2022 de tüp bebek süreçlerimizi paylaşmaya ne dersiniz?

Bu mesajı kendimi ya da olursa belki sizleri rahatlatmak için yazıyorum. Süreç zor önce hepimiz bunu kabul etmeliyiz.anne olmayı istemek içgüdüsel bir şey ve bu durum elimizde olmayınca isterser istemez yetersiz hissediyor insan yanlışlıkla gebe kalan varken ben neden tüp bebek ile kalamıyorum diye düşünmeden edemediğim oldu. Sizin çabanız hep bir yere kadar işin içine birazda gittiğiniz kliğinin etik değerleri giriyor. Sömürüye o kadar açık bir konu ki.şunu deneyelim bunu yapalım yeni yöntem vs doktor ne derse çaresiz kabul etmek durumunda kalıyorsunuz. Öncelikle rabbim mesleğini hakkı ile yapanlarla sizi paradan ünden ibaret olarak görmeyenlerle karşılaştırsın. Maddi manevi zorluklar ile dolu bir yol. İlk denemelerin olumsuz olabileceğini bunun da bir sınav olduğunu hatta hiç olmama ihtimalinin de olabileceğini kabul etmek gerekiyor sanırım önce.ben ilk denememin negatif olduğunu doktorumun attığı mesaj ile öğrendim. Merhaba malesef negatif adet olunca haberleşelim yazmıştı sadece. Adet olup gittiğimde Doktoruma; çok üzüldüm cok umutlanmıştım dedim.bana sadece o kadar da uyarıyorum hastalarımı ilkinde umut etmeyin diye dedi. Aslında onun için çok normal bir cevap mesleğinin gereğini yapıyor. Ama insan bi tık duygu görmek istiyor sanırım o anda. Operasyonunuza giren ve durumu bilen doktorunuz.sizi en çok o anlasın istiyorsunuz duygusal bir yakınlık bekliyorsunuz. ne kadar iyi anlarsa sanki o kadar tutma ihtimali aratacak gibi hissediyorsunuz. Doktorumu kötülemiyorum aslında çok güleryüzlü ve işini iyi yapan biri bence. duygu katmak zorunluluğu yok işinin içine ama benim o anda ihtiyacım olan oydu sanırım.işin arka planını o bilmiyor sadece ben biliyorum. İşlem ücretini ödeyebilmek için aylarca çalışmam gerektiğini ve tek bir “negatif malesef” mesajıyla her şeyin boşa gittiğini,ettiğim duaları kalp sızılarımı,yıllardır olan özlemimi yetersizlik duygumu baş edemediğim stres duygumu kaygılarımı hiçbir şeyi bilmiyor sadece ben biliyorum. Ve olumlu haberi hiç alamayacak bile olsam elimden geleni yapıp gerisini Allah’a bırakmak istiyorum artık.Kendimizi üzmenin hiçbir anlamı yok çünkü yapılması gereken her şeyi yapıyoruz.i başka ne yapabiliriz ki biz? Yaratacak değiliz. Her şeyin kusursuz göründüğü denemelerde bile Allah vermeyince olmuyor işte kaç kere denersek deneyelim.kendimizi yıpratmak yerine önce kabul edelim. hayat bu. her şey bizler için.ve her şey geçici. Öfkelerimizi yumuşatıp bunları hatırlayalımHepimize gönül ferahlığı iç huzur hayırlı haberler diliyorum. Kadınlar gününüz kutlu olsun güzel kadınlar

O kadar güzel anlatmışsınız ki ağlattınız beni. Evet doktorlarımız bize duygusal yakınlık göstermiyor ve haklılar da. Herşeyin hayırlısı Allah ol derse olur doktor vesile.. inşallah rabbim o duyguyu tattırır bize de bugün aldığım en güzel şey sizin bu mesajınız hepimizin kadınlar günü kutlu olsun

Ben bide kimyasal gebelik sonrası ne zaman adet oldunuz hatırlıyormusunuz aynı adet döngüsü devam eder mi? Benim zaten kanamam vardı 7 8 sürdü ve bitti aynı adet döngüsünde mi adet olurum?

Çok teşekkür ederim bir sonraki gözyaşlarımızın aldığımız pozitif haberlerine olmasını dilerim. Rabbimden umudumuzu asla kesmiyoruz Olmazsa da önce can sağlığı

Bende Diyarbakır hakan çoksüer de tedavi oluyorum tüp bebek toplam ücret ilaçlarla birlikte 20-25 bin tl yi buluyor

Arkadaslar merabalar bende 4 gun önce igne kullanmaya basladim bugun kontrolum vardi 4 gunde 1 yumurta gelismis daha ignelerim var 1 hafta daha kullanacagim gelisir mi acaba 1 yumurtayla tul bebek nasil olur bana bilgi verirseniz sevinirim

Bende Diyarbakır hakan çoksüer de tedavi oluyorum tüp bebek toplam ücret ilaçlarla birlikte 20-25 bin tl yi buluyor
Neden sorduğumu da açıklayayım canım devlet iş değil gerçekten evet ilaçları çok uyguna alıyorsun ama malesef negatif sonuç sonrası işler çok zorlaşıyor ilaçlarla birlikte 20 25se çok iyi çünkü bin 50 bin civarı ücreti gözden çıkarmayı düşünüyoruz Eskişehir Acıbadem nicel Taşdemir e gitmeyi düşünüyoruz dondurulmuşlar hakkında bi görüşücez bakalım

Arkadaslar merabalar bende 4 gun önce igne kullanmaya basladim bugun kontrolum vardi 4 gunde 1 yumurta gelismis daha ignelerim var 1 hafta daha kullanacagim gelisir mi acaba 1 yumurtayla tul bebek nasil olur bana bilgi verirseniz sevinirim
Şöyle söyleyeyim oluşabilir mi evet oluşabilir şuanda başındasın doktorun dediği istediği gelişimi gösteren yumurtadır mesela doktorun dediği19mm 20 mm olacaktır opuya kadar arkadan gelen yumurtalar da 16mm falan olacaktır onlarda döllenebilir. Ama rezerv de sıkıntı yoksa dediğim gibi mantıken söylüyorum doktorunuza inanın size olumsuz birşey söylemiyorsa. Çarşamba günü arkadaşım tek embriyosunu transfer ettirdi umarım herşey yolunda gider tek diye üzülmeyin benim 3ü döllendi ve transfer sonrası bide baktıkki kimyasal o yüzden içinizi ferah tutun

Benim iki yumurtaligimdada cikolta kisti var canim buyuk bir sekilde bu stres bni bitirdi napicagimi bilemiyorum 1 yumurta 17 mm olmus baska yumurta yok ins olusur arkadasinizdan 1 yumurta mi toplandi

Benim iki yumurtaligimdada cikolta kisti var canim buyuk bir sekilde bu stres bni bitirdi napicagimi bilemiyorum 1 yumurta 17 mm olmus baska yumurta yok ins olusur arkadasinizdan 1 yumurta mi toplandi
Arkadaşımda çikolata kisti var yumurta rezervinde de sıkıntı var o yüzden direk tüp bebeğe yönlendirdiler 2 yumurta toplandı birisi döllenmedi diğeri boştu Aralık'ta toplattı çikolata kistini kontrol altına almak için dondurup beklediler lucrin bi iğne kullandı 2 kere bu dönemde Çarşamba günü de transfer oldu. Sağ yumurtalığın da çikolata kisti var onun

Eskişehir Yunus Emre devlet hastanesinde görüyoruz ikimizde tedaviyi rabbim hepimizin muradını versin sen içini rahat tut stres çok etkiliyo herşeyin yolunda gideceğine inan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…