2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Herkese hayırlı bayramlar güzel anneler.
Bir sonraki bayramda evlatlarımızi sağlıkla kucaklamış olalım inşallah Allah'ın izniyle.

Evlat neden çok istenir kızlar ?
Çünkü kimseniz olmasa da sizi herkesten çok düşünecek canınızdan bir parça olur.

Ailem uzakta, olduğum şehirde pek tanıdığım yok ,görev için sonradan geldik korona dönemleri vs sosyallesemedm ben çocuk da olunca ,üstüne hamilelik...

Eşimin kendi çevresi var o bayram programı yapmış bizi evde bırakıp çıktı sağolsun,gitme desem de dinlemedi, üzüldüm agladm kendimi üzdüm yok yere,
evde oğlum var şükür Allah kısmet etmiş ,anne baba eş kimse yanında olmazsa bile evlatlar hep başka ,şimdi de kızım gelecek .
Bir gün onlarda yuvadan uçacak ama sevgileri hep başka olacak.

Anneliği bir kere daha nasip edecek Allah'a şükürler olsun.
Hepimizin annelik hassasiyeti farketmesek bu duygulardan .
Allah evlatlarımizi bizden bizi onlardan ayirmasn.Saglikla sihhatle güzellikle hep yanlarında olmayı beraber olmayı nasip etsin.
Eş de dahil gerisi hep yalan bence.
İnsan anne olduktan sonra en kıymetlisi evladı oluyor.
Amiinn canımm benimm rabbim sabırlar versin dicek birşeyde bulamadım hepimizin derdi çok ayrı evlat olunca tabi çok ayrı birşey iyiki evlat diye birşey varmış yoksa yalnızlıktna bile naparızz bilmem😒

Ama siz çok zayıftınızz belki size normall oyüzden bence almanız a bile strest etmeyin💜
Zayıftım evet ama yine de kontrol etmedim kendimi hamilelikte, stres yapmamak için de hiç tartılmıyorum🤣 doktor da tartmasa kaç kilo aldığımdan bir haber doğumu yapmak istiyorum🤣🤣
Evet canım benim şu an riskli birkaç durum birleşmiş durumda. Kasılmalar, rahim ağzı kısalığı bir de bebeğin gelişiminin normal sınırlar içerisinde en düşük dilimde olması. O yüzden takipteyiz. Şu haliyle iyi gidiyor inş bundan aşağı düşmez gelişimi. Kasılmalar da idare ediyor doğumu başlatmıyor. Bakalım ne kadar dayanacağız.
İnşallah biraz daha dayanırsa 🙏 zaten sürecin sonuna çok yakınız🥰

Amiinn canımm benimm rabbim sabırlar versin dicek birşeyde bulamadım hepimizin derdi çok ayrı evlat olunca tabi çok ayrı birşey iyiki evlat diye birşey varmış yoksa yalnızlıktna bile naparızz bilmem😒
Elhamdülillah evlatlarımıza güzel sağlıkli huzurlu ömürler versin Rabbim,haklısın canım

Kaç kiloydunuz hamile kalmadan önce pekii
56-57 kiloydum 😁

88C3F809-E0EF-45B1-9898-3088A9DB6434.jpeg

Hahahahaha yaaaa :KK70:
Bence bak sen çoo iyi kiloyla başladın bende okadar olsam bende umurumda olmaz yerdim 🥲
Doğumdan sonra bakalım verirsem dert değilde, yemek yemeği çok seviyorum 😁 zor zayıflamıştım bebekten önce
Boy da uzunsa kilo çok iyi canim
ortalama boyum var 167, şuan karnımda bebek var diye gözüme batmıyor ama insanlar (akrabalar) aaa ne kadar çok kilo almışsın diye konuşuyorlar Laf olsun diye. Hiç hoşlanmadığım şey bir insanın kilosuna laf etmek hele bide hamileyken hiç hoş değil bence

Doğumdan sonra bakalım verirsem dert değilde, yemek yemeği çok seviyorum 😁 zor zayıflamıştım bebekten önce

ortalama boyum var 167, şuan karnımda bebek var diye gözüme batmıyor ama insanlar (akrabalar) aaa ne kadar çok kilo almışsın diye konuşuyorlar Laf olsun diye. Hiç hoşlanmadığım şey bir insanın kilosuna laf etmek hele bide hamileyken hiç hoş değil bence
İnsanlr moral bozmayı gereksiz konuşmayı çok seviyo zaten ya. Zayıf olursun ayyy ne zayıf kilo alırsın ayy kilo almışsın fln. İnsanın hamileyken kilo alması kadar doğal ne var ki 🙄🤔

Ayyy bende çok severim yemek yemeği ama hep dikakt etmemden kaynaklıyoksa kilolu olunca hiç giyicek birşey bulamıyoruz
Anladım kuzum. Bnm dr kiloya baya dikkat ediyo sınır koyuyo aylık 2buçuk olacak maksimum 😅
Genede farketmiyor yanii😂😂

Geçen iş arkadaşlarımizla iftara çıktık ailelerle çok da sevdiğim biri ilk lafı merhabadan önce aaa yanakların nasıl tombullasmis kilo almışsın oldu o hamileyken kaç kilo almıştı biliyorum bı kere bile böyle birşey söylemedim.
Belki kötü niyetle değil ama sürekli elinde eğitim psikoloji kitaplarıyla gezen kitap okuyan biri bile böyle pervasız konuşuyorsa yandık.

Benim de boyum yaklaşık 175 14 kilo aldm şimdiye kadar çok aldm aslında ama napalim hamilelikte alınıyor yani bu kilo takintimiz hep çevrenin saçma eleştirilerindrn bizi bı rahat birakamiyorlar

Günaydın kızlar... bebeğe kilo aldıracam diye dün 2 muz yedim akşam şekerim çıktı. Kaş yapayım derken göz çıkarmasam iyidir. Normalde çok dikkat ederim meyvenin şeker oranı ile porsiyonu dengelemeye. Dün dikkat etmeyince çıkmış hemen. Erken doğum riski ve minyon bebek olunca şu birkaç hafta damak tadıma değil kilo aldıracak şeylere odaklanalım dedim ama çok dikkat etmek gerekiyor şeker dengesine. Fıstık ezmesi yulaf ezmesi soya sütü tahin et tavuk yumurta geliyor aklıma şekersiz kilo aldırabilecek şeyler olarak. Ben 5 kilo aldım sadece bebek de daha 1200 dü salı günü. Bi şeyler yapmam lazım gibi hissediyorum. Minyon bebişi olan var mı benim gibi?
Canım aynı dert ben de de var. En son 1,5 hafta önce 1512 gram dı şeker çıktı diye doktor sıkı bir diyet yaptırdı 2 hafta yaptım hep minyondu bebeğim 2 haftada sadece 100 gram kilo almış başka doktor bence diyet yapma dedi, diğer doktor yapmalısın ama aç kalmamalısın dedi valla artık çok dikkat etmiyorum diyete yine pasta çikolata tarzı şeyler yemiyorum. Ayın 5inde tekrar bakacaklar kilosuna erken alabiliriz dedi. Dopler de baktı sorun yok nst de kan akışı normal çıktı.

X