2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
Kızlar 3 tane doktor gördü nasibinde yokmuş demekki kalbini bile duydum çok üzgünüm inşallah sizinkiler sağlıkla ilerler
Fundaaaa😔 Mesajları okurken betan yüksek diye sevinmiştim. Nasıl oluyor ya kese ve yolk varken dış gebelik. Kalp atışını da duymuşsun inan şok oldum şu an o kadar üzüldüm ki anlatamam 🥺

Bende dün gittim, hafif pembe lekelenme vardı çok korktum karından baktı. Hamdolsub her sey yolunda kalp atışını duyduk ama cok derinden geliyordu. 5,5-6 haftalık dedi doktor.🤲🏻 Mide bulantılarım yeni yeni başladı.:/

Tabiki. :)
ilk 3 ay süt, et, tavuk , balık ve özellikle yeşil yapraklı sebzeler ve kurubaklagiller çok önemli.
Çiğ sebzelerden, kahve, yeşilçay ve siyah çayın da fazlasından uzak durmamız gerekiyor.
sormak istediklerinizi sorun ben cevaplarım :-)
benim çok bulantım oluyor canım ya. aÇlık artırıyor o yüzden az az sık sık yemeye çalışıyorum ama hiçbirşey yiyemiyorum şuan. İlk hamileliğimde 6 kg vermiştim bu süreçte. NE iyi gelir nasıl beslensem midem rahatlar yardımcı olabilir misin lütfen? :cry:

Kızlar 3 tane doktor gördü nasibinde yokmuş demekki kalbini bile duydum çok üzgünüm inşallah sizinkiler sağlıkla ilerler
2. Doktor keseyi görünce betanda güzel yükselince sevinmiştik ne güzel. Çok üzgünüm senin adına, Allah ne verirse hayırlısını versin sabır versin içini ferahlatsın, bundan sonrası inşallah sen iyisindir Allah seni korusun çok geçmiş olsun🙏 Siz hazır olduğunuzda sağlıkla hayırlısıyla yeniden nasip etsin inşallah 🙏

Merhabalar, birçoğunuzu imrenerek okuyorum gerçekten❤

Umarım ben de aranıza katılabilirim. Geçen hafta perşembe günü reglim 3 gün gecikince test yaptım ve çift çizgi gördüm. Fakat henüz doktora gitmedim. 1 sene içinde hem kimyasal hem kürtaj yaşadım, doktora gitmeye korkuyorum. Cuma gününe kadar beklemeye kadar verdim, cunku sürekli kan ver, sürekli göründü görünmedi insanı daha çok strese sokuyor. insallah her şey yolundaysa 5+5 olacak cuma günü.

Umarım cumaya hayirlisiyla ben de katıldım aranıza diyebilirim, şimdilik sadece okuyorum sizleri.

Sevgiler ❤
Merhaba hoş geldiniz hayırlı olsun ♥️
Kızlar bulantı çok nadir oluyor ama mide yanması yaşıyorum 2 gündür ciddi şekilde 😭
Benim sabahları sadece çok kısa sürüyor
Tabiki. :)
ilk 3 ay süt, et, tavuk , balık ve özellikle yeşil yapraklı sebzeler ve kurubaklagiller çok önemli.
Çiğ sebzelerden, kahve, yeşilçay ve siyah çayın da fazlasından uzak durmamız gerekiyor.
sormak istediklerinizi sorun ben cevaplarım :-)
Karaciğer peki sanırım yiyemiyoruz 🙄

6- 8 haftaya kadar karın ağrısı kasık ağrısı oluyor normal gaz sancısı bu
bağırsaklar yavaş çalışıyor bu dönemde Hormonlardan dolayı kanaman olmadığı sürece sıkıntı yok 😊
Teşekkür ederim. İçim rahatladı. Yaşayan da çok varmış benim gibi. İlkinde hiç olmamıştı o yüzden korkuttu biraz :)

canım gerçekten çok üzüldüm. Ameliyatı da kolaylıkla atlatırsın umarım. Allah içine ferahlık versin. Hayırlısıyla sağlıkla tekrar nasip etsin inşallah :dua:

Fundaaaa😔 Mesajları okurken betan yüksek diye sevinmiştim. Nasıl oluyor ya kese ve yolk varken dış gebelik. Kalp atışını da duymuşsun inan şok oldum şu an o kadar üzüldüm ki anlatamam 🥺
Kese tüplerde oluşabilir. Kalp atışını bile duymuş . Bebek tüplerde büyüdükçe yumurtaliklara bile zarar verebilir tüplere de oraya ağırlık yaparak. Erken farketmek cok önemli bu yüzden

Ahh canım benim ya umutla bekledim yazacaklarını Rabbim sabır versin çok üzüldüm senin sağlığın yerinde olsun Rabbim en kısa sürede sağlıklı şekilde hamilelik nasip etsin 🤲😔

Merhabalar çıkar canim😎 benim 8 gün kala öğrendim normal kaset ve sabahında erken ultra hassas test ile ertesi günde kan vermiştim 🙏🌸
Şuan kasıklarım çok ağrıyor sadece sanki böyle içinde ufak balonlar patlatıyorlar gibi. göğüslerimde hiç bişey yok. Bakalım perşembe yapıcam 😂😂dayanamıcam

benim çok bulantım oluyor canım ya. aÇlık artırıyor o yüzden az az sık sık yemeye çalışıyorum ama hiçbirşey yiyemiyorum şuan. İlk hamileliğimde 6 kg vermiştim bu süreçte. NE iyi gelir nasıl beslensem midem rahatlar yardımcı olabilir misin lütfen? :cry:
Canım mide bulantın için beyaz leblebi bulundur mutlaka yanında.
Protein ağırlıklı az ama sık mesela sabah bir haşlanmış yumurta ondan 1 saat sonra biraz peynir biraz ekmek öyle kahvaltını yatabilirsin. Tabiki bir kahvaltı tabağını Yemen bekleniyor ama bulantılar yüzünden bende senin gibiyim. :KK43:

Olabiliyor canim.
Benim de tuplerimden biri sorunlu. 2 embriyo transferi istedik biz. Doktor bu riskten bahsetti. Biz yine de tum riskleri kabul ediyoruz yeter ki şansımız artsın dedik. Bize kagit imzalatti.
Dis gebeliğin bir belirtisi var mi acaba? Ben muayeneye 6. Haftada gitmeyi düşünüyorum. Daha once hem dusuk hem de bebeklerin kalbi duyulmamasi sebebi kurtaj oldum. O yuzdne kese ye git kalp atisini bekle vs o stresi yasamak istemiyorum. Direkt 6.haftanin sonunda 6.3 de falan muayeneye gitmek istiyorum.
Bir yandan da dis gebelik ise cok gec kalmis mi olurum diyorum.
Benim dış gebelik beta yükselmesini için sağ odakta bulunmuştu.
Önce kürtaj yapıldı sonra betaya tekrar bakıldı ve iğneyle sonlandırıldı.

X