2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    244
kızlar dün gece 1-2 saat kadar acayip bir karın ağrısı yaşadım. sürekli tuvalete gidip kan var mı düşük mü oldu diye baktım öyle kötü bir ağrıydı. Doktorum kanama olmadıkça ağrılar normal, arada olabilir dedi. ama kontrole daha 5 gün var tedirginim yine de. Böyle ağrısı olan oldu mu aranızda?
bende de oluyor canım ağrı haftaya pztsi kontrolüm var ara ara beyaz akıntım oluyor sadece içimi ferah tutmaya çalışıyorum bakalım

Yaa neler faydalı acaba bu aylarda valla bizi bilgilendirsen çok iyi olur
Tabiki. :)
ilk 3 ay süt, et, tavuk , balık ve özellikle yeşil yapraklı sebzeler ve kurubaklagiller çok önemli.
Çiğ sebzelerden, kahve, yeşilçay ve siyah çayın da fazlasından uzak durmamız gerekiyor.
sormak istediklerinizi sorun ben cevaplarım :-)

O değerle karından görmemesi normal canım sıkma canını
Yok canım ben ondan önce çok korkmuştum ama dün baska doktora gittim rahatlattı beni hiç korkma Perşembe göreceğiz inşallah dedi
Bilmiyorum canım benim
Sabahtan beri canımdan can gitti öyle negatif bi doktor muş ki hiç umudum kalmadı bu doktor yeni gelmişti iyi dediler gittik buna eski doktorumu çok seviyordum ona geldik şimdi pozitif konuşması bile yetti

Kızlar 5215 çıkmış

Kuzum baktı karından göstermiyor kendini alttan gözüktü
Değer çok güzel canım öyle alttan baktı falan diye de korkma çok arkadaş var alttan baktiran eğer gerekirse bende baktiracagim. İçini ferah tut bak değerin iyi çıkmış kese yolk sac görünmüş

Karından ultrason da gözükmüyor kuzum alttan gözüktü alttan da ikinci doktor bakmadı tehlikeli diye gerçekten mi kızlar ben umudumu kaybettim
Canım kese var yolk var dedi banada doktorum 10 gün sonra kalp atışı için gel dedi sana neye istinaden dış gebelik dediki anlayamadım belki geç döllenme olmuştur daha küçüktür

ilk 3 ay süt, et, tavuk , balık ve özellikle yeşil yapraklı sebzeler ve kurubaklagiller çok önemli.
Çiğ sebzelerden, kahve, yeşilçay ve siyah çayın da fazlasından uzak durmamız gerekiyor.
Ben sabahtan akşama kadar aç geziyorum gram iştahım yok ama artık dikkat etmem lazım

yaa canım Allah razı olsun senden. Allahın izniyle geçecek ben inanıyorum. moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ama işe geldiğimden beri de sürekli araştırma yapıyorum durumumla alakalı. Başladım dün akşam ve bu sabah vajinadan aldım. onu bile korkudan kendim yapmıyorum eşime yaptırıyorum. ben şimdi itemem sen görüyorsun itebilirsin falan diyorum. sağolsun onun da gıkı çıkmıyor. Cumartesi günü kontrole gidicem bakalım inşallah az da olsa geçmiş olur. bu kadar kısa sürede etki eder mi onu da bilemiyorum tabi. doktor 2 hafta sonra kalp atışları için gel dedi. Allahın izniyle kalp atışını da duysam keşke.
Hepimizden Allah razı olsun canım benim 🙏🌸 korkma ben yan yatıp itiyordum fitili. 22sinde benim randevum bu hafta gitsem yolk ve bebeği görürdüm geçen hafta gittim kesemi gördüm geldim . Internette çok araştırma yapma herkesin çok çok farklı ve kafa karışıyor. Ben buraya bakıyorum herkes bisey söylüyor fikir vs... hemen farkında olmadan o gün leke varmı agrım varmı diye kurup duruyorum çok takılı kalma. Allahım nasip etti bizlere sağlıkla devamına erdirsin dua et 🙏🌸🤰🐣

kızlar dün gece 1-2 saat kadar acayip bir karın ağrısı yaşadım. sürekli tuvalete gidip kan var mı düşük mü oldu diye baktım öyle kötü bir ağrıydı. Doktorum kanama olmadıkça ağrılar normal, arada olabilir dedi. ama kontrole daha 5 gün var tedirginim yine de. Böyle ağrısı olan oldu mu aranızda?
Benimde kasık ağrım oluyor canım hemde tranferden bu yana hatta bazen çok şiddetli oluyor normal diyorlar hep.

Benim içimden hep erkek geçti gebe kalmadan önce de. Sağlıklı olsunlar da farketmez. Çok korktum zaten kalp atışını duymayınca bi an
Benimde erkek geçiyor ama sağlıklısı nasip olsun inşaallah tercihim yok valla🙏🌸 ben ayın 7sinde gittim erken tabii sade kese gördüm 15 gün sonra dedi 22sine randevum zaman geçmiyor resmen 😥🙄😔😄😆😂

Kızlar 5215 çıkmış
süperrrrrrrrr bu değerle nasıl dış gebelik olsun.
rahat bir nefes alllll. bazı yaramazlar kendini karından sonradan gösterebiliyormuş seninki de öyle sanırım. çok şükür allaha gebeliğinin tadını çıkart. bugün yaşadığın stres yetmiştir zaten sana. iyi ki doktoru dinleyip iğne falan yaptırmadın
Kuzum onu eşim halledecek cinayet suçu diye şikayet edecez
edin acımayın. başhekime falan da edin.
ben dün akşam kendi derdime düştüm doktorun bana söylediği şeyleri sizlere söylemeyi unuttum kızlar.
2 gün et 2 gün balık 2 gün bakliyat ve yeşil sebzeler söyledi. kırmızı eti 2 günden fazla da tüketebilirsin dedi.
süt ve yoğurt dedi.
ayrıca her sabah mutlaka kahvaltıya özen gösterin dedi. yumarta peynir mutlaka tüketin dedi.
meyve yerken çok aşırıya kaçma ilerde şeker olarak bize geri dönmesin dedi.
hamur işinden uzak durmanı söylememe gerek yok herhalde dedi
asitli içeceklerden uzak dur ama günde 1 tane sade soda içebilirsin dedi.
çay 4 bardağı geçmesin ve açık çay içmelisin dedi.
günde 1 bardak kahveye hak var dedi.
sucuk salak sosis pastırma vb ürünlerinden kesinlikle uzak durmak gerekiyormuş. yeşilçay ve adaçayını içmemiz gerekiyormuş.
ben lazere gidiyordum bunu da sordum doktora. gidebilirsin daha lazerin kanıtlanmış bir zararı yok ama şu 3 ay geçene kadar gitmesen çok daha sağlıklı olur dedi.

Peki karından mi gördünüz keseyi doktorum dün karından göremedi alttan baksak görürüz dedi ben istemedim. Perşembe gel karından bakalım ama halen goremezsek o zaman alttan bakmamız gerek dedi. Bu vajinal ultrason beni korkutuyor nedense

Yaa inşallah değerin iyi çıkar kuzum da hiç gerek kalmaz
Merhabalar canım evet karından gördük ama sadece keseyi gördük bebek yolk göremedik. 15 gün sonra gel dedi bekliyorum ayın 22si randevum geçmiyor günler.. Korkma vajinal.bende tercih etmiyorum sat ne senin

Ben sabahtan akşama kadar aç geziyorum gram iştahım yok ama artık dikkat etmem lazım
Hamileliğin ilk aylarında çok normal aşırı mide bulantısı veya yiyeceklerden tiksinme mevcut çoğumuzda. Bunu yaşamayan da var tabiki ilk zamanlar bebeğin artı bir kaloriye ihtiyacı yok ama bir süre sonra olacak ama az ama sık şeklinde proteinli gıdalar tercih edersen senin için daha iyi olur.

rahat bir nefes alllll. bazı yaramazlar kendini karından sonradan gösterebiliyormuş seninki de öyle sanırım. çok şükür allaha gebeliğinin tadını çıkart. bugün yaşadığın stres yetmiştir zaten sana. iyi ki doktoru dinleyip iğne falan yaptırmadın

ben dün akşam kendi derdime düştüm doktorun bana söylediği şeyleri sizlere söylemeyi unuttum kızlar.
2 gün et 2 gün balık 2 gün bakliyat ve yeşil sebzeler söyledi. kırmızı eti 2 günden fazla da tüketebilirsin dedi.
süt ve yoğurt dedi.
ayrıca her sabah mutlaka kahvaltıya özen gösterin dedi. yumarta peynir mutlaka tüketin dedi.
sucuk salak sosis pastırma vb ürünlerinden kesinlikle uzak durmak gerekiyormuş. yeşilçay ve adaçayını içmemiz gerekiyormuş.
ben lazere gidiyordum bunu da sordum doktora. gidebilirsin daha lazerin kanıtlanmış bir zararı yok ama şu 3 ay geçene kadar gitmesen çok daha sağlıklı olur dedi.
Bende yoğurt mayaladım kızlar sizde yapmaya çalışın hem daha sağlıklı hemde iyi geliyormuş sanırım.. kuzum eğer fikir istersen bence hamilelikte lazere ara vermek dahamı iyi olur sanki hani her ihtimale karşı

Hamileliğin ilk aylarında çok normal aşırı mide bulantısı veya yiyeceklerden tiksinme mevcut çoğumuzda. Bunu yaşamayan da var tabiki ilk zamanlar bebeğin artı bir kaloriye ihtiyacı yok ama bir süre sonra olacak ama az ama sık şeklinde proteinli gıdalar tercih edersen senin için daha iyi olur.
İnşallah canım sabahları bi yumurta bile yesem kâr

• Beğen
Reactions: kdv
Merhabalar canım evet karından gördük ama sadece keseyi gördük bebek yolk göremedik. 15 gün sonra gel dedi bekliyorum ayın 22si randevum geçmiyor günler.. Korkma vajinal.bende tercih etmiyorum sat ne senin
Sat 4 Eylül canım ama doktor değere göre daha küçük dedi. Perşembe gideceğim dün göremedi zaten değerim de o kadar artmamisti görünmemesi normal dedi. Perşembe gel bakalım karından goremezsek alttan deneyelim o zaman dedi

Ben Diyetisyenim ama şuan aktif olarak yapmıyorum. Eğer yardımcı olmam gereken birşey olursa bana danışabilirsiniz
Ayyy iyi ki sizi bulmusum🥰😍
Simdilik eski diyet listemi uyguluyorum. Kalp atisini duyarsam da duzenli bir diyetisyen ihtiyacım olacak.
Bence burda grup kuralım. Saglikli anneler saglikli bebekler diye🥰
Tup bebek tedavileri nedeniyle yaklaşık 10 kilo aldim zaten. En azindan hamileliğin ilk 3 aglik döneminde kilo veriliyor diye duymuştum.
Eger diyetisyen iseniz sizinle çalışmayı da düşünebilirim bu arada sizler de uygunsanız.

süt ve yoğurt dedi.
Evet gebelikte şeker önemli. Sucuk sosis pişirilmeden yenilmemeli. Papatya ve Ihlamur tercih edilirse daha iyi olur tabiki.
bende lazeri sormuştum ama zarar vermiyor dediler

Hepimizden Allah razı olsun canım benim 🙏🌸 korkma ben yan yatıp itiyordum fitili. 22sinde benim randevum bu hafta gitsem yolk ve bebeği görürdüm geçen hafta gittim kesemi gördüm geldim . Internette çok araştırma yapma herkesin çok çok farklı ve kafa karışıyor. Ben buraya bakıyorum herkes bisey söylüyor fikir vs... hemen farkında olmadan o gün leke varmı agrım varmı diye kurup duruyorum çok takılı kalma. Allahım nasip etti bizlere sağlıkla devamına erdirsin dua et 🙏🌸🤰🐣
aynen kuzu. ilaçtan mı artık bilmiyorum daha dün akşamdan beri iç çamaşırımda o kadar fazla beyaz akıntım var ki anlatamam sana. böyle kıvamı da değişik bir akıntı :) ilk defa gördüm
Bende yoğurt mayaladım kızlar sizde yapmaya çalışın hem daha sağlıklı hemde iyi geliyormuş sanırım.. kuzum eğer fikir istersen bence hamilelikte lazere ara vermek dahamı iyi olur sanki hani her ihtimale karşı
zaten son 2 seansım falan kalmıştı. bikini bölgesine gitmem ama koltuk altı ve bacağa gidebilirim. doktor sadece bikini bölgesi için önermedi. bacak ve koltuk altına gidebilirsin onlarda bir sıkıntı teşkil etmiyor dedi

aynen kuzu. ilaçtan mı artık bilmiyorum daha dün akşamdan beri iç çamaşırımda o kadar fazla beyaz akıntım var ki anlatamam sana. böyle kıvamı da değişik bir akıntı :) ilk defa gördüm

zaten son 2 seansım falan kalmıştı. bikini bölgesine gitmem ama koltuk altı ve bacağa gidebilirim. doktor sadece bikini bölgesi için önermedi. bacak ve koltuk altına gidebilirsin onlarda bir sıkıntı teşkil etmiyor dedi
Öyle dediyse doğrudur canım ☺️

• Beğen
Reactions: kdv
X