2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Ayyy yeter bence yaa sanki 10gün kalıyoruzz abartmaya bile gerek yok bende bi hastane çıkışı 1 tanede kıyafet getircem lazım olursa esim alır gelir zaten yakın
Haaa kendimiz için mi dedin acaba
Kendime alcam evime dönmeden onu da kuzuu

Rabbimm kucagımıza nasip etsin inşaallahh🤩

amin canım 🙌🏻🙌🏻

• Beğen
Reactions: Jou
birden halime şükredesim geldi en azından eğil kalk vs hala yapabiliyorum ben😂

hem kafasını seversin annesi ne güzel işte 😂 biz kafa bacak bişi ayırt edemiyoruz
Bende yapıyordum 1 hafta öncesine kadar resmen dikildi ayağa 😂😂😂

Aynen kafa hep sağda yataydı şimdi dik😂 değişmiyor uzun süre kalıyor benimki öyle 😂

Ayyy yeter bence yaa sanki 10gün kalıyoruzz abartmaya bile gerek yok bende bi hastane çıkışı 1 tanede kıyafet getircem lazım olursa esim alır gelir zaten yakın
Haaa kendimiz için mi dedin acaba
Kendime alcam evime dönmeden onu da kuzuu

Rabbimm kucagımıza nasip etsin inşaallahh🤩

yok bebis icin sordum canim
kendime de 2 pijama bi de hastaneden çıkarken giymelik rahat bi elbise tarzı bisey koymayi düşünüyorum

• Beğen
Reactions: Jou
Bugün sertleşmeler oluyor karnımda bazılarında bebeğin hareketi elimi koyunca altında kıpırdıyor. Ama bazıları normal kasılma sanki. İlk defa ayırt edemedim daha dün ayırt ediliyor diyordum sizlere😂😂
Ama daha önceden ayakta durunca yorulunca olan kasılma gibi de değil 😂

Bende yapıyordum 1 hafta öncesine kadar resmen dikildi ayağa 😂😂😂

Aynen kafa hep sağda yataydı şimdi dik😂 değişmiyor uzun süre kalıyor benimki öyle 😂

ne güzel yormuyor işte annesini 🤪

hem yukarda olduğu için tuvalet ihtiyacı azalır ve gece uykuların daha kaliteli olur diye düşünüyorum :) ben yan yattığından beri gece sadede 1 kez uyanır oldum😀

yok bebis icin sordum canim
kendime de 2 pijama bi de hastaneden çıkarken giymelik rahat bi elbise tarzı bisey koymayi düşünüyorum
Aynenn bende bebeye 2tane koycam kuzum lazım olursada eşim alır gelir zaten yıkanmış olcak ama sezaryene sanırım 2 gün kalınıyor ama genede öyle etcem 2tane alırım

Merhaba kizlar nasilsiniz bugun ??

Ben size dogumdan bahsetmek istedim biraz. Gordugum kadariyla cogunuz sezeryandan yana. Tabi herkesin kendi secimi tercihi sakin yanlis anlamayin benimki sadece kendi dusuncem. Hepinize saygim sonsuz.

Benim ilk dogumum normal oldu ben istedim normal ve epiduralsiz olsun dedim. Cunku onu yasamak istedim. Tabiki kolay olmadi zorladi beni cok ama cok sukur ki sonunda mucizemize kavusmustuk ve bu herseye degerdi. Normal dogum ile Anne vucudu sifirlaniyomus, bir nevi onunla bende yeniden dogdum. Ve esime ilk soyledigim sey suydu. „Cok zor ölüyorum sandim ama yine olsa yine aynı şekil doğum istiyorum”. O anı size anlatamam o kadar sancı çekiyosunuz ama bebiş doğduğu anda hiç bir şey kalmıyo. Bitiyo ne ağrı ne sancı hissediyosunuz. Ve hemen ayağa kalkabildim.

Herşey tabiki bünye meselesi. Tabiki bebeğime ya da bana bişey olursa zaten sezeryan olucak. Ama Burda yani İsviçre’de sezeryana doğum seçeneği olarak bakılmıyo. Sen istemedikten sonra ya da son anda kötü bir durum olmazsa normal doğumu destekliyolar.

Beni sakın yanlış anlamayın hepinizin düşüncesine saygı duyuyorum. Kendi deneyimimi paylaşmak istedim sadece. Benim gözümde normal doğum gibisi yok.

Öpüldünüz 🤗🤗🤗
Bende yurtdışında yaşıyorum. Aynı şekilde yaşadığım ülkede sezaryen bir doğum şekli olarak görülmüyor anca çatı açılmaz, bebek dönmezse ya da anne ya da bebek için bir risk olursa sezaryen yapılıyor. Benim 3. Doğumum olcak çatı muaynesi nasıl yapılıyor bilmiyorum, yok çünkü böyle bir muayne. Bebek dönmezse dışardan elle döndürmeye çalışıyorlar ilk önce normal doğum yaptırabilmek için. Evde doğum seçeneğimiz de var ben çok istedim evde doğurmak ama riskli gebe olduğum için eşim hiç istemedi. Bu gebeliğimde plasenta rahim ağzına çok yakın dediler 20. Haftalarda çok üzülmüştüm ve korkmuştum normal doğum yapamıcam diye.

ne güzel yormuyor işte annesini 🤪

hem yukarda olduğu için tuvalet ihtiyacı azalır ve gece uykuların daha kaliteli olur diye düşünüyorum :) ben yan yattığından beri gece sadede 1 kez uyanır oldum😀
ay çok doğru bu ara bende uyanmiyorum lavaboya çok fazla :KK6:
Aynenn bende bebeye 2tane koycam kuzum lazım olursada eşim alır gelir zaten yıkanmış olcak ama sezaryene sanırım 2 gün kalınıyor ama genede öyle etcem 2tane alırım
aynen canim. bende esim getirir diye düşünüyorum acil bir şey olursa

Jou Jou cicegim enfeksiyon vzrdi bende Birde hareketleri hissetmeyince doktora gitmeye karar verdim oda normal suphen olursa acile gel dedi 🥲
Off acile giren cikamiyor kara delik gibi
Tahlillerimi verdim bekliyorum 🥲
Ooo bence birşey yok yaaa benimle pek hareketi olmazdı ozaman bence birşey yok allahın izniylee

X