2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kasilmayi hic anlamiyorum bazen bebek toplanip icerden ittiriyomus gibi oluyo, alt karnim sertlesiyo fln, ama hep sert gibi ztn,
Gecen gun doktorda ultrasondayken oldu sag tarafta bi yuvarlak belirdi sonra gitti, bu kasilma dedi doktor, ben onu cocugun kafası kolu molu biyerleri saniyodum
Bugun hele hic yatamadim bayram ziyaretlerinden, aksamdan beri cok fena sertlesme var karnimda, sayamicagim kadar cok icerden disari ittiriyomus gibi seyler hissettim, suan hala hissediyorum
Rahim agzi kisalmasi bende de vardi, acaba erken dogum belirtisi mi nedir anlamiyorm hicbsey ben
Ben de bebek hareketi zannediyordum onu işte tecrübesizlik. Ne zaman düzene girdi kasılmalar o zaman anladım. Sertliği anlamak için yatıp uzanmak daha etkili. Otururken ayaktayken net olmuyor. Kasılma yokken yatınca parmaklar içeri giriyor karnına bastırınca ama kasılma esnasında mümkün değil.

Benimki bu aralar çıkmaya zorluyor kafayı bi ittiriyo bi taraf resmen çıkıyor 😂😂
IMG_20220503_001325.jpg

Ya o ittirme bebek. Önce de titreme vurma gibi oluyordu. Artık bildiğin dalgalanma şeklinde benimkinin hareketleri. Eşim elini koyuyor daha net hissediyor dalgalanıyor. Bana biraz saçma geldi doktorun dediği kasılma görüntü olarak oluyor mu yani hiç duymadım ben öyle bir şey.
Valla ben de anlayamadimki 🤷🏼‍♀️

Ben de bebek hareketi zannediyordum onu işte tecrübesizlik. Ne zaman düzene girdi kasılmalar o zaman anladım. Sertliği anlamak için yatıp uzanmak daha etkili. Otururken ayaktayken net olmuyor. Kasılma yokken yatınca parmaklar içeri giriyor karnına bastırınca ama kasılma esnasında mümkün değil.
Alt taraf hep oyle sert sanki, yani alt tarafa parmaklarim batmiyo munkun degl ama cok uzun sure oyle

Benimki bu aralar çıkmaya zorluyor kafayı bi ittiriyo bi taraf resmen çıkıyor 😂😂
Eki Görüntüle 3059402
Ah iste bnmki de boyle aynen, oyle ittirip duruyo orda sonra yavas yavas kaçıyo 🤣

Alt taraf hep oyle sert sanki, yani alt tarafa parmaklarim batmiyo munkun degl ama cok uzun sure oyle

Ah iste bnmki de boyle aynen, oyle ittirip duruyo orda sonra yavas yavas kaçıyo 🤣
Kasılma anlaşılıyor ya bebek hareketiyle ayırt edersin bence onu.

Ay benimde 2 kere yaptı geçenlerde hemen çektim fotosunu burda görülenden daha çıkıntı duruyo hatta şok oldum ilk gördüğümde bi taraf şiş 😂 hafif hafif seviyorum sonradan gidiyor sıpa 😂

Ay benimde 2 kere yaptı geçenlerde hemen çektim fotosunu burda görülenden daha çıkıntı duruyo hatta şok oldum ilk gördüğümde bi taraf şiş 😂 hafif hafif seviyorum sonradan gidiyor sıpa 😂
😍yaa ne büyüksün Allah ım resmen içimizde insan yavrusu var be 😍💃🙏🏼

Bugün karşılaştığım yaklaşık 10 kişi sezeryan ol dedi normal ol diyen yok😂 bunların hepsi de normal doğurdu 🙊 zaten sezeryana kaymıştım iyiden netleşti resmen kafamda😂
😂😂😂 bi sezeryan korsesi ayarla kendine yavaş yavaş. Yaa midem yine çok kötü valla bu mide yüzünden doğum korkusu falan kalmadı ben de. Güle oynaya gidicem doğuma. 6. Haftadan beri peşimi bırakmadı

Alt taraf hep öyle diyorsan o kasılma olamaz. Kasılmada 10-30 saniye civarı tüm karın o hale geliyor sonra gevşiyor. Ay bilemedim ya herkes farklı mı hissediyor nedir. Ben nst de gördüğüm için hangisi kasılma net anladım da işte herkes aynı şekilde hissetmiyorsa onu da zor anlatmak. Benim alt karnım öyle değil mesela normalde.

Ayy valla patlamadan catlamadan sag saglim bi dogursak, bu gece cok fenayim, hem sert ztn karnim hem ittirip duruyo, bi ses duyarsaniz ben patlamis olabilirim 🤣
Alt taraf hep öyle diyorsan o kasılma olamaz. Kasılmada 10-30 saniye civarı tüm karın o hale geliyor sonra gevşiyor. Ay bilemedim ya herkes farklı mı hissediyor nedir. Ben nst de gördüğüm için hangisi kasılma net anladım da işte herkes aynı şekilde hissetmiyorsa onu da zor anlatmak. Benim alt karnım öyle değil mesela normalde.
Boyle tecrubesizken cok kotu oluyo, surekli biseyler oluyo anlamiyorum her seferinde de panik oluyorum

😂😂😂 bi sezeryan korsesi ayarla kendine yavaş yavaş. Yaa midem yine çok kötü valla bu mide yüzünden doğum korkusu falan kalmadı ben de. Güle oynaya gidicem doğuma. 6. Haftadan beri peşimi bırakmadı
Ahahah sorcam perşembe randevum var. Diycem sezeryan istiyorum 🤭 korse alayım mı 😂

Valla midenin her şeyini yaşadım anlıyorum seni az çok. Bulantıdan kurtuldum demiştim reflü başladı sonrada

Ayy valla patlamadan catlamadan sag saglim bi dogursak, bu gece cok fenayim, hem sert ztn karnim hem ittirip duruyo, bi ses duyarsaniz ben patlamis olabilirim 🤣

Boyle tecrubesizken cok kotu oluyo, surekli biseyler oluyo anlamiyorum her seferinde de panik oluyorum
Ahahah dur patlama daha ya😂😂😂

İnsanlr moral bozmayı gereksiz konuşmayı çok seviyo zaten ya. Zayıf olursun ayyy ne zayıf kilo alırsın ayy kilo almışsın fln. İnsanın hamileyken kilo alması kadar doğal ne var ki 🙄🤔

Ayyy bende çok severim yemek yemeği ama hep dikakt etmemden kaynaklıyoksa kilolu olunca hiç giyicek birşey bulamıyoruz

Genede farketmiyor yanii😂😂
Evet hamileyken bile kıyafet bulamadım, evin içinde eski kıyafetlerimi giyiniyorum ev elbisem totomun tepesine çıkmış resmen🤣
Geçen iş arkadaşlarımizla iftara çıktık ailelerle çok da sevdiğim biri ilk lafı merhabadan önce aaa yanakların nasıl tombullasmis kilo almışsın oldu o hamileyken kaç kilo almıştı biliyorum bı kere bile böyle birşey söylemedim.
Belki kötü niyetle değil ama sürekli elinde eğitim psikoloji kitaplarıyla gezen kitap okuyan biri bile böyle pervasız konuşuyorsa yandık.

Benim de boyum yaklaşık 175 14 kilo aldm şimdiye kadar çok aldm aslında ama napalim hamilelikte alınıyor yani bu kilo takintimiz hep çevrenin saçma eleştirilerindrn bizi bı rahat birakamiyorlar

Düşünmeden konuşuyorlar çok sinir bozucu
Bana da teyzemin eşi dedi kameralı konuşuyorduk teyzemle, bide zaten sönön kömöklörön çok iriiii diyor. Hey allahım 🤨

Hamileyken bunları duymaya çok ihtiyacım var zaten 😒

Bende senin gibi hissediyorum Lumix, özür dileyerek söylüyorum erken doğum yapan arkadaşlardan ama erken doğacaksa doğsun artık dedim son bi kaç gündür, kendimi çok kötü hissettim böyle düşündüğüm içinde.

İki gündür patlayacak gibiyim, sol kasık ağrım, nefes alamama, makatta tuvaletim varmış gibi baskı, mide yanması, halsizlik.. zaman geçmiyor sanki😭

Bugün karşılaştığım yaklaşık 10 kişi sezeryan ol dedi normal ol diyen yok😂 bunların hepsi de normal doğurdu 🙊 zaten sezeryana kaymıştım iyiden netleşti resmen kafamda😂
Kuzum bence kimseyi dinleme doktorunla konuşarak senin ve bebek için hangisi iyi ise o olsun.. Normal doğum yapan sezeryanı bilemez, sezeryen olan normali bilemez.. Herkeste farklılık gösteriyor birde öyle düşün 😊

X