2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
@Kubrasc ayneyn ayneyn hanımlar ebeler ölçümü tam göbek deliği etrafından mı yapıyor? Büyüme olmuşsa bebek kilo almış mı demek oluyormuş?
Canım anlatmak zor biraz ama deneyeyim. Pubis mi pubik mi deniyor önde göbek deliği hizandan aşağı doğru indiğinde en altta bir kemik var ya... sırt üstü uzanıyorsun o kemiği buluyorsun. Mezurenin 0 cm kısmını tam o kemiğin üzerine koyuyorsun. Sonra mezureyi yukarı doğru göbek deliği hizandan uzatıyorsun. Bir elinle karnına yavaş yavaş bastırarak göbek deliğinin üst kısmında tam olarak nerede rahmin bitiyor yani nerede sertlik bitiyor yumuşaklık başlıyorsa oraya kadar mezureyi uzatıyorsun. Orada kaç cm çıkıyor o önemli. 30 hafta gebeysen 28-32 arası çıkmalı. Artı eksi 2 cm normal. Eksiği fazlası takip gerektiriyor. Ben bugün ölçtüm mesela evde 29 çıkıyor ama ben bugün 32+6 yım yani biraz geride ve doktorun takibi lazım demek.

Nasil gecti kontrolün her şey yolundadır umarım 🙂

Heyecan dorukta,güzel haberlerle gel inşallah canım 😘

Hazirana kalmadan doğururum ben az kaldı gazıydı,sütüydü konuşuruz inşallah 😁
Kızımız nasıl ❤

Bayram sonrası bende tartıldım çok fark yok,benim de durmuş valla doğurcaz mi ne 😨
Kilo alımı duruyormuş ya doğuma yakın
O kadar zor yürüyorum ki,sol kasigimda batma ve ağrı çık oluyor benim de 😥

Bende çok zorlanıyorum kuzu eşime diyorum 36 da bitsin doğurayım artık diye. Tek olsam idare ederim de çocuklar var agirlastim zorlanıyorum iyice,yürümek bile zulüm şu sıra.. Allah yardımcımız olsun 🤲

Benim de şişiyor canım ya çorap fln giyemiyorum artık

Randevularimiz aynı günmüş 😍
Çorap giydim dün ayaklarıma beton dökülmüş gibi duruyo 😂😂
Beni çok güldürüyorsun zekta ya😅😅
Yüzündeki gülme efektine sebep olmak beni mutlu eder 😂
Benim şişti arada iniyor bazen ama hep şişik
Neyse 1 ay katlanacağız dayanalım😬

Canım anlatmak zor biraz ama deneyeyim. Pubis mi pubik mi deniyor önde göbek deliği hizandan aşağı doğru indiğinde en altta bir kemik var ya... sırt üstü uzanıyorsun o kemiği buluyorsun. Mezurenin 0 cm kısmını tam o kemiğin üzerine koyuyorsun. Sonra mezureyi yukarı doğru göbek deliği hizandan uzatıyorsun. Bir elinle karnına yavaş yavaş bastırarak göbek deliğinin üst kısmında tam olarak nerede rahmin bitiyor yani nerede sertlik bitiyor yumuşaklık başlıyorsa oraya kadar mezureyi uzatıyorsun. Orada kaç cm çıkıyor o önemli. 30 hafta gebeysen 28-32 arası çıkmalı. Artı eksi 2 cm normal. Eksiği fazlası takip gerektiriyor. Ben bugün ölçtüm mesela evde 29 çıkıyor ama ben bugün 32+6 yım yani biraz geride ve doktorun takibi lazım demek.
Okurken yoruldum kız mezuram yok metrem var olurmu acaba akşam beyime ölçtüreyim 😂

Kızımız nasıl ❤

Bayram sonrası bende tartıldım çok fark yok,benim de durmuş valla doğurcaz mi ne 😨

Bende çok zorlanıyorum kuzu eşime diyorum 36 da bitsin doğurayım artık diye. Tek olsam idare ederim de çocuklar var agirlastim zorlanıyorum iyice,yürümek bile zulüm şu sıra.. Allah yardımcımız olsun 🤲

İnş canım bekliyorum o günleri sabırsızlıkla 🤍🤍

Kızımız nasıl ❤

Valla senin çocuklar da var işin daha zor Allah yardımcın olsun. Beni geceleri çok zorluyor 2 gündür özellikle

Ben geldim sezeryan tarihi vermedi😂😂

Kuzucum 2660 gr olmuş. Bundan sonra her hafta kontrole gidecekmişim. Bu ayın sonuna doğum olur bakalım Mayıs mı Haziran mı olur dedi hiç seslenmedim o ara😂 Yine dik duruyor makat geliş 😂 geçen nasıldı dedi aynıydı dedim. Dönmezse sezeryan ameliyat dedi. Bende dedim ki dönerse de sezeryan olsun😂 Sezeryan istiyorsun yani her halükarda dedi. Evet dedim. Zorlamadı Allahtan normal diye😂 Nst ye gircem ama akşam gireyim dedim. Bende haberler böyle 🥰

Ha bir de geçenlerde enfeksiyon çıkmıştı ya tekrar bi daha vermiştim azalmış mı diye 1 ay oldu unutmuştum sonucuna baktırmaya bugün dedim yine monurol yazdı az bi enfeksiyon varmış sanırım
Sağlıkla sıhhatle kucağımıza alalım da doğum şekli önemli değil. Bende tam tersi sezaryenden çok korkuyorum mesela o yüzden anlıyorum seni.

Tamamdır bu yöntemi daha önce denemiştim ama küçüktü o zaman karnım, şimdi daha iyi ölçüp, anlayabilirim inşallah. Teşekkür ediyorum 😊

X