak mendil
  • Pamuk
  • Kağıt havlu
  • Ped
  • Göğüs pedi
  • Göğüs kremi
  • Depend (Henüz satın almadım)

Evet bu karın inince yaklaşmış günün diyolar ama alakası varmı bilmiyorum benim hep aşağıdaydı mesela 😄 bence ayağın aşağıda olmasının etkisi bu sancılar sizdeki
Benimde öyleydi yaaa
Bebek hiç yukarı çıkmadıki:KK43:
Ama sanırım dahada inmiş
Çünkü bunu söyleyenler beni hergün gören kişiler

Birde benim bebe hamileliğin başından beri hep aynı yerde
Milim oynamadı yerinden
Hiç değiştirmedi yerini
Anası gibi tembel :KK70:

X